» »

Katero matično ploščo kupiti za killer sistem ?

Katero matično ploščo kupiti za killer sistem ?

oneye ::

Sem v fazi kupovanja novega računalnika. Moj občasni hobi je igranje iger zato mora biti moj sistem močan. Nameravam kupiti sledeče:

TT Swing VB6000BWS črn + okno
LC Power LC6550 550W (1x120mm) silent
ATHLON 64 X2 4600+/1MB BOX S939
ZALMAN CNPS9500 LED
GEIL 4GB (4x1GB) PC3200 DDR
MAXTOR 300GB 7200 SATA-II 16MB
RADEON X1900XTX 512MB dvi/tvout PCIe
NEC ND-4551 DVD-+RW 16x dvoslojni črn
SAMSUNG 970P DVI TCO03 pivot

Vse sem že premislil in pretehtal...pojma pa nimam katero matično plščo naj kupim. Prebral sem že veliko review-jev toda vsi so zelo stari. Na strani proizvajalcev dostikrat ne najdem podatka, kdaj je bila plata narejena (kaj je nova in kaj novejša tehnologija). Rabim hitro in zanesljivo matično ploščo.

Zaenkrat so mi v oči padle plate kot:
EPOX 9NPA+ Ultra nforce4
Gigabyte GA-K8N Ultra-9; GA-K8NF9 Ultra
DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D

Rad bi imel chipset NF4 Ultra brez SLi. Kaj mi priporočate? Moj končni cilj ni max speed za igranje iger...temveč overall quality in stabilnost. Prosim podkrepite z relevantnimi argumenti ali pa dobrim review-jem. Hvala!
  • spremenil: oneye ()

Shark-357 ::

Dfi NF4 Ultra-D brez dvoma ;) ni konkurence (ogromno ljudi jo ma zato dobra podpora,neomejene možnosti za navijanje,...list goes on and on;) ) .
Če imaš pa preveč denarja potem pa DFI NF4 Sli-DR expert...za nenavit sistem ti pa zadošča že najcenejša NF4 plata.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Jst bi EPoxo, gigabyte je bolj kot ne podn, DFi pa rada proce kur. Če ne boš ramov dvigoval čez 3.2V je zate EPoXka čist v redu. Sicer ma pa dfi nekak čuden preformance pri isti hitrost, zgubi okoli -6%
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JIM22 ::

Jest dam glas za DFI. Sem jih skuro že 4 pa jo še vedno imam. Ima ful OC potenciala, tak da tle ni dvoma.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mtosev ::

Proc preživel? >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JIM22 ::

Za vsako ko je plata šla, je bil proc živ. Drugač so pa tud proci že šli.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Pyr0Beast ::

Aha, torej si ti tisti srečnež, ki je za dobro slovenstva pobral vse "slabe" plate.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Alexius Heristalski ::

On in Primoz78.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

Srečneži. Vidim da mate dosti $$$. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Shark-357 ::

@Pyr0Beast

Ne uči krive vere proce je kurila samo Expert pa še to samo z prvim biosom in v zelo čudnih okoliščinah ;)

oneye ::

Glede na to kaj pravi Shark-357 je DFI najbrž res najboljša izbira. Hvala za pomoč pri odločitvi. Ko bo PC "up and running" se oglasim in napišem svoje mnenje (iz prve roke) o DFI LANPARTY UT.

p.s.: najdu sm tudi neke reviewe, ki potrjujejo Shark-357 teorijo...DFI dobiva same Award-e kjer koli jo testirajo :)

tnx

teoo ::

ti, 4Gb rama?
A ti dosti videa obdeluješ?
defying gravity

opeter ::

Saj je napisal da bo dosti igral... Doom IV, Serious Sam 2: The Second Encounter, Quake 5, Battlefield 3, Need For Speed: Most Wanted 2, Star Wars Battlefield 3, Age of Empires 4 itn. :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HT33L ::

- 4gb rama = totalno preseravanje

- napajalnik bi jst na tvojem mestu raj uzel enermax liberty, but hey thats just me : )

- graficno raj uzames 1900XT in jo navijes na 1900XTX frekvence, prsparas 30k pa se v Crossfire gre lohk.

