» »

Mrčes dela gužvo v sobi!!!

Mrčes dela gužvo v sobi!!!

Vikking ::

zvečer, da je fajn hladn, imam odprta okna in seveda luč! To privabi cel kup veš, mušic in ostalih neznanih letečih predmetov!!!

Me zanima če obstaja kak lovilec za te nepridiprave? in kje kupiti!

Najraje lezejo in se zaletavajo v monitor!! Seveda ko sem imel crt-ja sm to kr tolku po monitorju! Sedaj ko je lcd tega ni pametno početi!!! S komariji ni problemov saj raid učinkovito odpravi ta problem!!!

Vsaka pomoč dobrodošla!!

mohha53 ::

O, da se kupiti.
Ena posebna LUČ, dokaj robustna, ki skuri vsako japansko bubo v njeni bližini>:D , te pa hočejo tja, ko pa tako lepo sveti! Brez strahu, varno in dobavljivo verjetno v kakem BauMaxu al Obiju!

Myk

Vikking ::

slučajno veš kako se reče zadevi!!

od tehničnih trgovin mam baumax in merkur, obi pa je v mb (predaleč)

Sami ::

Ali pa si na okna daj mrežo proti komarjem, to nameravam tudi sam narediti.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Pyr0Beast ::

Zasenč luč tako da ne bo svetila čez okno.
Drugač od tistega pržilca žužkov se boš prvič fajn posral k poč k... pa smrdi tut. Men je tista žarnca not kr všeč.

Zdi se mi da se imenuje Mosqito ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

boych ::

Trenutno najboljša stvar za te leteče stvore je luč, ki ma v sredini ventilator in visokonapetostno špiralo. mrčesk lepo prileti proti luči, vent ga posauga na sebe in pripopa na visokonapetostno špiralo, malo poči pa ga že ni več. To stvarco lepo postaviš na okensko polico in priklopiš na štrom, kupit pa se da v večini večjih trgovin.

sverde21 ::

V conradu majo en tak ventilatorček majhn, k posrka nadlego pa jo sprav v posebno posodico spodaj, ki jo streseš v smeti (al pa maš za večerjo>:D )

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: sketch ()

HairyFotr ::

Mogoče bi bla tista pržilna luč kul mod za ohišje... >:D

Sorry, če je dost off-topic.

DjTonic ::

Jaz mam vedno pri roki en takšen Muhotep™ s katerim klatim muhe in komarje.

Vice ::

Žarnico zamenjaj z rumeno pa bo.

Jst ::

računalo: Mosqito Destruktor. Ja. Useka pa res dobro! hehe
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

Jst sm svojga distruktorja mal zmodeliral, namest 1kV jih ma 3 >:D


Si probal s prstom :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vikking ::

ma sm kupu un ventilatorček k posrka buge, pa nato dehidrirajo!

Sam sm ga nesu po 15 minutah nazaj v trgovino in zahtevu keš nazaj, ker napol narejenega aparata pa nočem met doma!

Fuzz ::

Tanajbolj in najceneje je mrežica za okna. tako ti garanitano ne bo mrčesja zalega letela v stanovanje. enostavno jo nalepiš na okvir okna in se še opazi ne, da jo imaš.

Bakunin ::

mrezo na okna!

Vikking ::

mreža na okna odpade!!!

Fuzz ::

A smem vprašat zakaj?

Vikking ::

lahko vprašaš!

- Je moteče
- zgleda grdo
- ni praktično
- odstranjevanje pusti vidne sledi, če nimaš kovinskih oz. plastičnih oken
- nekatera mrčes se zadrži na mreži
- imam terasna na vrata na katerih mreža ni mogoča, traki so nepraktični, zaradi vetra, ki nato zabija tisto plastiko ki drži trakce nategnjene v les, in tako se ne da spati!
- imam dva okna iz katerih želim nemoteč pogled v naravo in sosedo!

Zaenkrat bom ostal v družbi letečih prijateljev!!!

