» »

Matična plošča spustila dušo - nakup nove

Matična plošča spustila dušo - nakup nove

Jackal ::

Zgodilo se mi je, da je matična plošča v mojem glavnem računalniku (Epox 8rda+ V1.1) spustila svojo digitalno dušo. Seveda stvar že dolgo ni več v garanciji, zato je v vsakem primeru potreben nakup nove.
Vse ostale komponente pa še dobro delujejo. Procesor na plošči je bil precej "overclockabilen" Athlon XP 2100+ (@2500MHz).

Ker pa že počasi ramišljam o prehodu na A64, sem malo v dilemi katero matično ploščo naj vzamem. Socket 939 verjetno odpade - predvsem zaradi cene procesorjev. Tako mi ostane le še socket 754. Plošča vsekakor mora imeti nabor čipovja nVidia Nforce3.

Opazil sem, da je mnogi priporočate ploščo K8N Neo Platinum , ki pa mi ob prvem pogledu sploh ni všeč (Ram nad procesorjem, postavitev konektorja za napajanje...)

Naslednja opcija bi bila Gigabyte GA-K8NS Pro. Layout je precej boljši, čeprav je še vedno nerodno postavljen konektor za napajanje.

Pa še zadnja opcija bi bila Epox 8KDA3+, ki ima za moje pojme še najboljši layout, pa po tem opisu sodeč se zelo dobro navija. Je pa res, da je najdražja od vseh treh.

Se sploh splača nadgradnja, ali naj raje vzamem ABIT NF7-S in poganjam trenutnega Athlona naprej?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Sami ::

Na tvojem mestu bi vzel Epox 8RDA+ ali 8RDA3+ in gonil Athlona XP naprej.>:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

cbelica ::

Ja... uprasi se, ce rabis A64... ker ta 'investicija' bo kar precej drazja, kot pa ce samo plato zamenjas:\
Za kaj pa uporabljas racunalnik?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

TribesMan ::

Dejansko bi bla najbolj ugodna varianta kaka rabljna NF7-S ali epox 8RDA3+ (če ne rabiš soundstorma)...

Ker upgrade na A64 bi bil dejansko precej dražji "špas". Je pa res da ponuja A64 precej več.
Kar se pa tiče 8KDA3+ in njenega layouta pa nisem čist navdušen. Kot prvo ATX konektor je na levi strani CPUja, ker pomeni da gre napajalni kabel direkt nad CPU ventilatorjam in dela gužvo zraku in še čemu. 2 priključka za SATA sta locirana direkt na AGP portom... skrajno neugodna lokacija... še posebej še maš kako bolj divjo grafo , ker komaj priklopiš konektor... gre zelo na tesno. Aja pa hlajenje veznega čipa je urejeno tako da je hladilnik naliman na čip, in ga skoraj ni mogoče zamenjati... tudi lukenj ni okoli čipa, kar ustvari še dodatne probleme. Potem bi se človek lahko spotaknil ob "samo" dvofazno napajanje CPUja ine še kaj...

Več o tem pa kdaj drugič ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jackal ::

Hm... vidim da lukenj pa res ni okoli veznega čipa... not good. Pa tut nekam majhne MOS-FET-e ima...

Računalnik se pa uporablja za vse živo... gledanje filmov, občasno igranje igric, 3D modeliranje, surfanje po net-u, poslušanje glasbe... itd.

Ah... kot kaže bom še nekaj časa na Athlon XP platformi. Sem se odločil za Abit NF7-S. Upam, da bo nova plošča kaj bolj dovzetna za visoke FSB-je kot ta, ki se jo imel do zdaj (Max FSB 204MHz in to z BH-5 ramom!).

Stara plošča pa kaže zelo zanimive sindrome... na led displayu je napis FF, kar pomeni da naj bi bilo vse vredu, vendar nobenega piska, monitor ne dobi signala, itd...
Kot kaže so se začele obujati na njej stare rane.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

The B ::

Kaj pa dfi ultra infinity? Jst zdejle resno razmišjam o menjavi NF7-s. Pač navijalska mrzlica in premal Vdimm. :)

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MEDENA ::

jaz tudi nekako težim k prodajo NF7-S 2.0.....dela OK....

samo tele DFI ULTRA Infinity so res navijalske..3.2 VDIMM :D

VCORE Res da samo do 2.0V...se ne da zvišat kako ?

CCfly ::

Pri meni se tudi dva kondenzatorja počasi napihujeta. Očitno je v1.1 bolj na hitro skupaj zmetana.

Dr_M ::

Potem bi se človek lahko spotaknil ob "samo" dvofazno napajanje CPUja ine še kaj...

ocitno to sploh ni problem, glede na to, da je za navijat delec najboljsa plata :)
ne glede na to, da nekatere plate zgledajo boljse kot ta, ampak jih 8KDA3 povozi po celi crti.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alexius Heristalski ::

VCORE Res da samo do 2.0V...se ne da zvišat kako ?
Z voltmodom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI ali Epox

Oddelek: Kaj kupiti
361907 (1231) kuglvinkl
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482850 (2850) nodes
»

A64 - osnovna plošča

Oddelek: Kaj kupiti
311344 (945) Tic
»

Komentirajte konfiguracijo računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251923 (1617) kopriwa
»

Kupujem računalnik do 200k+ekran

Oddelek: Kaj kupiti
221290 (1023) PrimozR

Več podobnih tem