» »

Kolk ste že kej dnarja zapravl za computer?

Kolk ste že kej dnarja zapravl za computer?

«
1
2

Soulja ::

Sm ravno stare račune od komponent šeu gledat pa sm mal seštevu kok sm v treh letih odkar mam računalnik že zmetu vanj. Zračunu sm tm okol 800.000 sit in me je kr mal pr srcu stisnl kak drag hobi sm si izbral in sploh ne vem od kje sm tok dnarja dobu glede na to da nimam rednih prihodkov.No pa se mal vi povejte kolk novcev je šlo že za vaš računalnik:D

[žal je tole za ložo,boštjan]

Dr_M ::

od leta 95 pa do zdej...ksn miljon...mogoce ksnga jurja al pa 100 vec :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Nekje 750kSIT v letu in pol, od kar imam svoje PCje.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DMouse ::

zadnjih 6 let kar mam svoje računalnike: 400.000

OZZY ::

enostavno preveč...

več kot 1.000.000 do prejšnjega leta - sej če bi šu računat bi sepo mojem zvišal še za500k. Letos sploh ne štejem več.
Go with the flow.

MEDENA ::

kaj pa vem nekje 400K v zadnjih 2 letih....

Neon87 ::

verjetn kakšn miljonček al pa več,...sam nism prispevu vse iz svojga žepa,jst sm prispevu kakih 500k zravn,...
:\

ShowDown ::

Vi jemljete taka velika obočja (6let,5let.....) 8-O
Če jaz rečem 6 let bi bila vložena vsota za vse računalnike okoli 1.200.000SIT
(od tega 600.000SIT iz svojega žepa)

Če pa rečem zadnjih 2 letih pa 800.000SIT

Vikking ::

mislim da je to brezveze razpravljat,,, kulk sm zapravu za kruh v 5 letih, kulk sm zapravu za čike v 5 letih... brezveze! skozi čas se ne pozna stvar!

ShowDown ::

Saj......

Teh 800ksit nebom verjetno nikoli pogrešal:D

Sami ::

Od leta 1998 že okoli 1.000.000sit, mogoče celo kaj več, preveč....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BigWhale ::

Jaz sem vsega skupaj ponucal tko od oka 7.5mio SIT

...

BigHugo ::

Boljše vprašanje bi bilo, koliko ste zapravili za programsko opremo in koliko ste z njo zaslužili.

Slepo metanje denarja v comp samo za igračarske namene se saj meni zdi idiotizem.
LP BigHugo

Dr_M ::

no pa bom se reku kok sm v zadnjem letu zapravu za comp.....hja...okol 100.000 sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gumby ::

prevec...

lambda ::

:|

Tema pri kateri se človek zamisli ... odprl bi okno, prijel monitor, kišto, tipkovnico, mš, nekaj deset kg CD-jev, scanner, tiskalnik, vse rezervne komponente, zvočnike, mizo, ...

... pa preprosto vse vrgel skozi ... pozabil da je kdaj obstajal PC ... prišparal bajne vsote vsako leto ...

Ampak pristal bi pa v kaki umobolnci ...

NE, še bomo zapravljal 8-)

lopov ::

Nekoc, ze dolgo je tega sem dal:

58.000 SIT za 2x 16Mb 72 pin 10ns ram
72.000 SIT za AMD K6-3D proc
154.000 SIT za 17" MAG MXP17S trinitron monitor
60.000 SIT za IBM DDRS 4,5 Gb disk
70.000 za Matrox Millenium II 8Mb PCI graficno

Ni svoh, a >:D

Dr_M ::

sej..ce zapravljas z glavo je uredu. ce pa razmetavas s fotrovim dnarjom, pol je pa piz**rija...
in vidm, da je tuki ooooogrooooomo takih, ki dajejo za ram po 80k sit, pravtako za procesorje in se vec graficne...pa majo sele 15-16 let.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rfmw ::

leta 98 za P2-233 sem dal 250.000
leta 03 za spodnjo kišto okoli 200k

skupaj v šestih letih torej 450k. Beat that if you can>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

glinik ::

Jaz sem delal tako: Poceni kupil, drago prodal. Zdaj, ko pa ni več meje pa ...:'( :(

Sem pa cca. ... kaj te vem, 500k po tamalem ! Pa me ne boli glava, ker sem tudi ogromno zaslužil :D . Pa ne s programiranjem 0:) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Boki_ ::

A si ti tisti pirat, k sm mu dolžan denar?

