» »

Začetek brezžične povezave!

Začetek brezžične povezave!

Lincolin ::

Pozdrav!
Zanima me kaj bi potreboval, za povezavo 2 računalnikov seveda brezžično na razdaljo 100m, vmes med antenama so 3 zidovi.
Brezžično bi prenašal, pač internet in LAN povezavo
Sedaj imam router in v mojo sobo povezano UTP kabel od routerja do mojega računalnika. Rad bi pred mojim računalnikom postavil router, kamor b potem priključil računalnik in še brezžično povezavo 100m.
Zanima me ali bi se to obneslo, ali morata biti anteni na vidnem polju?
Mi napišete katera strojna oprema se najbolje splača da je poceni in kakovostna.
Mi pripnete kake povezave, linke itd....
V SLIKI JE MOČ.....

Lincolin ::

Še kakšen odgovor?.....:\

CCfly ::

100 m in 3-je zidovi niti slučajno ! Razdalja sama ni problem zidovi (prevsem nosilne stene) pa ti signal precej oslabijo.
Drugače pa sta dobri izbiri Linksys WRT54G in Asus WL500G.
Tuakj lahko zveš več: http://www.wlan-sat.com/
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Lincolin ::

Ali se pri "Router Asus WL500G", da zamenjati anteno s sunanjo?

CCfly ::

Mislim da ima snemljivo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Lincolin ::

Kolikšni pa je novi?
Sem gledal pa ima samo bolha.com po ceni 15.000 SIT rabljen!

CCfly ::

Težko ti bom povedal, ker imam Linksys-a. Kolikor imam podatkov od mojega prijatelja, mu je Asus delal težave le pri souporabi 802.11b in g naprav, signal pa je dober.
Vsekakor ne boš našel ruterja, kjer bi signal šel čez 3 stene in nato še 100m do druge hiše.
So kakšne ovire, da ne moreš po svoji hiši napeljati klasičnega ethernet omrežja, ruter pa postaviti na ustrezno mesto, pri kakšnem oknu ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

maco88 ::

Em jaz mam isti problem.!!
Mam pač doma router povezan na svoj računalnik in bratovega v njegovi sobi. Zdej me pa zanima ka bi rabu vse da bi lohka do neta dostopal še moj sosed k pa živi skosi mojo okno čez cesto cirka 50-70 metro?
vmes je samo cesta in zrak:D
Kaj bi rabi da bi lahko potem tudi on uporabljal ADSL in pa seveda da bi imla LAN?
Hvala za odgovor..

PS. Če hočte sliko vam jo narišem :D

robbe ::

No pri tebi je pa stvar čisto na izi, rabiš kupit en ruter in eno brezžično kartico za soseda, sosed se bo na brezžični ruter priklopil brezžično, vidva z bratom pa lepo preko kabla. Da potem bi tudi on lahko uporabljal ADLS in imela bi lan :D . Carsko kajne? Če boš mel pa še kako uprašanje, sam praši.

BCSman ::

Kateri wireless router naj kupim do 24k, kar z mimovrste: http://www.mimovrste.com/routerji/ Rabim za 2 compa (sta v sosednjih prostorih, tako da je vmes le ena 30cm stena in omara) Mora pa delat brez prekinitev in za kake "profesionalne" nastavitve boli me džoli, samo da stvar FUNCJONIRA kot je TREBA!
Aja, to pa da bi delil ADSL povezavo.
ajd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

OldSkul ::

Še 1002 povem, da Linksys WRT54g!

BCSman ::

sem ga kupu in dela OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

cune ::

kaj pa če je razdalja malo večja, recimo 60 m in ni nč vmes? bi bilo dovolj da bi sam router in mrežno na drugi strani dal k oknu al bi mogu prou kšne zunanje antene. povezu bi pa sam 2 računalnika na eno adsl povezavo.

hvala

Brane2 ::

Mah, z WRT54G nisem preveč zadovoljen. Saj dela, samo malo prepočasen je (efektivno) za deklariranih 54Mbit.

Preko Window neetworkinga (samba) supem čez ta Linksys pretočit nekih 1.7 Mb/s.
Kot slišim od drugih, da konkurenca od sebe brez problema 2.5 Mbyte/s ali celo več...
On the journey of life, I chose the psycho path.

krho ::

Meni še na slabih 15m ne dela.;((
Včasih celo zazna AP. To pa je tud vse.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

OldSkul ::

S HyperWRT firmwarejem mi leti do 2.4 MB/s. Alchemy ter ostali firmwareji so tako nabildani z funkcijami, da hitrost šepa.

cune ::

bi mogoče lahko sam naredil doma zunanje antene? videl sem da se to da... ima kdo kake izkušnje?

Brane2 ::

Sam sem neki iskal firmware za WRT54, pa brez večjega uspeha. Edina (baje) pametna stavar, ki sem jo našel, je sweasoftov firmware, za katerega pa baje hočejo $$$.

Iščem nekaj, s čemer bi se dalo nastavljati izhodno moč, kar bi imelo soliden firewall/router in ne crap kot ga ima vdelan SW in če se da, bilo hitrejše od vdelane zadeve...

Če ni nekih moralnih ali drugih zadržkov, mi lahko postaš to zadevo ?
Če ti email ni všeč, sem glihkar na svoji mašini usposobil FTP anon server z UL mapo, tako da je tudi ta pot odprta...
On the journey of life, I chose the psycho path.

OldSkul ::

Evo ti direkten link! Priporočam beta verzijo 2.1b1. Kljub temu, da je beta je zadeva zelo stabilna. Sem imel uptime že več kot en mesec.

S tem firmwarejem se da nastavljati tudi izhodno moč. Sicer ni tako nabildan s funkcijami. Boš mogoče kaj pogrešal, toda v kratkem izide izboljšana verzija tega firmwareja.
Tukaj pa dobiš najnovejši uradni firmware.

V kratkem pa izide še en nov uraden firmware.

Poleg zgoraj navedene ti priporočam še tole stran! Na obeh straneh je zelo deober forum za Linksys zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

ssitcm ::

Brane2 > Za enoletno možnost sodelovanja v forumih in downloada vseh firmware verzij (izdanih v tem času) moraš plačati 20 US$. Firmware je vezan na pet (5) ruterjev (5 MAC adres). Ime firmware-a je pa Talisman.

sinko999 ::

http://wrt54g.serwer.net/

http://sf01_32.ipx10813.ipxserver.de/dd...

Tu imaš najbolj razširjene verzije meni osebno je najbolj pri srcu DDWRT ker razvoj poteka nonstop na par dni imaš beta verzije pa v FW ni da ni.

LP
Ni? ni ve?no !

Brane2 ::

Zanimivo. Bom probal najprej ta DDwrt. Thx.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257200 (5205) jancus
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433480 (2245) trnvpeti
»

Kateri Wireless Router? (čim močnejši)

Oddelek: Kaj kupiti
71560 (1436) WarpedGone
»

Brezična adsl internetno omrežje/povezava

Oddelek: Omrežja in internet
61128 (1031) JIM22
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342574 (2100) Venturer

Več podobnih tem