» »

KTC PQ-Plus

KTC PQ-Plus

tec ::

V cool pc ga majo po slabih 10k....se splaca tole vzet...ali naj raje vzamem enga od eddiya.
Rabim vedet dans :-)

tnx

hunter01 ::

1. Upam da imas AMD 64 ker je ta blok samo za te procesorje
2. Ta blok mi sploh ni všeč ker nima pleksija
3. Vzemi raje komplet pri eddyju za 22 jurjev k ma do petka kao neko akcijo
4. Podpirajmo slovenske proizvajalce


LP Jerry

tec ::

1. Ja..seveda mam a64
2. Ce nima pleksija mi je vseeno
3. Komplet ne rabim, ker ga ze mam. Jest samo saltam na 64 sistem in moram blok za proc zamenjat.
4. Se strinjam...popolnoma, ampak jest rabim do sobote met blok...edi mi pa se ni odgovoril na mail. Coolpc pa vem da bodo poslal do sobote.

Torej...eddy...where'r ya :-)

Eddy ::

Kdaj si mi poslal e-mail?
V bistvu sem ti takoj odgovoril...
Preveri tvoj-email račun...
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

seminal ::

vzami blok meni se zdi zelo dober kr kupi ga sj itak tisti 1-2 stopinji razlike od eddijevih blokih

tec ::

sem ti se 1x poslal mail...uglavnem rabim blok za a64 939....ampak nujno do sobote..javi na mail a pa zs, ce lahko.

tnx

Eddy ::

Blok je dobavljiv takoj... upam da ti e-mail deluje :)
www.ekwaterblocks.com

hunter01 ::

Tak nujno do sobote? :D Sigurno kak LAN Party :D gl

Jerry

tec ::

Ni lan party, sam sem si vzel soboto frej, da sestavim masino.....ker drugace bom moral spet prestavit za en teden. Sem pa naroci pri ediju

tiborrr ::

Tale blokic zgleda res okusno, price/perfomance pa sploh!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Keyser Soze ::

Radiatorji pa še bolš. Black Ice v Nexxus preobleki z pol nižjo ceno. Nice. Zdaj ne bo več treba pucat Lad in podobnih sranj.:)

Alexius Heristalski ::

Kaj, a so tako dobri?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

steev ::

Ta blok bi biu še boljši, če bi meu še eno rupo nasred za vhod vode, ob straneh pa 2 izhoda.
:|

burkiburke ::

bom še jaz kakšno povedal. Nexxxos Extreme radiatorji so po performancah med Black Ice Extreme in Pro, razmerje med zmogljivostjo in ceno pa mislim da jih trenutno uvršča med najbolj zaželene radiatorje. Sama izdelava je tudi zelo kakovostna.

KTC 64 je trenutno eden od najboljših komercijalnih blokov. Tukaj je obširna lista testov različnih vodnih izdelkov Kühler Charts by www.watercoolplanet.de
Vsi bloki so testirani pri enakih pogojih na simulatorju. Na isti listi (druga stran) boste najdli tudi Asetek Antarctico, katere zmogljivost lahko primerjamo z Eddy-jevim novim CPU blokom.

Eddy ::

Burki, moram rečt da je moj blok boljši od antarktike, kar sem stestiral..., k tem bi pa še dodal manjšo restriktivnost. >:D
Nebom reku da je antarctica slab blok, prav tako je očitno dober blok KTC, katerega pa nisem stestiral, in ne morem rečt kako je v primerjavi z mojim.
Moram pa rečt da me je Nexxxos XP bok, ki je kao najboljši na tem tesu razocaral, saj je bil slabši od mojega bloka tudi WWA-1.
Sem ga 2× več stestiral (torej namontiral in odmontiral) in vedno je bil slabši... Zalo čudno se mi to zdi... Stik z jedrom je bil dober, pasta tudi AS Cheramique, tako da sem še vedno zbegan 8-O
www.ekwaterblocks.com

burkiburke ::