Js pa sm zapravu okrog 1,8 mio vsega skupaj, ampak sm stalno kaj nadgrajeval in sdaj kupu še eno popolnoma novo mašino (prescott 3,0, 9800XT, 1GB corsair 17" LCD), tko da mam 2 hitri kišti, ma mi ni škoda denarja.
I'm back

Dr_M ::

hja...tujega dnarja tut men neb blo skoda, za tistega ki ga pa sam zasluzim, pa 3x premislim kam ga dam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rfmw ::

Dr_M exactly, well said>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Poldy ::

Jaz dam na leto cca. 50k sit. Dokupim ram, zamenjam procesor... Nekje mora biti meja. Pa lahko rečem, da imam kar spodoben računalnik. Je pa seveda brez ledic, pleksija...

Za posamezno komponento ne dam več kakor 25k sit.

Če tako gledaš vse skupi pride kot registracija manjšega avtomobila.

Se pa čudim, da ljudje zmečejo toliko denarja za računalnik.
Mislim da so samo tri možnosti:

Računalnik kupijo starši (ki nimajo pojma kaj kupujejo)
Delo te sili v to (zelo slab izgovor)
Računalništvo je tvoj edini hobi (si zelo bledopolt).

Dr_M ::

ni problem dat na leto 500k sit za comp...ce z njim v tem casu zasluzis 5mio...
ampak da bi pa za igrce tok dau, pa 0 zasluzu....ok, pamet me se ni zapustila.
najdrazga stvar kar sm jo kupu, je biu monitor, drugac pa en disk za 38k sit pred 6 leti. vse ostalo je pod 30k sit na komponento.

Poldy se podpisem pod tvoj post. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

marS ::

:| Veliko preveč....
btw: zdej sem se spomnu, da sem dal za amigo za 1 Mb Rama 100DEM, tam leta 90 se mi zdi.... kak shit;((
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Mirč ::

tu nekje 350.000Sit
(zadnjo leto in pol še nisem niti tolarja vložo v njega še vse igre lepo delajo pa ostalo tud.)
aja pa amiga še 500dm:)

lp
mirč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Mediator ::

jst sm ponucu za računalnik tolk, da bi si lahk nov Golf V kupu..;)

glinik ::

Counter in Big Whale sta prava DEDA! Lahko bi se tudi reklo, da sta glavna delničarja pri Pelugi ali ... Joj zakaj nimam jaz ene rač. trgovine ?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

BigWhale ::

Ce nama verjames...

dux ::

Leta 1998 kupil svojo prvo mašino - PII 333 MHz škatla z monitorjem in printerjem me je prišla tedanjih 250.000 sit. Od takrat nisem kupil ničesar, razen kartuš in paprija za printer.
Letos sem nameraval kupiti nov računalnik, vendar sem dobil starega P III 733 Mhz z 19 inčnim monitorjem zastonj.
Tako, da v 6 letih 250.000 sit

TribesMan ::

Jest pa vržem nekje od 100k pa do 300k na leto in to se vleče že 8 let... Najdražja komponenta je seveda pri meni vedno monitor... Prejšnji 17" Nokia 447XPro me je koštal 160kSIT... zdaj pa mam 18" LCD s ceno malo pod 150k... Od ostalih komponent pa je v moji mašini najdražji Ram... 2 palčki 256MB so koštale 38k... Vse ostale komponente pa so imele ceno med 20 in 30kSIT. Sem pa pred leti kupil Plextorjev CDRW 4/4/32A za okoli 65kSIT... Definitivno za računalnike zmečem preveč. Sicer se počasi odvajam, sam gre počasi. Sam je pa tako, vsak hobi je drag... za nekaj pač moraš zapravit denar. Problem nastane če imaš preveč hobijev... pol začne zmankvat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kopernik ::

Jaz sem za svoje mlinčke v zadnjih petih letih zmetal kak miljonček. Tolažim se s tem, da sem z njimi zaslužil precej več, kot sem za njih dal ...