- jst bi osebno raj pocaku na M2 proce, sam to je tvoja stvar : )

- pa proc bi tut mau sibkejsi uzeu X2 3800+, pa bi ga naviu na 4600+ frekvence, ker nevem zakaj kupujes DFI plato ce ne bos naviju :x ampak ok

se mi ne da vec pisat : ) LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

gfighter ::

Dobro bi se najbrž obnesla vsaka plata, ampak glede na to, da imam z DFI do sedaj samo dobre izkušnje, priporočam DFI. Gigabyte se mi je zameril, Epox je sicer v redu firma ki dela dobre plate, ampak DFI te pa razvaja z bonbončki. Sploh pa si težko zamislim killer system brez DFI... :D
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

ronaldo ::

Nforce4 plosce ne bi priporocal nobenemu. Par razlogov: Nforce4 plate in Matrox sata2 diski ne greta skupaj - korupcija podatkov (sicer je maxtor izdal firmware za take diske, ampak jih bos moral sam poklicat da ti ga posljejo). Nforce4 plate imajo bugast vgrajen firewal, to pomeni da ga bos moral izkljucit ce bos zelel resno delati. Priporocam ti kaksno bolj stabilno plato kot Asrock SATA2 ali pa kaksno Ati ali Via.

DominusSLO ::

ronaldo
Tvoj post pa me je nasmejal :D

mtosev ::

Firewall na nF4 je hardwarski in ne se ga neda izklopit (tudi v BIOSu ni možno). In ko jebe ga lepo nemoreš izklopit. ;(( Res ti živce lahko poje če se odloči da bo jebal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gfighter ::

Hm, kako to, da jaz nimam nobenih problemov z njim? Pravzaprav nima nobenih problemov s tem firewallom prav nihče, ki ga jaz poznam. Nesposobnost nekaterih pač ne opravičuje pljuvanja po odličnem izdelku.

[EDIT] Vsi, ki imate probleme, poskusite odstraniti Nvidia network management suite.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

mtosev ::

Na ASUS AN8 SLI Deluxe jebe 100 na uro.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gfighter ::

Te plošče še nisem preizkusil, sem pa dal skozi že par različnih DFI-jevih, epox, gigabyte ter biostar, pa na nobeni ni bilo problemov. Uporabljaš nvidia nforce driverje? Si poskusil z zgoraj napisanim?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Primoz78 ::

Jaz sem tudi imel probleme z tem firewall-om...pa je pomagalo to kar je gfighter napisal...:))

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ronaldo ::

Firewal se ne da izklopiti, ampak je pa res tole da samo ne instaliras Nvidia network management suite pa je resen problem.

Tle pa je info glede Sata2 Maxtor diskov in popravka: http://techreport.com/ja.zz?comments=93...

mtosev ::

To sem enima PCja rihtal. Zdaj se več nespomnim kak je blo.

So pa bli najnovejši nF4 drvji z neta in je prekidal povezavo, vse je počasi delalo,.... Rablo bi delat če so vsi novi drvi. Mislim da bi rablo vse delat vredu, ker tak večina da drvje gor in če nedela nevejo kaj bi naredli.

Na nF3 dela firewall OK (ASUS K8N).

Jaz pričekujem če dam najnovejše drvje gor da dela če nedela potem je to njihov problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gfighter ::

Ta dva problema sta sicer res moteča, tukaj je nvidia za pretepst ker pišejo bugaste driverje, ampak oba problema sta relativno lahko rešljiva. Da pa bi samo zaradi teh dveh napak ocenil kakšen drug chipset kot "bolj stabilen" je pa neumnost. Kar se navijanja tiče je DFI tako in tako zasluženo na dobrem glasu, nforce4 je pa čipovje ki, ko ga spraviš v tek, deluje tako kot je treba. Stabilnosti mu zagotovo ne gre očitati.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

Eh, mtosev, pa samo vprašal bi tule na forumu :'(.

