» »

Digitalni fotoaparat HP 945

Digitalni fotoaparat HP 945

BlueSky ::

Nameravam ga kupiti in me zanimajo mnenja uporabnikov tega digitalca. Vse v zvezi z njim ( to bo moj prvi fotoaparat) . Zanima me vse v zvezi s karticami katere se najbolje obnesejo , baterije , nasveti in podobno .. Hvala

Caligula ::

Ne vem lih kake so cene, se pa 735, ki ni kaj bistveno manj zmogljiv tudi nov kdaj na Bolhi dobi za 35-45 jurjev kar je zelo ugodno. Skratka bil je v vecih akcijah pa mogoce zate nebi bil slaba izbira. Slike so odlicne, so pa HPji pozresni pri baterijah in moras met dobre.

DjTonic ::

Kolegu držijo baterije cca 3-4 dni. Drugače pa pride ta HP pri nas okrog 105 tisočakov. V Avstriji pa ga dobiš že za 83k. Notri pa pašejo Secure Digital kartice.

Evo eno sliko za probo :D

BlueSky ::

kakšne baterije pa bi mi na podlagi da dokaj veliko rabi baterija ta HP 945 priporočali ? Kje se najbolj sploh splača kupit baterije ? Isto vprašanje velja tudi za spominske kartice . Hvala

kingec ::

Imam HP 945, pa bom tak reko, da je od 735 neprimerljivo boljši, sploh nevem kako lahko to daš za primerjavo, še od 935 je dosti boljši, zaradi optike. Prej sem imel 935, in na testu tudi 735, tako da sem videl vse slike. Tudi nastavitev ima 945 dosti več, pa slike so lepe. No, tolko hvaljenja;)

Baterije: Ni-MH 2300 zdržijo okrog 100 slik (s fleshom), brez flesha pa sigruno 150

Najbolj me pri tem fotoapartu moti, da ne moreš nastavit vmesne resolucije, imaš samo 5mpix ali pa 1mpix, tak da če hočeš imeti na najboljšo kvaliteto gre na 256mb kartico okoli 100 slik

BlueSky ::

A ni to 100 - 150 slik do spraznjenja baterije nekoliko malo ?


A to je 100 % da ne gre spreminjat resolucije ? ali ima to funkcijo slučajno HP 850 ? Ko ta funkcija je precej priročna - da na kartico shraniš več slik. Mi lahko pripopaš na kanal sliko z 1 M pa sliko z 5M pikslov da vidim kakšne slike dela ... prosim ...

Kaj pa je z snemanjem zvoka in videa ?

Caligula ::

Pozresni so glede baterij. To vsi HPji. Sam tole je tud men cudn, da se ne da vmesne resolucije. Zihr se da. Ce ne je pa mal jajc tale.

BigHugo ::

Caligula: Tukaj imaš specifikacije HP 945, da ne boš trosil neumnosti in raznih ugibanj o vmesnih resulucijah.

BlueSky: Pojdi malo na to stran in si preberi mnenja uporabnikov. Aparat ima poleg dobrih seveda tudi slabe strani, če pa je vreden nakupa, pa boš moral presoditi sam.
LP BigHugo

kingec ::

Glede videa je tak, posanmeš lahko samo 1 min videa. (mogoče je kaka nastavitev še, ker tega nisem skoraj nič uporabljal). Full me moti to da ko video posnameš (tisto 1 min) on pol še 1 min za tem procesira... da ti video shrani... Isto procesira ko hočeš video gledat, to je full glupo narejeno, ker zgleda da si on cel video naloži v spomin, torej ne zna direkt zapisovat/brat iz karitce...

Slike ti bom pa dal gor kasneje, zdaj nimam časa...

LP

Caligula ::

Hugo-kaj ti je?

Saj sem prav povedal-da se ziher da, ker ce se pa ne da je pa jajc.
In zgleda da je jajc. Se pr videu so butaste omejitve, prevelik je, pozresen z baterijami... skratka nic kar bi priporocal prijateljem,..
In dvomim, da so slike opazno boljse kot pri 735.

V tem cenovnem rangu je pa ogromno boljsi alternativ.

Malo preglej teste-da ne bos neumnosti trosil ali po nepotrebnem spekuliral, ce res ali ne.

BlueSky ::

to je pa res bad glede resolucije ja ... in kk vlke so sploh 1M pikslov slike ? sm mislo da je to bolši aparat .... kaj pa HP 850 ali jih še delajo ? Kaj pa o tem aparatu pravite ...

Caligula ::

Povej zakaj se tako ogrevas ravno za HPje?
Meni je pri srcu 735, ker pac dela res dobre slike pa je poceni, ce mas malo srece.
Samo drugace-ob normalnih cenah-so pa okorni, pozresni pa samodejne nastavitve niso najboljse...
V tem razredu je pa kaka Minolta ali Canon hitro precej boljsa izbira.

