» »

DC DC pretvornik, pomanjkanje 2 elementov :(

DC DC pretvornik, pomanjkanje 2 elementov :(

T0RN4D0 ::

Zdravo!

Rad bi naredil (bolj za hec kot da ga potrebujem :D ) dc dc pretvornik, ki sem ga zasledil na conradovi strani. KLIK... pdf file -- IZDELEK .. vhodna napetost od 6 do 18V, izhodna od 12 do 36V. 8-)

Nisem nor, da bi dal conradu skor 5k za tako enostavn izdelek, ki si ga lahko sam naredim za 1k sit. :) (IC+kondenzatorji =600 sit, nekaj krame, hladilnik imam pa doma (iz starih PSUjev :D )

Gledal sem pri HTEju, pa vse imajo (upam da tudi v trgovini v MB, razen dveh diod. (za hec sem pogledal tudi pri ic elektroniki, pa nimajo) Poiskal sem datasheet od diod. (SB 530) in si nekako izračunal, da bi to lahko bile zennerjeve diode... samo niso, je pa nakaj podobnega :\ :D piše sicer schotkkyjeve.. pa cevne oz tunelske al kako se to prevede najbrž....

Nekako se mi zdi, da je pomemben tok (5A (ali več)) in tistih 30V ''repetitive peak reverse voltage''. (A ni to pri zenerjevih... če prav razumem gre za prepustnost v napačni smeri... )


No ja, a ve kdo s čim bi ju lako nadomestil?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Highlag ::

Tako močne Schottkey diode so pri nas očitno res redkost. Če se ti ne mudi preveč bi jih mogoče lahko naročil preko kakšnega kataloga.
Terna, ki je zastopnik za DISTRELEC in BUERKLIN ti jih verjetno dobavi v kakšnem tednu.

Res pa je da te diode niso ravno poceni. Distrelec= 0.93€ 1kos samo to je še vedno poceni proti recimo FARNELL-u ki hoče za iste diode 1,93funta.
Never trust a computer you can't throw out a window

Mati ::

Vzemi te, v čem je poanta?


SB 560

T0RN4D0 ::

joj, najprej sem mislu, da so gor kakšne 1n4007, pol pa to sranje. :|

Ni mi da bi zdaj to iskal povso, ker ne rabim ravno nujno tega...

pa ko sem pol malo primerjal so dost velike diode... a bi se jih mogoče dalo kje v kakšnem starem PSUju najdet? Tule mam ravno dve taki fajni, FR 302 pa HB še spod piše, samo ne morem najt datasheeta. :|

A kdo ve zakajso i dve diodi, a bi se dalo brez njih nardit, oz s čim e sih dalo zamenjat? ;(



PS: aha, ja potem pa bom... pa upam da bo delalo. :) Huray... teh sploh nisem videl. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

Brane2 ::

Preveč enga dnarja in materiala za tako butasto rešitev, če mene vprašaš. T astvar ima namreč solidne izgube in ni ravno primerna za visoke tokove.

Če rabiš hitro rešitev za igraje, potem lahko vzameš načeloma katerikoli diodi iz PSUja denimo. recimo tisti dve, ki sta prilotani na hladilnik v 12V veji sta O.K. Sta hitri in imata verjetno več kot zadostno prebojno napetost in tok.

Padec napetotsti v prevodni smeri je nekaj višji kot pri Schottky diodah, zato bo najvišja dosegljiv aizhodna napetost nekaj manjša...

T0RN4D0 ::

Sem razmišljal tudi o nečem s 555, samo mislim da je samo za 0.5 A al kako.. sicer ne vem e piše sploh :)

To bi naredil ker naj bi blo za do 3A (ni tko mal) pa zlo mal elementov je pa tko... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::



Tole je neki kar napetost početvori, pol vem da mam nekje še z -5V z 555, kar bi blo po mojem tud za mal višje napetosti, samo to je po mojem za precej majhne tokove.. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413545 (11794) VolkD
»

Spektralni analizator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1217762 (6111) gumby
»

IR reciever

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151701 (1524) Lio
»

utripanje ledice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
154999 (4557) Azrael
»

LED luč (za motor)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153528 (3371) T0RN4D0

Več podobnih tem