GregiB ::

No, imam navado vsake 3-4 leta kupiti komplet nov komp. Ta zadnji, P4 2,8MHz s solidno opremo in LCD 17" monitorjem me je prišel 270K SIT... 2 meseca nazaj... zej mam pa spet 3 leta mir... Glede na to, da pa je to moj peti komplet komp, bi rekel, da sem po neto sedanji vrednosti pač zapravil 5x270K SIT:D
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

|CyGNUS-x ::

Jst tam ene 100k, fotr pa zelo velik. Mamo Ze 15 let comp pa skos bi lahko rekel, da je kr v formi.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Sambrosa ::

pred petimi leti sem kupil 486 za 80k sit ,ene 2 let kasnej sem kupu 366 celerona za 150.000 in pred pol leta sem kupu athlona 2200+ 100000ksit ,plus 38k za grafo+ 10k za rame

ja če pogledaš je ta šport zelo drag ,pa to da dost časa maš starega.:\ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sambrosa ()

Poldi112 ::

Mene je delo prisililo, da sem nabavil novega. 80k lansko leto. Upam da letos napraskam za lcd.

kuglvinkl ::

Nekoč sem dal za koprocesor (ker ga MC 68020 nima) 400 DEM...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

root987 ::

Osebno? Like 100k. Vse komponente, ki so v zadnjih 5 letih, od kar imam računalnik pristale v mojem ohišju, pa stanejo približno 400-500k. Vse skupaj je seveda precej groba ocena. [:D]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ČIP 008 ::

Zadnji dve leti hmm,v računalnik enih 400.000 sit,monotor 160.000 sit,igralne palice,volani in druga nepotrebna krama 100.000 sit.Ja kakšnih 50% preveč,treba bo začeti šparat.

Taras_Bulba ::

hmm leta 97' za kompleten celeron 366 200k, letos za skoraj kompleten xp2500 110k. sej res še za dve 486-ke brez monitorjev skupaj 7k. Pa razni skurjeni modemirami, pa zvočne so pa menjavale lastnike za ceno piva ali treh :D

Azrael ::

Od 1984, hmm, veliko... Takrat je bil disketnik za C64 1000DEM8-O, C64 + kasetnik pa tudi 1000DEM, Potem pa 1990 286 (300DEM), pa nadgradnja 1994 na 386 (20kSIT), pa nov komplet 1998 P200MMX (150kSIT), pa sedaj rabljen C550 po komponentah (30K SIT), in najdražja stvar LCD monitor 108KSIT. Pa še 2 HP printerja, preč vržen denar;(( 50KSIT.

Če zna kdo tole šešteti skupaj, koliko denarja bi bilo to danes, bi bilo zanimivo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

balocom ::

Malo off-topic:
Moj stric je za firmo kupil 17 colski monitor z ene 10024 x 7xx pikslov vlkim osveževanjem in leta 93 dau za njega 400000 SIT.
Na silvestrovo 2002 sem dubu z enim računalnikom še ta monitor in mije pred mescem crknu. Pol sem a pa razmonitrau za foro ke itak ni vec delau. Zde bi bil vreden ene 10 procentov prejšne vrednosti če bi delau, zdej ni pa vreden nič. Če gledam na znanje ki sem a dub stem pa je to
zame velik zaslužek, za mojga strica in njegovo firmo pa prihranek prostora.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

flipflop ::

Ne več kot 500k v štirih letih. Moram pa iz svojega $$$ plačat, tk da ne kupujem kr brezveze ampak ko rabim.

]ViRiana[ ::

Čisto vse svoje računalnike "podedujem" od očeta, tako že od commodore 64 naprej nisem vložila v te zadeve nič svojega denarja. Ko on potrebuje novega, jaz dobim starega. Res pa je, da mi ga občasno posodobi fant. Nazadnje mi je kupil nove rame (512). :D

Lp!
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

BigWhale ::

JA, viriana... eni so rojeni pod srecno zvezdo... ;>

ddeben ::

You can say that again. Poznam velik takih primerkov...:\

jype ::

Eni so rojeni pod srecno zvezdo, drugi so pa punce :)

||_^_|| ::

Huh..od commodorja 64 naprej, mislim da gre stevilka krepko cez miljon. Ze komodor je bil 1000 takratnih DEM.:)

speed machine ::

No pa da ne bom nove teme odpiru, bi prosu če napišete kolk ste v enem letu zapravil za računalnik.

Ker imam seminarsko za napisat s področja statistike, in je tako najlažji način, da pridem do podatkov.
No, vsak ki bo napisal podatek, lahko klikne na ta LINK. :D
//
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
748010 (6164) TribesMan
»

cena vašega pc-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262080 (1356) Area_51
»

avto do cca 700.000 sit

Oddelek: Loža
272032 (1497) Damny
»

Se splaca kupiti nov motor ali obnoviti starega,...

Oddelek: Loža
102109 (1875) Sh4D0w
»

ANKETA

Oddelek: Strojna oprema
362221 (1875) XsenO

Več podobnih tem