(Se opravičujem, če slučajno si)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mtosev ::

Nisem, ker vprašal ni blo časa. Ko sem pri drugem delaš in ni časa po forumih pisat pa spraševat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JIM22 ::

Z DFI platam na nf4(in mislim tud da druge plate ne zajebavajo) ni nobenih problemov z firewall-om. Pač inštaliraš vse pravilno, če pa nočeš hardwearskega firewall-a, ga lepo ne inštaliraš in ti ne dela problemov.

Edit: Moje plate so vse iz tujine, tak da nisem nobene slabe uzel iz slovenskega trga. In tud od teh ni bla nobena slaba, vse so delale kot je treba, samo kaj ko jih mučim. Včasih me kar čudi zakaj ne crkne.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

oneye ::

Dragi HT33L,..

zavedam se, da je 1001 način kako bi sestavil dobro mašino za manj denarja. Ampak sem že toliko časa na svetu, da lahko iz lastnih izkušen povem,...tehnologija se razvija:\ :P ;) uuu! novost kaj?!
Še predobro vem kakšen je postopek razmišljanja tebi podobnih ljudi (ne razumet narobe, saj vem, da je bil tvoj post zelo dobro nameren!). Kupiš PC ga naviješ do maximuma, ob tem seveda marsikaj daš na kocko, saj se lahko kakšna komponenta skuri, in nato uživaš v tem dobri 2 leti. Po 2 letih ni čudno, da kakšna igra že ne potegne več (note: "potegne več" je iz moje perspektive min. 40fps na 1240x1024 kakšen cukr v obliki AA in AF), ker je tvoja super duper (napol zažgana) tehnologija že itaq prestara in švoh. Poleg tega pa ob navijanju komponente hitreje dosežejo svoj MTTF, ker ITAQ niso bile namenjene, da zdržijo enako dolgo pod različnimi frekvencami & različnimi temp..

Torej moja taktika je, da se isprsim 1x na 4-5 leta in to na polno. Ne navijam in ne sekam cornerjev na račun kvalitete in stabilnosti zaradi denarja.

Moj trenutni PC je živa priča...kupljen pred 3-4 leti...še vedno deluje kot je deloval takrat. Niti 1 komponenta ni crknila...niti ena ni bila navita...

AMD 2600+
1024 RAMA TwinMos
120 GB disk
Ati Radeon 9700pro
EPOX 8RDA+ nvidia chipset
350W codegon PSU

deluje kot v pravljici...ampak kaj kurac če mi FEAR in podobne (ko pridem vs sfukan iz službe in rabim relaxsacijo) "ne potegnejo več"?!?!

tnx anyways

lp

N

oneye ::

em...skratka prepričal ste me DFI podera. Kar se pa firewall tiče...jst mislm, da ma vsaka plata kakšno šibko točko, tako da...jst nam lih dlakocepu :D

ronaldo: Par razlogov: Nforce4 plate in Matrox sata2 diski ne greta skupaj - korupcija podatkov (sicer je maxtor izdal firmware za take diske, ampak jih bos moral sam poklicat da ti ga posljejo).


a je kej res s to sceno k je v zvezi z nVidia4 in matrox sataII?!

tnx
lp

Shark-357 ::

Hja to je pa žal res kar se maxtorja tiče in NF4 vendar je rešljivo kot so že fantje zgoraj napisali;)
Bi ti pa priporočal kak drug disk Hitachi T7K250 Sata2(veliko tišji od maxtorja ter hitrejši).

Zgodovina sprememb…

gfighter ::

Tukaj ti piše, katere serije so prizadete, tako da lahko preveriš, ko boš kupoval disk. Drugače pa je Ultra-d odlična izbira, če te ne motita samo dva PCI slota. No sicer pa imaš še pci-express.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

oneye ::

disk Hitachi T7K250 Sata2 ima 250GB. Rad bi nekaj kar ima 300GB...kaj pa recimo: SEAGATE 300GB 7200 SATA-II 16MB?

btw hvala Shark-357 in gfighter ter ostalim za pomoč!

lp

SSH ::

