» »

mi je crknil trdi disk????

mi je crknil trdi disk????

_aljo_ ::

Imam en problem s trdim diskom in sedaj ne vem ali je disk crknil ali ne. Ko racunalnik zazenem mi takoj ko bi moral instalirati Windowse napise naslednje: A disk read error occurred. Press Ctrl+Alt+Del

8-O 8-O

To mi napisalo parkrat, tako da sem dal stari (2gb velik) disk, ki je res grozno pocasen, ampak mi vsaj dela. Pred parimi dnevi je v nas blok trescila strela in mi unicila televizijo, zanima pa me, ali je mozno, da je v racunalniku crknil samo disk in nobena druga komponenta? Drugo mi dela ok, pa tudi disk je se par dni po streli delal normalno. Zanima me ce je kaksna varianta, da dobim kaksne podatke iz tistega diska nazaj, oziroma kaj lahko sploh se naredim s tem diskom?
  • spremenil: _aljo_ ()

Tomay ::

Njaboljše, da na proizvajalčevi strani (od diska) poiščeš kako diagnostično orodje. Potem boš videl kaka napaka je.

Če je šla elektornika, lahko probaš poiskat novo...
Voodoo 4Ever

_aljo_ ::

Kaksno elektroniko to mislis? Malo vec mi prosim razlozi, ker nisem nek velik poznavalec hardwarea.

Sami ::

Enako se je danes zgodilo tudi mojemu frendu, ima pa WD 40GB in napiše mu isto, probal sem ga tudi v drugem računalniku, mislim da je šel disk pa pa.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

_aljo_ ::

Res vzpodbudne novice...meni niti ni tako smesno, ker imam kar nekaj pomembnih stvari na tem disku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _aljo_ ()

Sami ::

Sej vem, da je moteče, tudi meni sta crknila 2X40GB IBM-a Deathstar-ja in sem imel par pomembnih stvari gor. Probaj ugotoviti, če je šla elektronika in če je to vzrok jo probaj kupiti od kakega istega modela diska v okvari.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pviran3 ::

Če ti ga ob zagonu prepozna, potem je še kaj možnosti...:D :D

Tomay ::

Torej disk je sestavljen iz dveh osnovnih delov:
1. mehanski del, magnetne plošče, bralno-pisalne glave...
2. elektronski del, ki upravlja z mehanskim delom.

Če crkne kaj mehanskega so to ponavadi bad sectorji (izguba podatkov)

Če pa crkne elektronika dejansko ni fizičnih poškodb podatkov, le do njih ne moremo priti. To elektroniko pa je dokaj enostavno zamenjati, če imaš enak delujoč disk.
Voodoo 4Ever

_aljo_ ::

In kako naj ugotovim ali je zanic elektronika ali mehanika?

Drugače imam 40gb MAXTOR 4D040H2 disk. Ce sem vas prav razumel, moram dobiti tocno tak model diska(40gb MAXTOR 4D040H2), da se lahko to elektroniko prenese iz enega na drugega? Dajte mi prosim se malo vec povedati, pa tudi kako potem to prenasanje elektronike izvedes.

pviran3 ::

A ti disk sploh vrti, ali ga prepozna mašina, če ga pol je mogoče še kaj upanja

_aljo_ ::

Ja ko grem b BIOSA mi ga izpise, pa tudi vrti se se, tako da disk v bistvu kaze vse znake zivljenja, edino tik pred nalaganjem Windowsev izpise zgoraj navedena stavka.

arch5 ::

vtakni v računalnik windows Cd pa zbootaj s cdja, zaženi repair console pa poglej če lahko prideš do diska

_aljo_ ::

Kje si ti videl REPAIR CONSOLE? Sem bootal iz cdja in je hotel takoj instalirati XP-je. Vprasal me je kam naj jih instalira, ko sem povedal kam je takoj javil napake na disku, pa da mora formatirati eno
od mojih dveh particij. No potem sem dal, da eno formatira in ko jo je sformatiral je zacel kopirati na disk neke fajle, nekje na sredini se je pa ustavilo, ker ni mogel kopirati naprej fajlov. Kaj storiti sedaj?

CoolBits ::

Hm ja... po mojem če je prišlo že do polovice in potem javilo READ error pol je napaka na cd-ju, ker ga nemore brat...mogoče je poškodovan...

_aljo_ ::

Ne...na zalost ni cd, ker sem instaliral XP-je na en res star disk in je instaliralo normalno. Drugace pa sem zagnal program za diagnostiko diska in mi je naslo naslednji dve napaki pod napisano kodo:

ADVANCED TEST - c96a9372
BURN IN TEST - c96a9362


Potem pa zraven pise, da naj bi bilo na maxtor.com napisano kaksna napaka je pod to kodo, ampak res ne najdem kje bi to pisalo :| . Lahko kdo pove se kaj, da bi usposobil ta disk..bil bi zelo hvalezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _aljo_ ()

sidd ::

če maš samo red error, potem si še dobi en win xp cd, pa ko ti to javi, menjaj cd-ja, pa porbaj če ti bo prebralo file...
meni pa mojemu kolegu je tak upselo naložit xp-je in delajo bp.

CoolBits ::

Mogoče bi pomagalo kakšen low level format diska... kar pa ni dobro, če bi rad podatke ohranil... klik

Tomay ::

Kolikor se spomnim je maxtorjev test vrnil 3 mestno kodo ala 007.
Tvoja 8 mestna koda je za RMA.
Tukaj
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital pravi ne multimediji

Oddelek: Novice / Diski
253255 (3255) toxic-hero
»

Opozorilo sli (dvojna grafična)-kako izključim

Oddelek: Pomoč in nasveti
51000 (825) kinimod5
»

Cenejsa grafa, ki podpira 1440x900 wide LCD monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
141867 (1427) T(he) Boss
»

Katero matično ploščo kupiti za killer sistem ?

Oddelek: Kaj kupiti
461999 (1302) SSH
»

Win2k CD-ROM ne dela??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8891 (804) edmund

Več podobnih tem