» »

Win XP se obesijo pri installu

Win XP se obesijo pri installu

grex ::


Torej, instalacija winXP (most final version) se mi obesi že takoj na začetku, še preden se vklopi grafični način (ko napiše spodaj: Setup is starting windows).
Ni pomembno ali inštaliram iz bootable CDja ali vse posnamem na disk in od tam, napaka je ista.
Isti CD ne dela problemov pri mojem prijatelju.
Še sistem: Athlon 1333, 256RAM, GF2MX400 (Suma platinum), 2 harddiska, SB Live....

kakšna ideja?

Grex

||_^_|| ::

idea: uzam live vn pa kakšne usb kamere&skenerje odklop

Tr0n ::

sblive ni kriv, ker dela brez problema. sedaj so na windows update strani tudi ze novi sblive gonilnike za winxp. verjetno plata ali pa je racunalnik prevec navit etc...

Hojne ::

Tudi jaz imam isto konfiguracijo računalnika na KT7A plati, z dvema diskoma v RAID-u in sem imel podobne probleme, pri men je bil problem Mlacom-ov RAM (Micron PC133 CAS 2), z drugim pa mi je inštalacija delala, samo sedaj pa veliko blue screen-ov dobim lahko da je SB kriv.
TrOn: a maš link do driverjev od SB-ja, ker jih ne najdem?

grex ::

Ja, moja konfiguracija je ista (ram pa plata), samo mi menjavanje hardwara zarad XPjev ne diši ravno preveč. Kaj a bodo še verzije prišle al kako (nekako piše, da je ta zadnja verzija, ki jo imam že release verzija).

Kdaj pa to izide uradno?

sasox ::

Enmu kolegu se je isto dogajalo. Ven je vzel gf2mx400 pa mu je potem normalno laufala inštalacija.....

MUC ::

Mam A1.2K 2 IBMa v raidu SB Live .... etc .. inštalacija je šla BREZ TEŽAV in tut deluje vse OK.

Mam pa res tazadn bios iz abita!

3LeR. ::

ja jst sem tist frend od sasox -a :)
jst mam podobno stvar:
amd tbird 800;256 RAM; yuan gf2mx400; abit kt7a RAID; ibm DTLA 307045;...
zdej mi je zadevo ratal instalirat sam de sem noter ruknu drugo grafično (ati rage 4mb :)))
ko sem inštaliral sem ati -ja spulu ven in ubacil MX400 in je delal brez težav.
zaštekal mi je pa na točno istem mestu.

nimam blage kaj bi lohk blo sam pomoje bo treba updejtat bios na grafični ker nekaj ni kompatibilno ??

Tr0n ::

Hojne: v WindowsXP pozeni Windows Update. Tam imas nove SBLive gonilnike.

3Ler: prosim, ce si spremenis signaturo, ker zaradi dolzine raztegne celo stran.

grex ::

No, najverjetneje se pol nč ne da nardit, dokler ne pride ven naslednja verzija. Mogoče je res GF kriv, sam se mi pa ful čudn zdi, da za TAKO kartico ne bi podpore zrihtal tako kot je treba. Enivej, škoda, ko sem že mislu, da bom mal po računalniku spet pospravu.

LP, Grex

bili_39 ::

Zivijo!
Mel sem podoben problem, le da se je pojavljal BSOD.. Imas mgoce overclockan proc?
Zacasno ga (pri instalaciji) vrni na nazivno hitrost, potem pa poskusi spet dvignit hitrost...

andrej ::

grex: kako dolgo si cakal? Odvisno od hardvera lahko cakas kar nekaj casa... Bodi malo bolj potrpezljiv...

grex ::

Malo pozno se javljam, zarad preljubega telemacha (jebala ga kokoš).

Torej, čakal sem kar dolgo, tudi 10 minut enkrat (tako dolgo pa res verjetno ne sme biti). Dal sem ven mrežno in SBlive (gor je bil le še GF2MX400). Nisem sicer poizkusil izklopiti drugega harddiska, sam mislim, da to ne bi smelo vplivati. Poizkusil bi zamenjati kartico, tako kot so mi svetovali, vendar je žal nimam.

Najhuje je da sploh ne vem kje je problem, preprosto se ustavi in to je to. A obstaja kakšna možnost, da bi to ugotovil, če se računalnik preprosto ustavi, brez kakršnekil informacije.

LP, GRex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsem lastnikom GF2 MX/MX400

Oddelek: Navijanje
372179 (1464) AnWar
»

gledanje DVDjev na TVju - PROBLEMI SEVEDA

Oddelek: Zvok in slika
152120 (1818) BlackHole
»

GF2MX400 problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
7922 (808) grex
»

Je ta sistem o.k.?

Oddelek: Kaj kupiti
161247 (1082) grex
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565727 (4868) Tiger

Več podobnih tem