» »

Program Everest | Veliko vprašanj!!

Program Everest | Veliko vprašanj!!

Myth ::

V eni temi sem kliknil link, iz katerega sem prenesel naslednji program. Everest Home Edition. In ko sem ga naložil, sem čisto vse stvari prebral. Seveda pa to ni dovolj. Imam pa veliko vprašanj zdaj glede vsega skupaj. Pa kar začnimo.

1. Imam bios Award Modular Bios v4.51pg. Datum Biosa je 11/28/98. Zanima me če obstaja novejši. In če je vredno nadgraditi, glede na to, da mi vse dela super?

2.1: Pri memory timings mi piše 3-3-3-? . Imam pa rame 64mb Samsung KMM3 66S 823cts-gl PC100, timingi 3-2-2-5 @ 100MHz, 2-2-2-5 @ 83MHz in rame 128mb Transcend PC133, timingi 3-3-3-6 @ 133MHz. In me zanima zakaj tisti vprašaj zadaj?
2.2: Program izpiše da naj inštaliram več delovnega spomina za izboljšanje hitrosti delovanja. Ne razumem kaj točno želi. A naj kupim še eno palčko ali povečam navidezni pomnilnik?? :\

3. Temperature: Osnovna Plošča 18°, Procesor 42°, Aux 39°. Verjetno so temp. vredu? In kaj je mišljeno z Aux? Ostale naprave??

4. Napetosti: cpu jedro - 2.02 V, cpu aux - 2.48 V, +3.3 V - 3.30 V, +5 V - 4.89 V, +12 V - 11.67 V, -12 V - -11.40 V, -5 V - -5.06 V. Kolikor sem gledal po drugih temah, se zdijo moje vrednosti okey. So res?

5. Imam matično ECS P6BX-A+ ... Program izpiše da bi bilo lepo pogledati za novejši bios??

6. Jaz kolikor vem imam grafilno Hercules Stingray 128/3D. Program izpiše da imam Aliance ProMotion AT25/AT3D. Nakar če kliknem GPU se mi izpišeta kar dva?? Dodatna bi naj bila 3Dfx Voodoo Rush. Ne spoznam se ravno na to... pravtako me zanima, če tukaj posodobim gonilnike? (čeprav ko sem iskal za Hercules... nisem nikjer našel, razen takšne ki nebi podpirali iger)

7. Mogoče bo neumno zvenelo. Ampak vsi gonilniki za napravice v računalniku imajo datum 1.7.2001. A se dajo dobiti kakšni novi? Oziroma , kaj bi naj sploh pomenil tale datum ???

8. Pa še eno neumno vprašanje. A z novimi biosi in gonilniki, bi se dalo kaj naviti? :)

Veselim se vaših odgovorov, ker me zares zanima tale računalnik, da bi delal še nekaj časa let?). :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

dxx ::

1. BIOS Update, drajverji za čipset(novejši od 1.7.2001)
2. Tisti vprašaj pomoje pomeni da ne zazna kakšna je nastavitev v BIOS-u, kar sploh ni čudno ker je tale plošča že stara ulalala in everest je dokaj nov program.
2.2 Če želiš izboljšati delovanje je itak da smiselno dokupiti nekaj RAM-a, a jaz ga za tako staro mašino nebi več nadgrajeval, pomoje je kar dost.
3. Temp. so vredu, edino malo so zmešane. Proc ima verjetn 42, ohišje pa 39, tist 18 je kr neki verjetn.
4. Napetosti so OK.
5. Poglej pod prvič!
6. Najprej se točno prepričaj katero grafično imaš, jaz se namreč ne spoznam dovolj dobro na te starejše zadeve in ne bom rajš nič na pamet govoru.
7. Original Windows gonilniki imajo ponavadi ta datum. Za vsako napravo posebej najdi gonilnik, ali pa mi napiši imena(proizvajalec/model): zvočne, grafične, za bios update in drajverje za čipset pa imaš v prvem odgovoru.
8. Naviti bi se dalo verjetno že sedaj, ampak pomoje ne bo kaj velikih pospeškov glede na starost kište:D, lahko pa pogledaš v BIOS-u kakšne imaš možnosti(Glej FSB, VCORE), pa povej in ti bomo pomagali.

Alexius Heristalski ::

1. Bios boš moral sam najti. Nadgradnja ponavadi ne škodi.
2.1: Ne sekiraj se glede tega.
2.2: Kupi še eno palčko. Ampak to najbrž vedno reče. Rama ni nikoli preveč.8-)
3. Temperature so ok, aux je verjetno ohišje.
4. +12V linijo imaš nekam nizko.
5. Poglej po spletu za nov bios, kajpak.
6. Možno, da imaš 2D grafično in 3D pospeševalnik.
7. Datum 1.7.2001 pomeni, da so nameščeni gonilniki od Windowsa. Če hočeš novejše, boš moral iskati za vsako napravo posebej.
8. Ne vem. Poišči si opis ali navodila tvoje matične plošče in tam boš videl, če podpira navijanje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Myth ::

Prvo bi se rad zahvalil za odgovore.

