» »

Po uporabljeni garanciji, nova garancija ali nadaljevanje stare?

Po uporabljeni garanciji, nova garancija ali nadaljevanje stare?

iElectric ::

Pred letom sem si kupil PC in do danes sem zamenjal že skoraj vse komponente :\ in tam mi pravijo, da ko se nekaj pokvari komponenta ter ti zamenjajo z novo komponento, ne dobiš nove garancije. Meni se ne zdi tako. Kaj pa vi pravite?

Sami ::

Morajo ti dati novo garancijo. Meni sta crknila dva IBM 40GB in sem zmeraj dobil novo garancijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Trinitron ::

Dobiš garancije toliko, kolikor ti jo da proizvajalec te zamenjane komponente (ponavadi je to zelo malo, par mescev...). Garancija celotnega računalnika (če si jo imel seveda) pa se tko al tko prekine s prvim nepooblaščenim posegom v računalo...

iElectric ::

Po kišti nisem nič šaril zarad nalepke, ampak ko sem rekel za novo garancijo so me samo gledali. (kot da bi rekel da ma una ženska lepe joške =))

Šimpanz ::

Če si kupil nov računalnik ti morajo brezplačno odpravljati napake v garancijski dobi. Po tem pa ne več. To je isto kot če kupiš avto z tremi leti garancije in greš v teh treh letih 5 krat na servis. Po preteku garancije ti ne bodo več priznali brezplačnih popravil. Seveda pa imajo različni računalniški servisi različno politiko. ponekod dobiš novo garancijo drugod pa ne.

iElectric ::

aha, to me je zanimalo. Sepravi ni obvezujoče, da mi dajo novo garancijo, če mi zamenjajo komponento.

Ziga Dolhar ::

> Seveda pa imajo različni računalniški servisi različno politiko. ponekod dobiš novo garancijo drugod pa ne.

Afaik obvezna garancija ni predmet politike servisa, ampak je kar lepo normativno urejena.

OZ:


Podaljšanje garancijskega roka
483. členi

(1) Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.

(2) Če pa je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.

(3) Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.


Če člen zastopim pravilno in če nisem narobe razumel drugih tem na forumu, potem se oni na servisu motijo. (Morda se pa motim jaz :)).

Kuglvinkl, perci, Barakuda ...?
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

Če je zamenjano teeč garancijski rok znova od začetka...

Sicer pa mi tole z garancijo na celoten računalnik ni popolnoma jasno... Kako lahko proidajalec na neko komponento, ki ima 3 leta garancije proizvajalca da garancijo dve leti?

Drugače pa. Če si dobil račun za komponento, ki si jo zamenjal... imaš na to komponento garancijo. Problem je če nisi dobil računa za komponento, ampak samo za storitev. Problem je namreč pri dokazovanju ne pri tem, da ne bi imel določene pravice.

P.S.: Kako je s politiko garancij (doba) pri uvoznikih. So dolžni upoštevati garancijsko dobo proizvajalca ali ne?
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

iElectric ::

zakaj bi bil problem pri dokazovanju? Imam nalog, na njem je datum, piše kaj so naredili. Računa nisem dobil kajšele nove garancije.
Danes jih pokličem in bom zahteval garancijo.

Šimpanz ::

Problem je v tem ker ti prodajalec da na DVD ki ga kupiš posebej 1 leto garancije če pa ga kupiš v računalniku pa dve leti. Če ti DVD v računalniku crkne po 1 letu ti sigurno ne bo dal nove dve leti garancije na DVD (mora ti pa dati 1 leto).
Če tuj proizvajalec da na neko komponento 10 let garancije naš prodajalec pa ti da samo 1 leto jo pač imaš samo 1 leto. Seveda pa se lahko kasneje obrneš direkno na proizvajalca.

Keyser Soze ::

Pardon sem šel v neke račune. Pozabljam, da je bistvo garancija. He, he.:\ Sem mislil na upgrade-al. Ker če si nadgrajeval moraš imet račun za zamenjane komponente.

Glede na to, da da si imel zamenjane posamezne dele pač imaš garancijo na posamezne del. Naloge imaš, tako da klicat ti ni potrebno na servis. Če ti zadeve delujejo tako kot je potrebno. Garancijo imaš, neglede kaj ti oni rečejo.

Škoda je živcev in pregovarjanja. Ko ti bo kaj crknilo bo čas za to. Takrat se boš zgleda moral kregat.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija na zamenjano komponento

Oddelek: Loža
81133 (974) tikitoki
»

Garancija LCD televizorja?

Oddelek: Zvok in slika
8745 (598) bobby
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869085 (6950) medenko
»

Kaj bi vi storili?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223667 (2789) drzni86
»

Zamenjava diska in garancijski pogoji

Oddelek: Pomoč in nasveti
81754 (1628) gkovac

Več podobnih tem