» »

cena vašega pc-ja

cena vašega pc-ja

Dragi ::

najprej sem mel en pc 350 mhz pentium 2, z 128 mb rama, grafiko voodo 16mb in seagate disk 5.6 gb.Se je tisto pokvarlo:D sem kupu pc amd A 2.8, plata gigabyte ga7n400vpro, 512 mb rama 400mhz,120gB wdc1200jd,grafiko geforce mx 440 itd,pa mi še ni zadost.
Septembra al pa oktobra mislm kupt še zvočmike 5.1 logitech, 2x 512mb ramniki geil, monitor 19" samsung flat screen,audigy2 live,itd.

ker pa mi modifikacijska:D :D žilca ne da miru, sm se dns spravu ta teden pc rihtat.dns sm dubu iz cool pc-ja škatlo, v kateri so bile dve uv neonke 30cm.
Malo sem pogledal po škatli in stuhtal, kam naj jih dam,pol pa rezilko pa gas,Ko je bilo vse zrezano pa spucano nazaj zmontiran in vidim, da je voltaža na 12 voltni liniji že nekam majhna in sem razočarano ugotovil, da bom mogel sedaj kupit še napajalc (najbrž bo kar 550w),saj moram trenutno met izklopljena kar 2 venta, da mi kišta normalno dela.
pri vsem tem sem se uprašal kolko še bom moral dat za pc, da bo vsaj ene 6 mesecev imele moje oči mir in da bo moderatorska žilica umirjena.
Kako je kaj z vami v takem primeru?
koliko $$$ ste že dali za vaš pc?

Če ni to v tapravi temi, naj moderatorji premaknejo
  • spremenil: Dragi ()

humanoid ::

Pred nekaj manj kot letom dni sem dal za PC in monitor 247k SIT, dokupil sem samo boljše ohišje to je 20k SIT, torej je vse skupaj 267k SIT.
Če bom modificiral, bom zares modificiral in ne kupoval že narejeno robo, zaenkrat delam na strežniku, režem stranico, barvam, montiram ledice,...
Za vse skupaj bom dal: 3× 1100 SIT za spray, 1000 za ledice in upore, 200 SIT za rezilo in to je vse. Torej me bo modifikacija prišla: 4500 SIT, kar pa ni veliko, če primerjamo, da stane vent z ledico 2700 SIT.

die_hart ::

Pred skoraj letom sem kupil comp in 17inčni monitor za 250 tisoč sit.
Potem sem kupil še UPS za 30 tisoč sit.
Sedaj počasi modificiram ohišje. Nabavil sem že neonki(4000sit), spredaj na stranico bom dal še VU-meter, še kakšen vent, ...

Dragi ::

die hart, za wu meter si poglej kle
klik

Spajky ::

@ die_hart : Vu meter je tud na moji strani pod elektro :-) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dragi ::

spajki, ni se mi dalo glih brat vsega, ker je preveč, sam če sem prav (dovolj) prebrau ti tisto priklopš na izhod od zvočne al kaj?
men se v tem primeru ne bi izšlo, ker nucam vse izhode (hmal bodo 5.1 zvočniki).
Zame je bolj tista printer port ideja, ker lpt-ja nikol ne rabm.

TESKAn ::

Kok dal za kišto? Hja, tam na začetku 230 jurjev, potem pa še veliko, veliko...na oko vsega skupaj čez 500 tisočakov...sedaj pa mislim, da mi bo kišta sližila še kar nekaj časa, tako da ne bom več metal tisočakov za stvari, ki so čez en mesec že pol manj vredne...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Spajky ::

Jest sem v zadnjih 6 letih za vse kar mam z nadgradnjami dal enih 1.500€ .. pa ne mislim več kaj dosti!

@ muky : Ja tisto moje se prklopi paralelno z aktivnimi zvočnimi kišticami kar na izhod zvočne, sej piše ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DejaVu ::

vodno je najvecji uzitek modificiranja :>

Dragi ::

ja, dokler so cevke pravilno got dane:D
Če pa niso>:D



Kaboooooom, kšššš, pa še kej :D
Teoretično:D

_pobesneli_ ::

jaz sploh ne vem koliko sm vložil v svoj računalnik....praktično stalno dopolnjujem in modificiran :>
dosti pa ni vreden mam pa amd 1,2ghz 80gb disk 512mb rama radeon 9000pro 128mb
in vse kar je možno modificirano :>

Dragi ::

Samo da povem, da je smisel te teme, da napišete ceno svojega računalnika, ko ni bil še nič modificiran in potem ko ste ga (ga boste) zmodificirali, koliko ste dali $$$ za modifikacije in koliko je sedaj po vašem mnenju vreden vaš pc.

Recimo, da jaz opišem svoje delo.

vzel sem rezilko in malo rezal ter brusil cena:mnogo živcev
kupil sem nekaj barvnih sprejev (modrih, ker mi ta na kovini zelo lepo izgleda)
kupil neonko revoltec v cool-pc ju in jo dal na zadnjo stran kište, ter eno na "streho"...

Nekaj v tem smislu, koliko imate kaj ventov?
ste prebarvali monitor?
...

