» »

problem z LCDjem 4*20

problem z LCDjem 4*20

iNN ::

Ja kokr pise ze v naslovu mam problem z tem LCD jem, no, sm si kupu v IC elektroniki 4*20 LCD in najdu tale clanek na netu, kuj sm se spravu za mizno in zacel spajkat, ko sm delo dokoncal sm ga lepo vklopil na LPT port in zalavfal masino, viola stvar je takoj zastekala sceno in mi prikazala osnovno matriko (2*40) no in seveda ko sm prsu v winse sm odpru program LCDcenter nakar se je na moje presenecenje izpisalo naslednje sporocilo "Could not initialize display" no naj povem se da sm si namestu une driverje ki omogocajo prikazovanje v Win XP (DLPortOI).

To je to, ma kdo kaksne ideje, aja ZICKE so skoraj 100% pravilno povezane (3 krat preverjeno) brez stikov, napajanje je na molex 5V. Drugac pa je use isto vezano kot pa pise v clanku !
==

iNN ::

Aja se neki mam pa tale: Disp lcd 4x20-osv / pvc200403pyl pvc display mislim da je zdruzliv z HITACHI HD44780
==

iNN ::

Ja zdj sm prsov korak dlje, sm postimu tko da mi zdej mormalno odpre program LCD center in zazene display ampak je drug problem nc ne prikaze le osnovno matriko, in med poganjanjem winamp a mi una matrika skos neki utripa (po dolocenem casovnem intervalu) tko nekak kot bi refresh ov, ? A je mogoce fora s konratstom med zemljo in 3 pin sm prispajkov 1kOHM upor ! tko kot pise v clanku Al dam zraven manjsga ?
==

iNN ::

Se tole: na enih straneh priporocajo program LCDdriver brez katerega stvar kao ne deluje, tle v AntiC ovem clanku nc ne pise da ga je uporabil. Jest sm ga mal isku sam nikjer najdu, a ma kdo kaksne izkusnje s tem. Pa prosm ce mi pomagate
==

gorjanc ::

Jest bi namesto tebe namesto 1k upora dal tja en potenciometer da lahko nastavljaš kontrast meni se sliši kot da imaš prevelik kontrast nastavljen

iNN ::

ja sam ne stekam zakaj mi potem pokaze osnovno matriko (kvadratke) v prvi vrsti jih v drugi ne v tretji jih v cetrti ne :\ tko da nevem, al je mozno da je kej narobe vezan, ceprov bl mislm da je problem softwareski, zato k sm sou pol ucer k se nekajkrat skos pine z multimetrom pa preveru use pa z lupo pogledu ce je kje stik ...
==

Azrael ::

Tole je lahko samo brca v temo, ampak vseeno.

Ali je lahko finta v tem, kako je nastavljen LPT port v BIOSu (SPP, EPP...) ?

Pa še eno vprašanje, si gledal in spojil pine na LPT kablu pravilno, tako da je pin1 res pin1 in ne pin13 (zrcalno zasukano) ? Jaz sem že naredil tako neumnost...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

iNN ::

jap ej fora je v tem da ce bi blo v BIOSu kej drugac nastavlen pol LCD sploh nebi dobu osnovnega signala (prikaz matrike ob zagonu) no in glede pinov pa sm zdej v mikrotu najdu eno shemo k je ista kot pa recimo tista na icevulcanotu, pa sm jih pravilno zaspajku, nevem vec kaj naj, zdej sem se bolj preprican v to da je napaka softwareska. ce nau delal do ju3 ga bom fuknu skoz okn ;((
==

iNN ::

Ma sm ze resen muk ! Sm ga lepo hitr prodou bratrancu ga je s takmu veseljam vzel za isto ceno kot sm ga jest kupu >:D >:D Ko se mi bodo zivci nazaj regeneriral bom kupu druzga sam majnsga 16*2 ce se ne motim, takrat boste pa vidl novo temo (problem z LCDjem 2*16) >:D >:D
==

gorjanc ::

lcd kaže matriko če maš prevelik kontrast nastavljen drugače naj se matrike sploh ne bi videlo ali čisto malo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123311 (13571) Mazo
»

lcd zasloncek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8984 (833) Lio
»

Lcd zaslonček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81245 (1049) Trubadur
»

Kako pametno porabiti grafični LCD?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91882 (1715) TribesMan
»

Kako narediti LCD prikazovalnik - da prikazuje CPU temperaturo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121655 (1428) HyperKiller

Več podobnih tem