» »

GF2MX400 problemi

GF2MX400 problemi

grex ::

Grafična je SUMA platinum MX400 GF2 64MB,
detonator je 12 final,

problem pa je, da vedno kadar poženem zahtevnejšo igro (no one lives forever) in potem quitam postane sistem grozno nestabilen in zmrzne takoj, ko grem delati kaj povezanega z grafiko (npr: spremenim frekvenco osveževanja ali pa resolucijo). Ko restartam je spet vse ok.

Zanima me predvsem ali naj iščem problem v kartici (računalnik je nov) ali v driverjih.

Aha z orig. driverji, ki jih dobiš zraven kartice ne dela nič, z driverji, ki so na netu za to kartico najnovejši pa je isto kot z detonatorji.

LP, Grex

msmiha ::

Probaj še z drugimi detonatorji! Drugače pa mislim, da je problem v tem, da se ti preveč greje grafična. Lahko pa, da sploh grafika ni kriva. Lahko, da se ti procesor preveč grej. Povej kolk stopinj ma proc.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

grex ::

Z drugimi detonatorji ni nič boljše. Temperatura procesorja je 45 +- 3 stopinje, sistema pa 29 +- 2 stopinji.
Računalnik mi dela še druge stvari... prejšni teden sem pognal proc. stability test (iz slo-techa dl-ju) pa je po minuti šel harddisk in to tako zelo, da niti z fdiskom ni bilo mogoče več pisati nanj (torej brisati in kreirati particij), kao že za v smeti. Čez en dan je spet začel delat (po tem ko je fdisku kar naenkrat uspelo) in sem sformatiral in sedaj je kul (tudi če poganjam proc. stability test) - le včeraj mi je spet pobrkal in je spremenil majhne ikone (namesto ikon so sedaj le neke črne packe).

Naj omenim še, da TV-outa nisem usposobu, pa sem updatu vse od BIOS-a, do VIA driverjov, do drivejrov za DVD... itd...
Zanima me, če je to že meja, pri kateri gre človek garancijo uveljavljat (sem že 10 let življenja zgubu s tem računalnikom v enem tednu kar ga imam).

oki, pozdrav, Grex

Dalmatinc ::

Ej grex a ti znaš delat na računalnike ?
Mislim HW.....kr tole kar se ti dogaja je vse prej kot normalno

ChiefThunder ::

neki tole ni vredu. Mal požen razna diagnostična orodja, pa preveri zadevo. Najprej pa sploh povej za kateri sistem gre. Sicer pa; če maš zadevo v garanciji, nes to na servis, pa naj se oni ubadajo s tem.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Shadowman-x ::

Nasvet, kateri reši marsikatero težavo, ne pa vsako. Hladilniki na grafikah niso popolnoma ravni niti v večini primerov niso namazani s termalno pasto!!!
Preglej kako je zadeva pri tebi boš moral pa preveriti. Obvezno pa mora biti na hladilniku še ventilator.

msmiha ::

Jaz jim bi kar mašino nazaj nese pa se naj oni s tem fu...>:D

Dalmatinka to ni niti približno normalno
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

grex ::

Ja, verjetno bom jutri poklical, pa tja odnesel mašino, pa vam sporočim.

Še zanimivost, grafika zajebava samo pri nekaterih igricah (vedno pri no one lives forever, quake pa včasih ja včasih ne) po 3d marku pa samo včasih zaškrta (zato sem mislil, da bi lahko bili driverji). Če bi se grafična preveč grela bi znalo bit, sam lahko igram NOLF 6 ur pa ne bo nič....

Soundblaster je najprej hreščal, za kar sem ugotovil, da je napaka osnovne plošče (Iwill KK266) in sem odpravil z novim biosom, sedaj je v redu. Je pa res, da je bila s starim biosom še neka napaka v plošči v zvezi z harddiski (kao datoteke so se skorumpirale med kopiranjem med diski) -- vendar, bios je nov in še vedno zajebava.

V glavnem, tu so odpovedale vse moje izkušnje,.... pojma nimam kaj bi sploh lahko bilo.

oki, LP, Grex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z grafo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821 (762) gmajna
»

Win XP se obesijo pri installu

Oddelek: Operacijski sistemi
121089 (916) grex
»

Potrebujem nasvet glede grafične kartice.

Oddelek: Pomoč in nasveti
351489 (1065) minimetro
»

3D Mark 2001 prepočasen

Oddelek: Pomoč in nasveti
12987 (808) Administrator
»

DEUS EX ?

Oddelek: Igre
171542 (1347) MRB0rYS

Več podobnih tem