[_MW_] ::

Jaz mam mrežo gor pa je super, se skor ne vidi da je gor... nevem kaj bi brez nje:D
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Fuzz ::

Verjetno nisi videl "prave" mrežice za okna, saj je le ta tako tanka, da se skoraj opazi, da jo imaš. Od zunaj se sploh ne vidi. Do sedaj (pa jo uporabljam že kar nekaj let) mi niti ena žuželka ni ostala na mreži. Kar se pa pritrditve tiče je pa tako, da trak-ježek nalepiš na notranjo stran okna (med okenski okvir in okno). tega traku ti potem sploh ni potrebno odstranjevati, jeseni samo mrežo potegneš dol, spomladi jo pa vržeš nazaj gor.

no ja... odločitev je vsekakor tvoja... :)

Fuzz ::

sem mislu reči, da je tako tanka, da se skoraj ne opazi, da jo imaš ...

link_up ::

ja kaj pa pretok zraka cez to mrezico? zdi se, da deluje bp...pa vendarle ostane muktrpno luftat...

Keyser Soze ::

JAz jo imam. Mislim, da od Tese. Pa bi popravil par stvari

Malo manjše luknje bi morale bit. Sedaj namreč deluje kot filter, saj tisti mali žužki še vedno pridejo noter. Ni pa raznih krvosesov in nadležnih muh ali pa pajkovcev.

Malo tanjša mreža. Nitke so malenkost predebele. Saj ne, da se kaj slabše vidi skozi okno. Sploh ne. Ampak zračenje je pa rahlo ovirano.

Montaža je pa simpl. Velcro trakec na okvir (lesen) in nato na njega pripopaš mrežo. Ko se jo naveličaš, ali čez zimo jo samo dol potegneš. Naslednje leto pa spet gor napopaš. Jo imam že dve leti, pa še sedaj držijo tisti trakci.

Sem pa videl dobro mrežo, ki bi zadržala tudi tisti drobni mrčes, na šotoro v maji pod emporiumom (BTC). Tanke nitke. Bolj prepletene. KAr pomeni manjše luknjice in tudi ne tako oviran pogled ter zračenje.

P.S.: Je pa mreža edina dobra alternativa za takšno situacijo. Odprto okno in prižgana luč. Tist žužkomor na štrom je samo za morebitne obiskovalce v stanovanju pomorit. Ne pa za preprečit vstop.. Poleg tega, da ko žužka raznese v tej napravi letijo njegova čreva do 5m naokoli. (vir: ŽIT)
OM, F, G!

VidKo ::

Sam uporabljam mrežo že par let. Tako kot je napisal Fuzz, jeseni samo odstraniš mrežo, ježke pa pustiš. Kar se pretoka zraka tiče je mogoče malo slabši, vendar dosti boljše spim brez komarjev, kot pa da poslušam tisto nadležno brenčanje okoli ušes. Ali pa moteče žužke z monitorja in tvja krcam. Mrežo se da tudi oprati v pralnem stroju.

Pa še ekološka je. Ne onesnažuješ okolja.

Kar se pa opazovanja sosede tiče je pa tako: zvečer, če maš prižgano luč je itak ne vidiš, ali pa dosti slabše. Če pa ugasneš luč, se pa mreže sploh ne vidi, in sploh ne moti pogleda na sosedo. ;)

Lp, VidKo

BigWhale ::

Mreza preprecuje zracenje oziroma ga bistveno poslabsa?!? Eh, a tudi vodo dihta al kaj?

Keyser Soze ::

Da bistveno poslabša...

Okno 120*110 z mrežo ima en efekt pri zračenju. Ampak napram tako velikemu oknu brez mreže je nula. Je pa vseeno boljše kot zaprto okno ali pa odprto okno brez mreže prr prižgani luči.

Preizkušeno. Jaz ravno razmišljam o nakupu enega sobnega ventilatorja, da bi malo izboljšal kroženje zraka... Ker mreže se tudi pod razno ne znebim.:D
OM, F, G!

dr.J ::

- imam dva okna iz katerih želim nemoteč pogled v naravo in sosedo!

Raje jo povabi k sebi... pol te tudi mreža ne bo motla. >:D

ThinMan ::

E pa da i ja malo o teh mrežah.

