» »

procesor na notebooku?

procesor na notebooku?

monaco ::

Na prenosniku imam procesor P4 3.06 HT. Vendar se mi pa občasno zgodi, da v sistemu (priložena slika) piše hitrost 2.45 ghz namesto 3.07. Problem je, ker takrat ko frekvenca ni prava, tudi modem ne deluje, w-lan pcmcia javlja napake... Drugače pa dela vse ok.

Kaj bi lahko bilo? Kako to popravit? Zdaj me že 2 dni zafrkava, včasih je tudi cel mesec vse ok ali pa se zgodi, da ko dam ponovni zagon je vse ok.

Sem vprašal na servis, pa so rekli, da naj ga pošljem nazaj (garancija) pa bodo pogledali kaj je narobe. Samo ne bi ga rad pošiljal, ker potem bom verjetno cel mesec brez, ga pa rabim...

Se je komu že to dogajalo?

Phoebus ::

Frequency scaling?

Yohan del Sud ::

Sliši se kot težave z napajlnikom...

Koliko časa pa to zdrži samo z baterijo? In kera firma je?

zee ::

Frequency scaling. Ga ima tudi že Pentium4-M, kar ta procesor skoraj gotovo je.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Yohan del Sud ::

To že, ampak to ni razlog da mu javlja mrežne napake in da mu modem ne dela... Razen če je scaling zmeden... Nesi na servis.

zee ::

Bios update, novejši gonilniki. morda tudi reinštalacija Winsov, pri čemer lahko že prva stvar reši vse.

@monaco: Katere znamke je prenosnik?

zee

zee ::

Bios update, novejši gonilniki. morda tudi reinštalacija Winsov, pri čemer lahko že prva stvar reši vse. Podobne težave sem imel s svojo Toshibo, ker sem pozabil inštalirat ene module, ki jih uporabljajo gonilniki.

@monaco: Katere znamke je prenosnik?

zee

zee ::

Bios update, novejši gonilniki. morda tudi reinštalacija Winsov, pri čemer lahko že prva stvar reši vse. Podobne težave sem imel s svojo Toshibo, ker sem pozabil inštalirat ene module, ki jih uporabljajo gonilniki.

@monaco: Katere znamke je prenosnik?

zee

murmur ::

ja, frequency scaling, zaradi prekomernega gretja se zniza frekvenca proca.

zee ::

iskreno se opravičujem za trojni odgovor, se šele navajam na Firefoxov način nalaganja strani.

zee


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bristol Ridge in Stoney Ridge sta tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11016460 (12376) D3m
»

Nov laptop - ali je ok..!!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162190 (1400) FX6300B
»

Windows xp in Pingo Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
171404 (1162) Highlag
»

Program Everest | Veliko vprašanj!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
102139 (1886) Myth
»

kernel32.dll

Oddelek: Pomoč in nasveti
91341 (1162) alf__

Več podobnih tem