Jaz osebno pa ti priporočam plato ki si jo lastim to je MSI NEO4,
Mel se že tole DFI-jevo plato in res da se navija ko p..., ampak pri previsoki napetosti.
Za to kar sem pri DFI rabil 1.7V sem pri MSI dobil za 1.5V, pa nobenih težav ni z njo :D
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

gfighter ::

Kot je napisal, ne potrebuje SLI plošče. Sem imel pa tudi sam do sedaj z MSI-jem samo dobre izkušnje.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

HT33L ::

mislm oneye sj tvoj problem ce hoces velik kesha za isto količino muzke stran fuknt : )

drgac bo pa ta tvoj komp lih tko zastareu ce ne mogoce se bl kukr navit sistem imo.

pa ce hoces igrat spile se par let kasnej pol si raj kup 1900XT ker jo bos lohk dau v crossfire...

LP

cole-22 ::

Zakaj nekateri hočete človeku usilt "svoje" želje? Napisal je, da NE BO navijal! Se pravi mu ne svetujte cenejših komponent, da jih bo lahko navil! Očitno denar ni ovira in nevem zakaj nebi kupil "najbolje"!?!

Ti kar kupi eno plato iz DFI serije!
Za disk ti pa priporočam Seagate in pa WD!
Grafo pa kupi (če še nisi) 1900XTX ali pa počakaj še kak teden na 7900GTX...

SSH ::

Ravno zato sem svetoval MSI-jeve plate, ker so zanesljive pa še drage :D
Me pa samo informativno zanima zakaj ti SLI nikakor ni všeč?

lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

oneye ::

cole-22 in gfighter hvala za support in razumevanje.

kar se tiče SLi gre pa sam za stvar mojega mišljenja. Mislm da je SLi samo marketinška poteza. SLi združevanje kartic ne prinese to kar bi jaz od tega početja pričakoval. Če bi pri SLi varianti veljalo matematično pravilo 1+1=2 v smislu FPSjev in drugih cukrov bi se 100% odločil za SLi. Plus dejstvo, da bi bilo kupovanje SLi še zame prevelik zalogaj. Nisem pripravljen plačati cca 320k za grafiko. Ko bo moja grafika začela pešat jo bom zamenjal z novo.

lp

tnx

Jaffa ::

Še nekaj o stabilnosti nf4/DFI. 8-)

www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

mtosev ::

Kaj hočeš s tem povedat?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jaffa ::

Da je sneg do nižin. 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

cole-22 ::

Ja da mu komp neprestano dela 58 dni...

Pyr0Beast ::

Ta stabilnost ne dokazuje prov nč

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Ja da mu komp neprestano dela 58 dni...

Ja in? To je pa kaj posebnega?

Jaz po tri tedne neizklapljam oz. sploh ne če nerabit kaki HW dat not.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Jaffa ::

To je bil pač odgovor na ronaldov post.

mtosev, ti pa tak nisi pravi za v to temo.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

SSH ::

Da nebo kake pomote, DFI je zamene enkratna firma glede MB sploh kar se tiče OC, vendar sem žal moral kar 2 reklamirati. Sem pa že od več koga slišal da je mel probleme z njimi. Nakar sem v roke dobil tole enkratno MSI plato, ki jo imam in sem zadovoljen z njo. Drugače pa za the best sistem nikakor kakšne ASROCK, GIGABYTE, EPOX.... raje MSI,DFI,ASUS.

aja, pa tisti up time... Na FERI v mb mi že 3 leta stari P2 233Mhz laufa kot urica.... pa še zato ni WOW gajba.

(To je samo moje osebno mnenje, upam da nisem koga užalil s postom)


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows-i zamrznejo, ko hočem inicializirati 500 GB disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71323 (1223) BlaY0
»

Katero maticno plato kupiti ??? asus vs dfi

Oddelek: Kaj kupiti
422279 (1523) DominusSLO
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157247 (5380) PrimozR
»

Katero plato za A64?

Oddelek: Kaj kupiti
161290 (1060) Zheegec
»

Komentar in predlogi k konfiguraciji ATHLON 64 3000+...

Oddelek: Kaj kupiti
261698 (1181) _Dejan_

Več podobnih tem