» »

Katero plato in ram?

Katero plato in ram?

AvAkI ::

Zanima me katera plata je najboljsa za AMD sistem. Trenutno se nekako nagibam k Abit NF7-S v2.0 ali pa DFI NFII Infinity Ultra.

Glede rama pa me zanima ce se splaca vzeti 2*256Mb ali 1*512MB, torej z ali brez DualChannel - a. - Kje bi se dalo kupiti dober in hiter ram?

ATI ::

Ja palata je zlo vredu sj za moje pojme,ram pa n wem no-jst bi rajs uzeu 2x256 za dual chanell.Rame pa prodajajo v JAE od Corsaira tko da najbols da kr tm oboje kupš k majo pocen pa še vredu štacuna se mi zdi.|O

cbelica ::

Plata: DFI
Ram: ce zelis visoke FSB-je, potem raje 1*512 pa da zmore nizke zakasnitve... tisti dual channel se pa skori ne pozna, pri AXP ze ne:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

ru7 ::

Glede plate odvisno, kot si sam ugotovu. DFI se ponavadi nabavlja z mobilnim bartonom, NF7-S pa z navadnim.

AvAkI ::

Procesor sem ze nabavil in sicer Athlon XP 1700+ DLT3C8-) od GUFY-ja. Malo sem gledal stare poste in ugotovil, da je DFI NFII Infinity Ultra boljša od NF7-S v2.0.

- Je tale plata prava? - ker mora bit menda rev. B?

Torej raje vzamem 1*512MB kot 2*256MB?

ru7 ::

Pol definitvno DFI >:D , glede rama bo pa 1*512MB kr v redu (kot je napisal cbelica, sam da ma dobre zakasnitve).

koyotee ::

AvAkl ram vzem ta : OCZ DDR 512MB 400MHz enaa
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AvAkI ::

Zgleda kar vredu. Me prav zanima koliko je kaj sposoben dati od sebe.:))

MEDENA ::

niti pod razno te rame.....premier line....JAO !!!

Ideal for: Mild Overclocking, Casual Gaming, Internet browsing, Mild video editing

AvAkI ::

jao... kaj zdaj... zgleda da ste eni za ene, drugi pa za druge.:D

ČIP 008 ::

Če hočeš dobre rame izbiraj med: Corsair, Kingston, Twinmos in OCZ. Vzami 1x512 če imaš dovolj perja pa 2x512 MB in glej da so cas2. Plata NF-S 2.0 no pa tudi DFI ni slaba.

freejack ::

TwinMOS TWISTER 512MB DDR CL2 400Mhz, čisto ql, CL2, pa še dragi niso, 31.680 pri JAE.

Plata,.. hmm,.. tudi sam sem slišal dobre stvari o njej, vendar ne bom navijal prek 250 fsb, prav tako pa me MOČNO moti lega podnožja procesorja. Vzem raje NF7-S.

AvAkI ::

Za ploščo sem se odločil, da vzamem DFI NFII Ultra Infinity. Za rame pa se ne vem. Pri mlacomu imajo:
-512MB PC3200 DDR TwinMOS 23.484 24.720
-Twister 512MB PC3200 DDR CL2.0 29.526 31.080

Torej kaj predlagate? - se splaca vzeti spodnjega, ali ni nevem kaksne razlike?

_spirit_ ::

Jaz sem imel ravno tega TWISTERJA in sem bil z njim zelo zadovolen.

AvAkI ::

Torej vzamem Twisterja... upam da bo delal na kaksnih 220Mhz FSB-ja :P

GUFY ::

Na DFI plati je meni brez volt modov rem delal na 235 FSB-ja saj ima ta plata možnost nastavitve voltaže za ram kar do 3.3V8-O . Če imaš denar probaj dobiti kakšne rame, ki imajo BH-5 ali vsaj BH-6 čipe gor se ti bo kar poznalo saj boš lahko rame fural na zelo zategnjeni timingih ( meni so šli BH-6 na 235 FSB pri 7,3,2 cas 2).
Je pa res, da se 256 moduli za malenkost bolje navijajo kot 512.

AvAkI ::

Kakšne RAM-e pa imajo sploh gor tej Twisterji? - BH-6?