Glih včeraj sem kupil mrežo (mrežico) velikosti 130x150 cm in mi ni žal. Lepo se pripopa na ježeke, ki se montirajo - nalepijo na okvir okna. Vzel sem črno barvo. Od zunaj skoraj neopazno, od znotraj ven pa vidiš prav vsak detajl. Tudi kot je omenil g.lo sosedo - tako da nevem kaj še čakaš, nabavi mrežico.
Je pa ta mrežica res prava, ker tudi unih ta micenih žužkov ne spusti čez. pretok zraka tudi zadovoljiv.

proizvajalec: WENKO
tip: INSEKTENSCHUTZ FŰR DAS FENSTER
barva: črna - zelo transparentna
čas montaže: cca 5 - 10 minut

ostale velikosti: 100x100, 130x150, 150x150


LP

FLADÉ

..................... Za mirno noč brez mrčes uporabljajte - mrežico ......................

Blum ::

če koga zanima kje to prodajajo:

Internorm okna d.o.o.

SLO-1000 Ljubljana - Koseška cesta 8
Tel.: 01 / 581 92 55 - Fax: 01 / 581 92 57
E-Mail: internorm.okna@siol.net

in za tiste ki ne vejo kje je to:

Iz smeri Maribora in Kranja: zaviti na obvoznico smer Postojna - morje; pri izvozu za Koseze - Podutik zapustiti obvoznico; na križišču zaviti levo proti Kosezam; potem naravnost- pred cetrtim semaforjem, oziroma Mercator centrom desno- do konca ceste- tam ponovno desno in "in če ste prispeli" (Opomba: 1 semafor- na nadvozu, 2 semafor - pri policiji, 3 semafor - cca 300 m dalje, 4 semafor - pred Mercator centrom)
Iz smeri Postojne in Novega mesta: zaviti na obvoznico smer Kranj; pri izvozu za Koseze - Podutik zapustiti obvoznico; na križišču zaviti desno proti Kosezam; potem naravnost- pred tretjim semaforjem, oziroma Mercator centrom desno- do konca ceste- tam ponovno desno in "in če ste prispeli" (Opomba: 1 semafor - pri policiji, 2 semafor - cca 300 m dalje, 3 semafor . pred Mercator centrom)

cena pa je odvisna od modelov ki jih izberete.

moje mnenje o mrežici je pa zelo sprejemljivo.

Lp

perci ::

cena pa je odvisna od modelov ki jih izberete.

No, ampak dej eno okvirno stevilko, da si lahko mal predstavljam.

Blum ::

fiksne rolete/komarniki recimo okvirna cena okoli 30k

Blum ::

to zgleda recimo nekak tak:



mal bolša od tistih "navadnih" :)

tiste navadne so pa nekak take:




Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blum ()

t3hn0 ::

ce si mal sposodm temo...

jst sm se letos odlocu da bi si kar kupil tisto zadevco ki "kuri mrces" ;)

za predstavo si lahko pogledate tega

zanima pa me, ce kdo ve kje bi jih imeli vec na izbiro, da si se kej druzga pogledam
^.^

Pyr0Beast ::

Iz mojih izkušenj ti lahko povem, da je ta stvar popolnoma neučinkovita. Komarjev se že tako bolj malo nabere, da ne omenjam, ko kakšen gor prileti pošteno poči (komarjevo črevesje leti po sobi) in te definitivno zbudi.
Poleg tega ti cela soba žari v modri barvi ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Plus kakšno visokofrekvenčno brnenje? Vsaj v tistih čip US grozljivkah ti "komarniki" grozno brnijo. Kot kakšne neonke.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Jp, tudi to znajo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenska ::

jaz imam mrežo original v oknu. imam jo na roloju in ko jo želim jo potegnem dol ter zapnem. super zadeva. notr piha dlih tako, medtem ko žužki ostanejo zunaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5923234 (17846) s6c-gEL
»

Iščem mrežo ki prepušča zrak in svetlobo , ne pa komarjev in pogleda sosedov

Oddelek: Loža
112808 (2228) umexteacher
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513800 (10927) Volk|
»

Kurčeve muhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8226573 (23753) prox
»

Komarji in mreza za na okno!

Oddelek: Loža
2511553 (10846) iNooby

Več podobnih tem