» »

Iščem mrežo ki prepušča zrak in svetlobo , ne pa komarjev in pogleda sosedov

Iščem mrežo ki prepušča zrak in svetlobo , ne pa komarjev in pogleda sosedov

umexteacher ::

Sosednjega bloka. Ali to sploh obstaja? hvala

STU-III ::

mrežo uporabiš običajno za komarje, pogled sosedov pa zaustavijo rolete oz. žaluzije...

lp
Line secured.

umexteacher ::

rolete oz. žaluzije ustavijo svetlobo

#000000 ::

Komarnik se reče temu, če hočeš da blokira naše komarje bo malo manj svetlo, ampak če hočeš blokirat mrčes v rangu vrabca ni problema, bo svetlo ko da ništa stavio nisi :)

...:TOMI:... ::

Lahko imaš folijo na šipi ali peskano šipo ali šipo z vzorcem ali tekstilni rolo ter mrežo proti komarjem. Seveda mora biti okno odprto na "kip" in ne na "stežaj", da je zagotovljena zasebnost.

Fizikalno ni mogoče drugače narediti. Če daš temno šipo (ven se vidi, noter ne) potem bo tudi malo svetlobe. Razne žaluzije tudi ne prepuščajo svetlobe.

Lahko pa v ho ferju nabaviš "mrežo" proti cvetnemu prahu za montažo na okno. prodajajo jo takrat, kot mreže za okna. To je gosta tkanina, ki filtria zrak, kot koprena (kovertan) za na vrt. Ne bo komarjev, pa tudi dokaj veliko svetlobe prepušča, vsaj zdi se mi.
Tomi

Zgodovina sprememb…

umexteacher ::

poznam to mrežo aka komarnik. ker ima "sosed" okno nasproti mojega cca 100 m stran, sem mislil nekaj v stilu 5mm brezbarvne matirane pleksi plošče z luknjicami navrtanimi pod kotom recimo 45 stopinj (oziroma stran od njega). Upam, da tole razlago kdo razume :)

STU-III ::

umexteacher je izjavil:

rolete oz. žaluzije ustavijo svetlobo


Ne, če jih nastaviš z zunanjim robom navzgor, tako da sonce lahko sije noter.
Line secured.

MIHAc27 ::

http://trgovina.mercator.si/tehnika/sez...

Evo tole sem jaz napopal lani na skoraj vsa okna v hiši. Od takrat komarja nisem več videl edino molji še vedno najdejo način, da se pritihotapijo (mislim da preko hrane nekako).
Od znotraj, ko gledaš ven skoraj ne opaziš, edino od zunaj se malce vidi, da imaš nekaj na oknih.

fosil ::

Imaš dve barvi te mreže, belo in črno.
Črna je praktično neopazna in se skozi lepo vidi.
Bela pa deluje tudi kot zavesa in se skozi ne vidi najbolje.
Tako je!

Primorec ::

Par let nazaj sem kupil mrežo za komarje, mislim da je bila od firme tesa, na okno se jo je montiralo preko samolepilnih ježkov..Skratka skoraj sem crknil že prvo noč, sploh se ni zračilo pri odprtem oknu..Prodajali so še en drug model, ki je imel večje odprtine, zgledala kot milimeterska mreža, tista je boljša, kar se zračenja tiče..Vidi se pa itak vse skozi..

Mehmed ::

A imas kak odpor do zaves? Ker med njimi pa mrezico za komarje je naceloma dovolj to.

umexteacher ::

zavese ustavijo prehod zraka (pomoje), bom probal belo mrežo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820716 (10723) MostWanted
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922449 (17061) s6c-gEL
»

Kaj proti mrčesu?

Oddelek: Loža
276638 (6100) Gregex
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513382 (10509) Volk|
»

Komarji in mreza za na okno!

Oddelek: Loža
2511398 (10691) iNooby

Več podobnih tem