Zdajle pa vama bom reply-aj vajine odgovore.
1. Tukaj je zdaj malce problem, ker nikoli nisem upgade-al biosa in nočem zamočit.
2.1. Saj se ne sekiram, samo zanimalo me je zakaj tisti vprašaj., Možno da zadnji timing poljubno izbere? :)
2.2. Rama res nebi kupoval. Zdi se mi da je za tak star sistem to dovolj, razen če Windows XP štejem zraven. :)
3. Aha... a bi kakšen dodaten vent dal not še ali kaj spremenil? Če je seveda pametno hladiti takšen sistem? :)
6. Da, očitno mi tako zazna, ker ima grafična dodan pospeševalnik. No, zanima me če obstajajo novejši gonilniki. Glede na to da sem malce klikal nisem našel nič za Windows XP oz. se ne spoznam točno kaj bi sploh moral iskati tukajle. :\
7. Zakaj pa WindowsUpdate ne ponudi novih driverjev za to periferijo? :) Amm... torej obstajajo novejši gonilniki, kaj pa če se pol kaj zalomi? Vem, da obstaja možnost dati stare gonilnike nazaj... samo to še nikoli nisem sprobaval.
8. Bom si pogledal , hvala. ;)

Če me bo še kaj zanimalo v zvezi kar pokaže program, bom kar tukaj vprašal.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

dxx ::

Vstavi prazno disketo, izberi formatiranje in dodaj kljukico pod Create MS-dos startup disk al neki tacga. Počakaj da sformatira in zapiše startup datoteke. nato gor skopiraj awdflash(dobiš na uni strani in bios-ta iam končnico bin, nato računalnik zaženi iz diskete, zaženi program za flešat(npr. awf66.exe) in sledi navodilom.

Highlag ::

Opažam, da velika količina uporabnikov računalnikov obremenjena z raznimi podatki, ki jih izpisujejo razni programi.

MrIce: Ti računalnik deluje ali te kaj zaj*bava?
Zakaj bi hotel karkoli spreminjati? Sploh Bios? Bo računalnik deloval kaj hitreje? Bolj stabilno?
Senzorji nameščeni v računalniku so bolj informativne kot točnostne narave.
Če hočeš točne vrednosti boš moral poseči po kakšnem točnem inštrumentu in potipati ročno.

Ne rečem, da nisem celo sam dva dni nazaj pognal Everest in šel sam gledat kakšne temperature bo našel. Bilo je celo zanimivo:D, Moj GF6600GTX se je v 2h zaganjanja rthdribl.exe segrel na 89oC (Namizje drugače kaže okoli 40oC), vendar zadeva deluje in se zaradi temperature sploh ne sekiram.
Napetosti, ki jih kaže matična plošča so pa sploh svoje poglavje.
Ko sem računalnik sestavil so me zanimale tudi napetosti in vrednosti, ki mi jih je matična plošča prikazovala so tako nihale, da sem resno podvomil v zdravje računalnika. No Meritve z profi inštrumenti so pokazale, da je vse tako kot mora biti. Na 0,1V natančno.
Računalnik deluje 100% brezhibno. Samo zaradi dveh napačno prikazanih vrednosti pa tudi ne bom šel menjati biosa. :\
Never trust a computer you can't throw out a window

Myth ::

Highlag, jaz se nič ne obremenjujem z raznimi podatki. Samo zanimajo te zadevce. In rad se ukvarjam z računalnikom tako ali drugače. :) Če bi me kaj mučlo, bi že v topic napisal da je NUJNO!! :D No, dosti govorjenja.

Že zgoraj sem napisal, da mi računalnik super dela. Sprašujem če bi bilo pametno kaj "posodobiti".
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

dxx ::

Mr Ce, ti sam posodobi gonilnike in bios in bo ve delovalo kokr zdaj oziroma še boljše,nič skrbet da te bo kaj zaje....... , če s boš ravnal po mojih navodilih.

dxx ::

Moj GF6600GTX se je v 2h zaganjanja rthdribl.exe segrel na 89oC

Da ne boš kaj preveč pameten, ima GF6600GT in vsi modeli 6 serije kritično temperaturo okol 130 stopinj, ta tvoja temp. je čist normalna in se ne preveč obremenjevat:D

Highlag ::

Sej se ne :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Myth ::

Hja, situacija je takšna. Dobo sn "nov" monitor pa iščem zdaj delujoče driverje za mojo grafično. Zdaj google mi je toliko pomagal in sem sprobal okoli 5 različnih, pa vsi nočejo delat. Nekje bom raje staknil novo grafično.

Razen če imate vi kaj pojma kateri bi naj delovali?
Namreč iščem driverje za 3dfx voodoo rush(to bi naj bil 3d pospeševalec, osnovna grafična pa je alliance promotion at25/at3d). Zdaj če kdo najde delujoče gonilnike, naj da prosim link.

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143635 (2255) Shegevara
»

Kako velik disk v stari PC?

Oddelek: Strojna oprema
111869 (1566) kixs
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212212 (1993) Gutjerez
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347254 (20756) AtaStrumf
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172228 (1969) Spajky

Več podobnih tem