Poglej v sticky temo kateri fotoaparat,..
Tam je ze ogromno napisanega o takih fotoaparatih.

BlueSky ::

Za HP sem se zato ogrel , ker ga bom dobil po zelo ugodni ceni ( ne trgovinski ) in bo za 20-30 000 sit ceneje z garancijo in tem. Zato pa mislim, če bi ga dobil za kakih 70 000 pomojem v tem razredu za cca. 70 000 sit ni boljšega aparata...ali pa tudi ... rad bi mel enga takega ne žepnega podobnega videza kot hp 945 pa do cca.100 000 sit z kartico ipd. ... ali je kaka ideja kaj kupiti.? hvala ...


Ali kdo ve kaj o HP 850 ? kako se pa ta obnese ?

iso2000 ::

Ja moj prijatelj je imel 850 in je delovala eno leto, nato pa konec. So mu zamenjali za drugega, ki je bil očitno že rabljen in ni deloval brezhibno, nato so mu dali tretjega, ki je tudi kmalu crknil. Seveda je prijatelj popolnoma popi***l in dali so mu 945, s katero pa ni preveč zadovoljen. Na sliki se občasno prikazujejo čudne motnje (vzdolžne črte), pa tudi drugače ni aparat preveč kvaliteten. Vsaj jaz sem bil precej razočaran nad njim, ko sem se malo igral. Ima sicer nekaj dobrih funkcij, a nekako to ni pravi fotoaparat. Sam uporabljam že več kot eno leto Fuji FinePix 602 zoom in lahko povem, da se mi zdi precej boljši od HP-ja (ročne nastavitve, funkcije dostopne preko tipk - ne rabiš brskat po menijih...). Morda se ti splača razmisliti o njegovem nasledniku Finepix 7000, ki je res dober fotoaparat. Ali pa morda od Minolte A1. Oba sta v tujini precej cenejša kot pri nas. Ne vem, pa če ti je ta cenovni razred še dostopen.

LP

BlueSky ::

Kaj pa polnilci pa dodatna oprema za HP je ? Kje bi lahko kupil to ? Kaj mi kdo priporoča kot dodatna oprema za HP 945 ( polnilci , baterije, torbica, kartica ) , ter kje je to najbolj ugodno kupovati.


Ali Hp proizvaja svoje kartice za digitalce ali pa polnilce ali pa kaj podobnega ?


Hvala


Peace !

Caligula ::

Ne splaca se ti kupovat nobenih originalnih dodatkov. Tudi ,ce mas popust. Skratka pozabi.
Vzami nek ugoden polnilec z 4imi 2200mAh baterijami, kartico kupi najcenejso,..
Skratka pri dodatni opremi pri digitalcih se splaca najcenejse razen seveda pri kakih objektivih. Samo to pa zate ni aktualno.

Dead_Eye ::

glej, za cca 70.000 SIT ne boš dobil podobno zmogljivega digitalca. Slike so kar dobre, tudi ponoči, je pa res malo počasen za shranjevanje pa focus,.... Mene predvsem moti njegova velikost>:D

Glede baterij mi je čudno to, da je s 4 alkaline naredil več slik kot z 4 GP 2100mAh, medtem ko pa mali olympus c350 z alkalinami nardi komajda nekaj slik..... Polnilec vzemi GP smart2 (tisti hitri) in mogoče še dodatne 4 baterije 2300 mAh če boš šel kam daleč kjer ni avta ali elektrike :))

Za resolucijo ne vem če se da menjavat, lahko pa nastaviš kvaliteto kompresije ki slike lepo zmanjša tako da ni problema.


ČE gledamo ceno pri nas bi jaz raje vzel canona S1, glede na to da dobiš HP-ja še ceneje se ti splača.
The one and only

Dead_Eye ::

aja, caligula to s 735 pa si udaru miljardo kilometrov mimo. 735ima 3x optični zoom, 945 ima 8x!!!! če to ni bistveno ne vem kaj je, pa da 5 megapikslov VS 3 ne omenjam. Skratka modela sploh ne moreš primerjat med sabo.
The one and only

Caligula ::

Nic nisem mimo usekal. Primerjaj slike z enega in drugrga pa bos videl, da je razlika v kvaliteti slij minimalna. Glede na to ,da sem dvema kolegoma na Bolhi nasel nova po 35.000 SIT z SLO garancijo je jasno, da 945 ne pride niti blizu v value for money aspektu. V svoji cenovni klasi je pa itak med slabsimi fotoaparati. Skratka 735 je dober nakup, 945 pac ne. No ja, za 70 jurjev, ce ga dobi za toliko ja, drugace pa absolutno ne. Pa ze za 79 jurjev se da marsikej dobit.