JIM22 ::

CH-5 vsaj mislim. BH čipe je zelo težko še dobit(nove). Glede plate si se pa prav odločil. Je zelo dobro, da se da nastavit nap. ramu do 3,3V. Skorej ne rabiš nobenga Vmoda(razen mogoče za procesor).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

ru7 ::

Zračno nad 2V nimaš kaj iskat >:D

AvAkI ::

@ru7: Sej mam vodno :P
Vidim, da imaš Twinmose s CH-5 čipi....kako se kaj navijajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

JIM22 ::

Jaz sem brez bilo kakšnega moda dosegel:

Cpu 2700mhz, 2V (Barton-M 2500+)
FSB 258,9 in timingi 2-2-2-11 pri 3,3V (BH-6 čipi)

Moram najprej si omislit bolši napajalnik potem pa pridejo na vrsto modi(V in ostali).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

JIM22: odličen rezultat, pa je to PRIME 95 stabilno?!

MEDENA ::

šit a ne ...to se ti je moral greti preko 70°C...

dvomim da so BH-6 zmožni 2-2-2-11 pri 258.9 ?

Prase Jim22 noče mi narest voltmode......

JIM22 ::

Stabilno z "sranjem" od Chiefteca 420W je do 245fsb (3,2V in 2-2-2-11, 9-12, E-E-F-E) in okol 2600mhz 2V. Zajebava me preveliko nihanje nap.

Greje se pa z vodnim 36 stopinj.

MEDENA poglej in poišči si rezultat v temi Sisoftware Sandra Memory Benchmark pa boš videl.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

ru7 ::

CH-5 moji grejo cas2 do 227FSB, cas2.5 verjetno več, hmm, morm probat.

AvAkI ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprasal...
Nabavil sem DFI NFII Ultra Infinity in imam nekaj vprasanj. CPU ima pod 40 stopinj, laufa trenutno na 2200Mhz. Z vodnim hladim se North Bridge, South bridge pa ima ze original gor namescena hladilna Al rebra. Problem je, ker imam SYS temp. zelo veliko... tam do 50 stopinj. - je mogoce treba dati gor kaksen vent na south bridge al kaj?

Druga stvar pa je zvok... imam dva zvocnika vklopljena v Line In in mi nikakor ne uspe zrihtati zvoka. Sem se nekaj mucil v nForce2 control panelu (digital, center, analog, ...) in mi se ni uspelo.

GUFY ::

Glede sys temperature sem imel jaz tudi precej visoko, tam okoli 40 stopinj tko da ni panike.
Poizkusi priključiti zvočnike na LINE OUT izhod pa bo najverjetneje delovalo.:D

AvAkI ::

hvala GUFY:)) . For je bila, ker v nForce CP pise da moram dati v Line In... vazno da sedaj dela.

Koliko si imel kaj 12+ linijo? Moja je kar slaba in sicer 11,76v... bom moral menjati napajalnik.:\

GUFY ::

Odvisno kje meriš linijo, če jo na molex konektorju je to pranizka napetost, če pa z MBM-jem pa je to kar dobro. Predvsem pa je pomembno da ti linije ne nihajo preveč. Drugače sem imal pa jaz modificiran napajalnik in sem imel precej višje linije kot običajno.

Glej sliko:

 2635 MHz prime 95.jpg

2635 MHz prime 95.jpg

AvAkI ::

Napetost linij sem pogledal kar preko MBM. Imam pa 350W napajalnik. Ti si imel/imas tudi 350W, kot imas v podpisu, ali kaj vec? - Bom proval se malo naviti proc. da vidim situacijo.

Trenutno laufa na 2200Mhz@1,525v za 2600 pa verjetno potrebuje 2v>:D .

GUFY ::

Ko je nastal tale scren shot sem imel ANTEC TP 430W.:D

JIM22 ::

GUFY: kolko so ti nihale linije (v MBM 12V,5V, 3,3V)?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Kolikor se spomnim so bile kar stabilne, žal pa nimam nobene slikice, da bi jo prilepil.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

AvAkI ::

Evo... taksna je situacija pri meni. Verjetno bo treba zamenjati napajalnik, kajne?