Keyser Soze ::

Uf krepko čez pol milijona. V kakšnih dveh letih. Pa računaj, da imam eno povprečno mašino. Groza. Največ so pa nanesle vse tiste prčkarije. Ventilatorji, vodno, zračno, kontrolerji, ipd...:|

Bi sam sebe tepu, če ne bi preveč SM zgledal potem.

P.S.: Še mal počakam, pol bom pa vrgel še kakšnih par sto tisočakov si kupu en ultra super duper kompjuter, pa se upokojil za par let. Upam. Drugač bom šel pa na zdravljenje.:\
OM, F, G!

Dragi ::

@keyzer soze
kakšen pc maš?
pol milijona tolarčkov, se ti ne zdi to mal ogromno?

za prčkarije pa tud jst vidm, zanč sm pr cool pc-ju vzel en paket, k je bil 9k, pa ni bloskorej nč not .
Grozno, kako hitro gre $$$:O

Keyser Soze ::

JAh trenutno 2500+, NF7s, Ti4200 pa 256 rama in 36Gb disk.

Pa so bla ohišja, pa napajalniki, pa rami, pa pumpe, pa bloki, pa barve, lepila, baker, aluminij,... V glavnem, rajši ne mislim na to.

Najboljše je kupit zadevo pa dat gmah, ker drugač je to jama brez dna.:D
OM, F, G!

Dragi ::

no kupu sm še oranžen sprej, moder sprej, črn sprej,pa temeljni sprej, pa sm dau še 310k.
Kupu skrčlive cevi v merkurju dal še 1k.
Madona, keš frči ko nič.

Dr_M ::

jest sm v zadnjih treh letih v comp vlozil tko na uc 60k sit, pa se fotr ene tok....ker si ga deliva :)
upam da si bom lohk letos novga kupu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dejancek ::

Če malček zdrava pamet premisli, kolk denarja se vrže u komp, te prime "kakat", ker za ta denar ali malo več bi že skoraj se vozil z zadevo na 4 kolesih :\

TESKAn ::

Za denar, ki sem ga jaz porabil v petih letih, bi se vozil z kar solidno zadevo na 4 kolesih in imel še za vse stroške za eno leto.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

LuiIII ::

Zadnji računalnik:

CM Stacker
ASUS PC DL
2×Xeon 2.4 Ghz @ 3.4Ghz>:D
2GB RAM
Raptor 74GB
200 GB disk
Quadro 980
DVD brener
22" LaCie monitor s kalibratorjem EyeOne

je prišel okoli 1.000.000 SIT.

Premišljujem še o vodnem hlajenju, a mi zaenkrat zračno kar dobro služi.

Lui

Dragi ::

ja modifikacije za pc res dost stanejo, sam pol ko so pa dokončane pa 8-) 8-O :P .
Če bi mi kdo ponudu, da bi mi dal keš nazaj, pa da bi mu nezmodificirano kišto, bi mu takoj reku ne.

strictom ::

dober komp luill
mene je stal sam 120k, pa sm izredno zadovoljen, razen grafe pa matične(9200se, asrock k7s8x). pa za to bi prištel ene 100k pa imaš super duper kompjuter. modifikacij se še nism lotu ker ma komp zaenkrat garancijo
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

iNN ::

Jah jest sm pred kratkim za modifikacijo pa disk pa navadn big tower ohisje zmetu 140k SIT 8-) Uglavnem celotno mesecno placo !! Pa sm zadovoljen 8-)
==

Grimlord ::

Hm... dobro vprašanje.

Nevem kolko, pač lani sem nabavil novo plato, proc rame, pa kr dosti mod stuffa. Letos, pa že celo leto kupujem enke kable, pa božirke, pa cevke, pa take malenkosti kar na koncu kar znese nekaj. Vedno pa je tak, vsaj pri meni, da morem nekaj spreminjat "mrdat" po kišti, ker drugače nisem zdrav. Seveda bi mel marsikaj, ampak ko pomislim kaj vse bo dal v kištico, grem raje na čik, kot pa da bi razmišljal kolko $$ bi dal za "tisto". ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Dragi ::

grimlord, pozabu si dat še en $ na koncu (raje še enega $, da bo bolj resnična cena).

Grimlord ::

Ja recimo. :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Area_51 ::

Prvi pc ki sem ga kupu je biu vreden 500k ta prvi Pentium 2 MMX, z plato po naročilu iz amerike intel.

TA drugi in ta zadnji pa je biu vreden skupaj 250k od tega 150LCD monitor, aja dodatno sem kupu še 256 MB rama.

Za novo letno pa znova nameravam kupiti nov računalnik, cena cca 450k, tako da bom meu mir spet 5let. 5 let je obdobje ko menjam računalnik. :)
Area 51


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolk ste že kej dnarja zapravl za computer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634561 (3294) Neon87
»

Potrebujem pomoc pri modificiranju racunalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
132745 (2252) Blue22
»

kako se vam zdi moje ohisje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211435 (893) Xplicit
»

Moja kišta poslikana (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
763722 (2952) segi
»

DA pridemo do konca. kerga orba na c 333?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231947 (1687) celica

Več podobnih tem