BlueSky ::

Ja velik je res sam slike kar sem pa gledal pa dela full dobre ... še svojo stran ma pa več testov sem gledal pa se ni po njihovo tako slabo odrezal kot pa nekateri pravijo ....

www.hp945.com

Dead_Eye ::

ne vem kje ti stakneš tako dobre kupčije, samo dejstvo je da se 735 ne more dajat s 945 in pika. to je kot bi se hotu dajat s skuterjem proti kaki R6-ki......
The one and only

Caligula ::

Ni res. Slike so primerljive. HP 735 dela zelo dobre slike. In med 3.3 in 5 megapiksli je razlika precej majhna. Sploh pa recimo tista slika, ki je prilimana malo visje zgleda kot povprecna slika na 735ki.

735 je bil v parih ugodnih akcijah pa se jih je dalo ful poceni nove dobit. Pa se zdaj mislim, da je v nekaterih spletnih stacunah 40k.

HP ji pa vsi delajo dobre slike. Slike same so med najboljsimi v klasi. Samo majo pa ogromno drugih pomankljivosti.

Teza, velikost, pozresnost, pocasnost med posnetki,.. absolutna preobcutljivost na premike pri slabi svetlobi brez flasha,.. ce po domace recemo, slabe performanse ob slabi svetlobi nasploh-tudi, ce se igras z nastavitvami-konkurenca-tudi najcenejsa, zmore to bolje...

Tomay ::

Torej kaj bi mi vi priporočali kupiti v cenovnem razredu okoli 50.000 SIT?
OLYMPUS C-310 (50.000)
CANON PS-A400 (43.000) samo 2x opt zoom
CANON PS-A70 (57.000)
CANON PS-A75 +torba(67.000)
HP PS-735 (45.000)

vse imajo 3x zoom razen PS-A400 2x

Ima kdo še kakšen druge predoge?
Voodoo 4Ever

Caligula ::

TOLE mogoce pa se pozanimaj kaj pomeni "popolnoma novo".

Ali pa TEMU reces, da mu das s kartico skupaj 35k.

Drugace pa bi se vsaj jaz Olympusev izogibal-samo zato, ker tezijo z svojim lastnim standardom spominskih kartic, da te lazje obirajo pol,.. skratka meni grejo take firme na jetra.

BlueSky ::

Nekaj me še zanima ... Kaj pa pravite na nov Canonov A 95 ... kakšne so razlike z A 80 ? A ve kdo kje se najbolj splača kupovati fotoaparate pri nas ? - čeprav vem da se v tujini bolj ... sam ne vem kje v avstriji ipd.....


kaka web stran naša ....


če pa ma kdo kako tujo web ( avstrijsko ) lahko da tudi link..


THX

DjTonic ::

Glede digitalcev lahko malo pogledaš še pri pelugi, kakšne so cene klik.

btw: a je kdo prepoznal tistega na zgornji sliki? :D

BlueSky ::

AHa thx...grem gledat zdj oni link..... a misliš Javšnika na oni sliki ?=?

BlueSky ::

A mi lahko kdo pove ,ki seveda ima HP 945 ali ta fotoaparat res zelo počasi zapisuje na kartico in v čem se to pozna....


Ali to res pomeni, da med fotografiranjem je potem treba počakati da zapiše sploh prvo sliko na kartico ?

Ali potem podatek da naredi 6 slik v štirih sekundah tako kot navaja proizvajalec ne drži ?



Hvala vsem


Cao

glavic ::

imam HP 850 že več kot eno leto (nabava 6. mesec 2003).
to je moj prvi fotoaparat.
ko sem ga kupoval sem gledal samo da ima čim večji zoom, in nekako sem se odločil za tega, ker drugi fotoaparati ki so imeli 8x optilnega zooma so bili v precej večjem cenovnem rangu.

Ta fotoaparat ima zelo veliko napak:
- prevelik
- video posnetke shranjuje predolgo
- pogled video posnetka traja preveč časa
- vmesnih resolucij med 4Mpix in 1Mpix NI
- ko gledaš slike imaš samo en ZOOM, in še to traja da poveča
- exposure mode je v meniju; jih je tudi premalo; samo action,landscape,portret,av in tv
- nedobiš zraven kabla za priklop na TV
- ni realnih 4,13Mpix kot navajajo, jih je recimo 3,8Mpix
- še kaj bi se našlo ;)

Dobre lastnosti:
- dobra optika
- hitro branje slik oz. hiter pregled

Kupi kdo?
HP 850, 4x baterija + polnilc, 2x 128MB SD, torbica
BOLHA

Moj nasledni fotoaparat bo 100% Canon, kakšen IXUS 500 ali podobno...
Musselli bizi

BlueSky ::

a ma še kdo kako mnenje , ki ima fotoaparat 945 . Ali je res počasen pri slikanju ? kaj to pomeni počasno shranjevanje na kartico ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero SD ( secure digital ) kartico za digitalni fotoaparat ?

Oddelek: Kaj kupiti
111405 (405) chrush
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363045 (2533) gremlinatorv
»

BENQ DC2300

Oddelek: Zvok in slika
281652 (1333) Caligula
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556054 (5167) Zdravko
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462294 (1809) leonius

Več podobnih tem