» »

Problem z Epox 8rda+

Problem z Epox 8rda+

urosh ::

Zadeva je sledeča.

Mam en mašin z Athlonom 2GHz in 256 rama na zgoraj omenjeni plati. Zadeva deluje kot server - se pravi, da deluje v bistvu non-stop. Ker se je prej pripravljalo k nevihti, sem lepo vse izključil - slabe izkušnje pač, pa iz nevihte ni bilo nič hujšega. Ok, zadeva min in vključim zadevo nazaj in nič. Zraven mam tudi en montor - če ga rabim, ker drugače je ta mašin v kleti. Ok, zalaufam in nič. Vključim monitor in nič. Ventilatorji se zaženejo in vse, le da na displejčku na plati ves čas gori FF, zboota pa se ne. Tudi zvokov ne spušča nobenih... Zakaj? kaj je narobe? Sem probal več grafičnih itd, zgodilo pa se ni nič...Sem zresetiral bios, in vse kar še mi je prišlo na misel - drugače proc dela, ram je tudi ok, disk prav tako - sem probal na drugi mašini - dela pa ne... zakaj? kaj bi lahko bilo? kaj še lahko naredim?

Hvala za odgovore.

cole-22 ::

Če na plati piše FF je z njo vse OK!Preberi si v knjigi, ki si jo dobil zraven plate!To kar si vse naštel, da si probal rame, grafično in da vse dela ti ostane samo še procesor in napajalnik!Samo če vse dela (se odziva)potem napajalnik najbrš ni kriv!Procesor???A ti kaj piska?

SodVina ::

probej malo kable ven pa not. Ce pise FF, to pomeni, da ni nobenih konfliktov (priblizno tako). Lahko da se ti je plata pokvarila, pa ti kljub temu pise FF. ko zazenes racunalnik, glej, ali se ti takoj pojavi FF, ali so se druge cifre pred tem. A je samo tema na monitorju al tud disk nic ne praska?

urosh ::

Halo.

Takoj je FF, koliko se spomnim, je prej - ko je še delalo, so najprej neke cifre skakale in šele potem FF. Da pa ostalo vse deluje pa vem zato, ker sem vse dal gor na drugo plato in seveda vse deluje normalno. Najbolj čudno pa se mi zdi to, da se je to zgodilo kar tako naenkrat. Drugače pa disk šrota, oz. vse deluje kot bi moralo, le monitor se ne vključi (tudi z drugimi grafičnimi ne). Saj to mi je nejbolj čudno, da nič ne piska, niti tistega prvega piska ni. Čudi pa še me to, da sem zresetral bios itd. pa se mi niti zagon biosa ne pokaže...

Lp

m.i.h.a. ::

Jaz sem imel enak problem že dvakrat, vendar na drugi plati.
Prvič je bil kriv napajalc oziroma njegova varovalka (kako je to mogoče ne vem).
Drugič pa je bilo potrebno ven vzeti proc in ga ponovno vstaviti.

urosh ::

Sicer sedaj zadeva deluje samo pač na drugi plati. Mi je pa žal te Epoxove, zato bi jo vseeno rad usposobil nazaj. Bon se malo poigral in vstavil drug napajlec, bomo videli kaj se bo zgodilo... Procesor sem pa vmes že vzel ven in ga sporbal v drugi plati (ta, ki sedaj deluje) in ga vstavil nazaj v to, pa nič...

lp

DarwiN ::

Vse zgleda kot bi ti bios pado, kar se na nforce2 ploščah dogaja...Če ne bo drug napajlnik rešil zadeve in če ne bo pomagala ponovna detekcija procesorja,kot je m.i.h.a. omenil potem druga ne more bit kot to da se je bios zgubil.....Pol te reši hotflash ali pa garancija :\
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dead_Eye ::

poglej une 4 velike kondenzatorje ob socketu. Če so napihnjeni in kej teče z njih (meni nekaj oranžnega ala cedevita) je lahko to vzrok...

urosh ::

Vsi kondenzatorji , ter vse ostalo na plati zgleda čisto ok. Tudi vonja po "skurjenem" ni. Pravim, delala je ok, vgasnil sem mašin. Po kaki uri, dveh sem ga vključil nazaj in to je to. čudne stvari se dogajajo tukaj...

Lp

MKrmec ::

Probi resetirat bios!! Pa ne baterije vn vzet tko k eni lojzeti k misljo da se to tko dela!!

SodVina ::

mkrmec, ce mislis clear cmos, imas seveda jumper na plati, ki ti naredi dejanjsko kratek stik na bateriji, torej clear cmos lahko naredis tudi tako da vzames stran baterijo in naredis kratek stik na podnozju zanjo. seveda je bolj enostavno z jumperjem... skratka da se tudi tako.

urosh ::

Fantje to sem že naredil večkrat in vem, kako se to dela. Sem ga večkrat resetiral, pa nič. Ne zalaufa ga - ali nekaj, v glavnem takoj se pokaže FF, zgodi se pa nič....


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535358 (4294) svetetko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354865 (2993) Riff
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66
»

težava z resetom bios-a na epox

Oddelek: Pomoč in nasveti
17945 (850) princeps
»

EPOX 8rga+

Oddelek: Pomoč in nasveti
7670 (612) ferdo

Več podobnih tem