» »

radeon 9800 se res tak bad za modat

radeon 9800 se res tak bad za modat

bombacina ::

Neki em zanim ako vsi neki govorijo, da majo probleme pri radeon 9800se ko ga soft modajo v pro.

Ka je to res al ce samo softmodas in nic ne prckas vec je se vseen lahk tak problem da bodo artefakti cez cas.

Po mojem to ne more kr tko bit, ce dela pol dela. Pa saj ati oz kdor ze izeluje ve da se to soft moda, to je za njih business pac dajo ven kot se se moda v pro in je pac pro. Vsaka se pac ne moda zato narod kupi tudi nekaj se verzij ki se ne moda v pro, po mojem to proizvajalci vse vejo kira se bo modala in kira ne, niso zabit po mojem. je to res al ne

bombacina ::

pa se to kaka pa je sploh razlika med se in pro. Mislim da samo v cevovodih in nobenem detajlu vec imam prav ali ne. Hitrost, rami, vse to je isto ali ne.

hyphh ::

Pogoj da lahk soft-modaš 9800SE v polnokrven radeon 9800PRO, da ma kartica 256-bitno pomnilniško vodilo. Pa tudi to ni nujno da bo v redu delovala...

Senzacionale ::

jaz mam canyon 9800 se modan v pro in deluje ko namazan, sam modal sem in nic vec pa deluje cisto ok. Upam da bo skoz tako!

PCman ::

Ej senzacjonale s kermu programam si modu pa kakšni so ukazi?

Senzacionale ::

pac morphing1 mi je reku naj uporabm omega driverje in sem jih, pac sam kliknes zadno vpsodi iz 9800 se v pro/xt in ti rac. sam vse poslihta. Pol das atitool da vids ce je vseh 8 cevovodu odprtih pa se 3d mark pa je ok in stvar dela ko in upam da bo se dolgo!!

Boki_ ::

A ne ne SE modajo n NP?
I'm back

Senzacionale ::

Ko bi vedu ka si zdele napisu bi blo tud fajn, pa sorry:D

Boki_ ::

Sej se, se mi zdi da ma SE frekvence 9800np, sam 4 cevovode zaklenjene. Se mi zdi no, ne vem. Js mam itak XTja še zaenkrat, tko da se mi ni treba ukvarjat s tem.
I'm back

tiborrr ::

V JAEtu sem pobral enega zadnjih primerkov Powercolorjevih 9800SE-jev in moram reci, da sem silno zadovoljen z njim. Rami so 'zloglasni' Hynix AF-28, a meni zacuda letijo na 400MHz ze v prvem poskusu, morda se kaj vec, nisem poskusil. Jedro dela do 438MHz v RTHLRIBLu, v igrah do 453MHz brez artefaktov.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

380/680 je druače

aja ti imaš to vodno na GPU od grafe ? nič čudnega potem,da tok naviješ......

kaj je to en program RTHLRIBL?

VASkO ::

rthdribl
pac neki graficni demo, ki zelo obremeni kartico pa v njem se pokazejo artefakti dosti prej kot kjerkoli drugje.

DjTonic ::

Tu maš link RTHDRIBL.

guest #44 ::

Jaz sem tud kupu 9800 se, samo se ni dala modat, zato sem doplacal in kupu 9800 np od herculesa (malo sem se zajebal), grafa je cep lepa!! In se mi navije na 428/365 brez napak (ati tool) z original hladilnikom, tako da sem kr zadovoljen! Ni se mi dalo komplicirat z SE-jevko, se sploh ker sem dalec od jae-a! Se pa je 9800 SE kr dobro navijala v 3dmark03 z navito (mislim da je bla tam nekje 410/355) sem dobu 4300 tock, kar je 300 manj od nenavite 9800 NP! Za 35000SIT se splaca, ker je hitrejsa od vseh 9600 radeonov!

Malo off topic, sorry! Sam ta tema je ze tolk obdelana, tako da!!

tiborrr ::

Popravek, preveril sem se enkrat z ATiToolom in RTHDRIBLom, po novem je meja 448MHz za GPU in 400MHz za video pomnilnik (800DDR), le blok sem bolj zategnil.

jverne: Saj pravim, da sem imel nazarensko sreco, drugace bi tudi verjetno vzel kakega 9800 NP pri www.radeon-shop.de. Itak, da se na SE karticah jedro lepse navija - kartica se manj greje, ker ima izklopljene 4 teksturne cevovode. S tem je temperatura posledicno 5-10°C nizja kakor na 8-pipicni kartici (ne pro/pro) pri enaki frekvenci.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

ginekolog ::

dans sem jo kupil v jae 9800se in se ne moda(šahovnica artefakti). Jutr gre nazaj z upanjam na več sreče ;) Čene pa tut je dobra grafa.
Divers do it deeper.

tiborrr ::

A jih se imajo? Ocitno spet na sreco nova zaloga :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ginekolog ::

So dobili nove ja, ta druga mi je celo šla na 9800XT frekvence stable, stock hladilink. GOOD BABY. :D :D Verjentno moj best buy v življenju >:D
Divers do it deeper.

MEDENA ::

če ti dela na 412/365 dej XT bios gor :>

sam dvomim,da imaš R360 ?

tiborrr ::

Sine, to kar je XT bios, je samo spremenjen string in pomaga le ob primerni kombinaciji (Samsung GC2A pomnilnik, R360 jedro), vsi 9800SE (vsaj tile od Powercolorja) pa imajo R350 jedro, class 3 (class 2 je za ne-pro, class 1 pa za pro).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ginekolog ::

Ma zakaj bi dajel bios gor, samo riziko je, dobim pa 1 velik 0 ;)
Divers do it deeper.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9800se@9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814205 (3127) Ice-Man
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389218 (5193) Tilen
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704589 (3349) PCman
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282711 (2148) VASkO
»

Katero grafično kartico kupiti za malo denarja - veliko muzike? :)

Oddelek: Kaj kupiti
432015 (1346) Fury

Več podobnih tem