» »

Med kreiranjem particije zmanjka elektrike

Med kreiranjem particije zmanjka elektrike

smilyxx ::

Točno to se mi je zgodilo. Ko sem ustvaril particijo v programu Partition Magic sem ponovno zagnal računalnik in pri nalaganju OS (Win2k SP3) je računalnik začel delati particijo. Ko sm prišel do ene 15% pa je zmanjkal elektrike in računalnik se je ugasnil. Jst potem to prižgem in med bootanjem OSja mi odpre blue screen in piše, da je disk lahko koruptiran. Kaj sedaj?

Lp
Save water.
drink beer.

GeneralRatko ::

Hm, če nič drugega ne pomaga, si z neta snemi programčka zap in wipe, posnemi ju na boot disketo, rebootaj komp in ju potem poženi. Wipe ti disk pobriše v nulo, Zap pa tudi boot record prepiše z ničlami. Tako dobiš čisto 'svež' disk :))



http://lists.suse.com/archives/suse-linux-e/2001-Jun/att-0780/01-welcome.htm

mile ::

Kaksne modifikacije si izvajal? Resize in kreiranje nove particije?

Zraven partion magica imaš tudi dos verzijo (pqmagict.exe) in zadevo lahko se vedno v dosu popraviš (oziroma brises :| )

smilyxx ::

Ker bi podatke rad še obdrzal bi raje probal s to DOS foro. A je dost da na disketo skopiram sam pqmagic.exe file? Drgač sem pa ja najprej resize in nato nova particija.

Lp
Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smilyxx ()

sash ::

sam partition magic ti omogoča da nardiš ti. rescue diskete (mislim da sta dve disketi) ki jih ponucaš ko gre kaj narobe, tako da zbootaj komp z tistimi disketami pa sledi navodilom ... običajno je možno zadevo povrnit v stanje pred operacijo ki si jo izvajal - torej v stanje preden se je komp ponovno zagnal.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

smilyxx ::

Kaj pa če teh disket nimam oz. so "razmagnetene" in ne delujejo več?
PS: Boot disketo lahk nardis sam v win9x?

Lp
Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smilyxx ()

sash ::

na drugem kompu al pa pr kolegu nainštaliraj partition magic pa jih tam naredi :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mile ::

ja, jz mam sam un fajl na disketi za kritične primere

smilyxx ::

Zdej sm naložu easy recovery in program mi je najdu sue file. Pri particijah pa mi je našel samo C:, ki je enake velikosti kot pred izdelovanjem nove particije. A useen mi ne dela. Kaj lohk nardim da mi ni treba formatirat? ker glih 60 giga diska nimam da bi gor shranu vs data, ki je ostl na disku.

Lp
Save water.
drink beer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627894 (6978) buneech
»

Trdi disk in instalacija Win

Oddelek: Pomoč in nasveti
111244 (1039) eagle69
»

Kako formatirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101925 (1795) BigWhale
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452328 (1699) BlackHole
»

partition magic probelm

Oddelek: Pomoč in nasveti
6816 (707) eiht

Več podobnih tem