» »

XP crkne med inštalacijo

XP crkne med inštalacijo

podbelsek9 ::

Linux gre na računalnik, zadnji XP-ji z SP2 pa ne. Stvar se ustavi na četrtem koraku ko se inštalirajo naprave.Piše neki podobnega kot psyhical memory dumb kar naj bi pomenil da ja nekaj narobe z RAM-om.Po predlogu sem z programom v BIOS-u testiral ram in ta mi je javil VSAJ 28 errorjev(čeprav se mi je zdelo, da se stvar ciklično pojavlja=naslovi errorjev se ponavljajo, errorji pa se seštevajo).
A se to da doma popravit, al je treba nest nekam kamor ne nosiš rad...?

Han ::

Če imaš več "ploščic" spomina, testiraj vsako posebej. Ploščico tudi prestavi v drugo režo, da se prepričaš, če je s podnožjem vse v redu.

V kolikor je spomin defekten, ti preostane samo menjava za brezhibnega...

podbelsek9 ::

no kupu sem nov ram, pa še vedno nč ne pomaga. XP pa Mandrek ne gresta gor, redhat pa nima problemov. Med inštalacijo nekaj poči v računalniku in prikaže se slavni modri ekran z univerzalnio definicijo problema(XP), oziroma lost interupt pri nalaganju Mandreka. Vzel sem od kolega disk, in stvar se ponovi...;((
KAJ BI LAHKO ŠE BILO?

steiner ::

Meni se na eni MSI plati nikakor niso hoteli instalirati XPji, ko sem nadomeščal win98. Vzrok je bil bios, po njegovi posodobitvi je šlo takoj naprej (prej je isto kot pri teb štekal na enem mestu). Torej poglej še to.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

podbelsek9 ::

Ja men žal tudi po posodobitvi ne laufa! Laufajo pa zdej vsi Linuxi (prej tudi Mandrake ni potegnil)
Fuck >:D XP!

Silvo ::

Imel sem podoben problem,ter razstavil cel comp.Pred odhodom na "DINOS" sem vstavil še svežo kopijo xp,brez prask in zadeva je čudežno nehala biti modra.
Nauk?
"Včasih zaradi prazne gume,ne prižge motor"

LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222076 (1757) Duhec
»

LILO bootloader ter windows se ne zazene vec.

Oddelek: Operacijski sistemi
151488 (1355) Hux
»

linux na dvdju

Oddelek: Operacijski sistemi
301316 (869) Hux
»

Wine in RH 9

Oddelek: Pomoč in nasveti
13955 (843) roscha
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341548 (1155) roscha

Več podobnih tem