» »

vezava potenciometra

vezava potenciometra

Nejc Pintar ::

zanima me kako se pravilno veze potenciometer, in pa kaksnega je treba kupiti za kontrolo enega fana, ter kako se izracuna kaksnega potrebujes
Lahko je biti prvi, če si edini!

iNN ::

Potenciometer ima tri nogice, na tisti dve pri robovih prilkjucis napetostna potenciala, na sredini pa dobis ven regulirani potencial (pozitivni) nato tisti potencial potegnes na vent. za minus venta pa vzames kar tistega iz potenciometra --> seveda negativnega.
==

iNN ::

aja za kontrolo fana poglej tole in pa mogoce se tole
==

Nejc Pintar ::

najlepša hvala, upam da mi bo ratal kj narest
(btw: baje si ti od Mraka sošolc)
Lahko je biti prvi, če si edini!

iNN ::

Res je, kdo si ti ? ga poznas ?:D
==

Nejc Pintar ::

no mal offtopica: poznam ga ja, je hodu u Stražišče u šolo, jez sm jo pa tut letos zakluču:D :D :D
Lahko je biti prvi, če si edini!

SSH ::

y0,

Ne delaj tega s potenciometrom, ker ga boš skuro.
Ventilatorji so tam okrog 3W potenciometer pa je le 1/4W (0.25W) kar pa je premaloooo!!
Naredi si raje kak kontrolerček, so čist simple za naret.


lp, FReAK.

Nejc Pintar ::

kakšen kontrolerček?
Lahko je biti prvi, če si edini!

iNN ::

ejga beri naslednji post
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

iNN ::

ejga SSH kar se tice potenciometra je ta od cool PCja cist dost mocen za krmiljenje enga venta (4W) kar se pa tice kontrolerjev pa mas tle mal teorije pa tle mal prakse, drugac mam pa jest neki temu podobnga doma pa ce hoces ti ga zdilam skor za dzabe pa me kontaktiri na ZS al pa na link135@msn.com Aja moj nima ultrabright ledic notr ma navadne:D
==

SSH ::

y0,

Jaz kontrolerje še predobro poznam. reko sem reko da ne veži navadnega potenciometra pred vento ker ga boš skuro. ono pri cool-pc-ju pa je potenciometer 4W kar je dovol, od tega da majo navadni potenciometri ki jih dobiš v štacuni ponavadi samo 1/4W če pa mu rečeš kaj bol močnega pa mislim da je več kot 1W težko dobit. Je pa on spraševal kak vezat potenciometer, potemtakem je verjetno mel v mislih navaden potenciometer iz štacune.

lp, FReAK.

Nejc Pintar ::

ja pa sm tut prasou kasnega kupit, zato ne mores rect da ga ne kupit ampak rec 4W :D
Lahko je biti prvi, če si edini!

Spajky ::

Zakaj pa treba regulatorje in potenciometre; nabavi 5 polno rotacijsko stikalo in nekaj diod pa je. Shemo maš na mojem sajtu pod elektro/fan-II/2 ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katir regulator ventilatorjev se najbolj splača

Oddelek: Kaj kupiti
181802 (1376) MadTeaM
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712450 (10618) Azrael
»

Regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314264 (3858) the_unborn
»

skurlo potenciometre

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202142 (1736) govno
»

potenciometer ?

Oddelek: Strojna oprema
142005 (1772) Alec999

Več podobnih tem