» »

Siol TV, 2 računalnika ADSL, Kako?

Siol TV, 2 računalnika ADSL, Kako?

Boomer ::

Zanima me kako bi nov računalnik povezal na ADSL.Sedaj imam ADSL TV in 1 računalnik, rad bi pa 2.Ali rabim router za povezat? Če ja potem kako ga je treba povezati? Al je dost že un switch k ga dobiš zravn ADSL TV?
Hvala za pomoč!

SasoS ::

Če imaš dinamični IP je zadosti un switch. Samo vštekaš nov kompjuter not, narediš PPPoE povezavo in se povežeš...

Boomer ::

Mam un k se vsake 24 ur reconecta...
Sam jst mam zdele doma že router pa me zanima kaj bi z TV..A bo delal al ne?
Pa še neki a Router omogoča da lohka podatke pošiljam iz enga kompa na drug?
Hvala

korenje_ver2 ::

router prakticno omogoca vse. sicer pa pazi da kupis tistega, ki lahko usmerja multicast pakete.

pa se to. ja switch je dosti. vse racunalnike povezi na switch. glede na to da imas dinamicni ip. seveda vsak racunalnik se bo moral posebi prijaviti na internet, da mu bo delal. siol tv bo delal na obeh racunalnikih. dobra lastnot je ta da bos imel na obeh racunalnikih 1mbps, ce imas ta paket. to je posledica siol-tv+dinamicni ip

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Se da adsl tv povezat na dva tv-ja pa da vsak gleda lahko svoj program neodvisno od drugega?

CaqKa ::

ne (še)

Boomer ::

Mam 4MB ADSL>:D
Mam pa tale router SMC7004VBR.Ne morm dt linka...A bo ql?
Z VDSL tehnologijo naj bi lohka gledal več programov naenkrat.

SasoS ::

Se bojim bo ta router prešvoh...lahko priklopiš un switch ki si dobil zraven ADSL TV pred router, pa gor modem in TV, pol pa povežeš še z routerjem na WAN port. Tako boš izkoristil in router in switch....imam pa eno vprašanje za isti router - kolega je kupil eno web kamerco, ki se priklopi direkt na LAN. Zdaj sem jaz tako naštimal da sem pač en port forwardirou naprej na kamero da lahk gledaš iz neta. A ima ta router kako opcijo da filtriraš kateri IPji imajo dostop? Jaz nisem našel, ne bi pa rad da vsak mulo ki si vzame 5 min da poskenira in najde un odprt port gleda na kameri...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548463 (654) Lonsarg
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333550 (2544) Ursus
»

Nekaj o IP-jih

Oddelek: Omrežja in internet
211669 (1277) Serial
»

Router+mreža+ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
143077 (2811) |_CoBrA_|
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254458 (4008) BBB

Več podobnih tem