GUFY ::

Nov napajalnik bi ti prišel kar prav.:D

AvAkI ::

hehe... mislis da lahko se mal navijem proc. al bolje da ne?
V mislih imam LC Power 550w... po testih sodec niti ni tako slab.

The B ::

Jst tud razmišljam o nakupu ultra infinity. Zanima pa me kok kej gre fsb? Kšni problemi?

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

JIM22 ::

Ne kupuj LC 550W, je en navaden jajc. Linije ti ne bodo ne vem kaj bol stabilne. Kupi rajše kakšnega Anteca al pa Tagana 480W. Meni se čezdalje bol dozdeva da so te DFI infinty, kar dost požrešne(glede elektrike). Sem malo gledal po tujih forumih in imajo vsi same hude napajalnike, da so jim plate stabilne pri visokih FSB.

The B: pošče je odlična in ti omogoča zelo visoke FSB. Samo moraš imeti ram, da ti gre do 250fsb. Lahko si pa umisliš neki ram PC4000 z zelo slabimi timingi al pa ene PC3200(3500) z BH-5(6) čipi in timigi 2-2-2 (naviješ do 250fsb>:D), potem nimaš straha da bi te ram bremzal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

The B ::

Sej zato pa razmišljam o tej plati. Sm namreč ponosni lastnik ene 512 mb palčke BH-5 rama. Sam sm pa slišu oz bral tud precej slabih stvari. Da ma probleme ob hladnem zagonu in da ene ne grejo nikamor... Sej to mi je jasn da morš met srečo sam bi srečo rad čim bl izniču. Aja pa družbo bo plati delu al tagan al pa enermax. More kdo povedat kako se noisetaker 2.0 obnese v primerjavi s taganom. Napajalc pa rabm ker bo ram mel 3.3V, proc 2.0V, gpu 2.0V in plata ene 1.8(?)V. >:D

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MEDENA ::

erm THE B ...pa imaš potem gasilni aparat zraven ? :D

nikar ne nor z VCORE 2.0V ..pa VAGP 2.0V = KAJ TI JE ? MISLIŠ sfukat grafično ? 8-O

GUFY ::

Res je plata ima problem pri hladnem zagonu. Pri meni jo je bol potrebno skoraj vsakič resetirat preden se je postavil sistem. Ampak to ni tako hudo, glavno da se dobr navija.:D

MEDENA ::

Twinmos pomnilniki

256MB PC3200
Gotovina: 10.370 SIT
Redna cena: 10.920 SIT

512MB PC3200
Gotovina: 20.634 SIT
Redna cena: 21.720 SIT

mmmmmmmmmmmmmmm...kdo kaj ve kateri čipi so gor ?

The B ::

He he GUFY mas prou. Sej za plato sm se več al manj odlloču. Treba je sam še mal počakat da se denar nateče.

MEDENA: Nimaš pojma.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

JIM22 ::

Ja to je pa res, da včasih ma probleme da se segreje. Pri men sem jo pogruntal kako jo zbudit v prvo. Pri meni pomaga da držim malo dle tipko za nažgat(2-3sek) in vžge:D. Drugače se pa odlično navija. Pa še ram imaš prav.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AvAkI ::

Pri navijanju tele DFI plate me nekaj moti... ko nastavim kaj narobe, oz. navijem prevec in se racunalnik ne boota, moram OBVEZNO premikati tisti yumper za clear CMOS, se moja stara ABIT-ka KT7A je po treh neuspelih poizkusih boot-anja nastavila privzete nastavitve. Potem pa mi uro nastavi na 11:00 PM 2001:\ . -zakaj se spremeni tudi clock, sej ima baterijo:\

Aja... tisti cmos reloaded... vcasih dela, vcasih pa se PC ne boota vec, ponavadi gre samo 1x skozi in potem nikoli vec.

BIOS je tazadnji 16/9.

MEDENA ::

Si kdaj probal pri bootanju držat tipko INSERT ?

Baje boota potem na default nastavitve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10311020 (6929) GaS
»

Navijanje DFI INFINITY (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
875310 (3197) Flamer
»

VOLTMOD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
974547 (3425) SrBo
»

RAM-i 2x512MB ?

Oddelek: Kaj kupiti
251660 (1277) OZZY
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1309134 (6862) WhiteWolf

Več podobnih tem