nisem napisal da je tvoj blok slabši od Antarcitce ampak da jih lahko primerjamo, ker je razlika zelo majhna. Kolkr se spomnim si na testu imel Antarctico z 10mm priključki. Pri bloku z 13mm priključki (1/2") je pretok veliko boljši in hlajenje tudi. Na testu si tudi imel blok Alphacool NexXxoS XP Bold (s pleksi pokrovom) in ne NexXxoS XP, ki je v celoti narejen iz ponikljanega bakra. Razlika se vidi tudi če primerjamo KTC PQ (s pleskijem) in PQ+, ki je v celoti iz bakra.
Sicer pa lahko povem da se meni osebno NexXxoS XP ne dopade, ker je preveč restriktiven. Pri KTC PQ+ me prijetno presenetil dizajn bloka. Mikro kanali so npr. vrezani v dno bloka in ne gredo gor kot je to primer pri skoraj vseh ostalih blokov. Pokrov je tako narejen da največji del pretoka usmerja na središče bloka oz. procesorja in pri tem ni tako restriktiven kot npr. nexxxos xp.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Eddy ::

No recimo da sem jest stestiral in vem koliko je boljši, tako da se lahko reče, da je MCW blok boljši od antarctire in ni za govorit o primerljivosti... Edino če si ti testiral in mi lahko poveš še kaj veš?

Glede PQ+ bloka sem ugotovu kako je narejen, imaš pa na toji strani napačno sliko jedra bloka, to ki si jo prlepu zgorj pa je prava...
Si sprobal da upaš rečt da je manj restriktiven? S katerim blokom bi potem primerjal restriktivnost PQ+ bloka?
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

Ti testi na Watercoolplanet.de so kar se mene tiče precej zavajujoči, vsaj za naše razmere, ker se je tu zakoreninila ameriška šola cevi z velikim presekom in močnih črpalk, medtem ko njiov test zelo favorizira majhne pretoke. Da je nekaj gnilega v deželi nemški se vidi že po tem, da zasedajo prvih 12 mest izključno domači bloki, pri čemer so testirali tudi legendarne bloke kot je LRWB Cascade.

@burkiburke: materjal iz katerega je pokrov pri dobrem bloku niti malo ne upliva, nekaj milimetrov bakra nad jedrom je več kot dovolj.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OZZY ::

eddy..a lahko poveš na katerem procu si testiran nexxos xp..Ker na navadnem athlonu brez HS se obnese bolje kot z proci, ki ga imajo...Hladi bolje tud athlone kot intel procesorje..

Sem gledal primerjalni test na eni nemški strani in so jih testiral v podobnih pogojih....Da je proc oddal enako toplote ..in se je na amdju brez HS (=xp, barton) bolje obnesel kot intel in a64...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Eddy ::

Testiral sem na simulatoju procesorja s površino 100 mm2 in močjo 100W.
www.ekwaterblocks.com

burkiburke ::

Eddy, jaz sem te drugače razumel ko si po testu povedal da razlika zelo majhna. Imam vse tri bloke in si bom verjetno vzel čas za en primerjalni test da se lahko osebno prepričam kolikšne so razlike med bloki.
"zavajujoča" teorija se mi zdi mal smešna Owca, ker so pol lahko čist vsi hardware site-i lahko zavajujoči. Verjamem da se noben ne odloči za nakup določenega hardwerja na osnovi samo enega testa. Je pa dejstvo da je EU trg bolj usmerjen proti manjšem pretoku in ožjih cevi ampak to še zdaleč ne pomeni da so EU bloki slabši. Sem bral tudi par testov EU blokov, ki so jih naredili v zda in so več ali manj vsi dobili zelo dobre ocene.

Eddy ::

Aha, razumem te burki...
Ja, nekaj sva se menila okoli tega...
Najbrš sva se narobe razumela...
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

@burkiburke:
"zavajujoča" teorija se mi zdi mal smešna Owca, ker so pol lahko čist vsi hardware site-i lahko zavajujoči. Verjamem da se noben ne odloči za nakup določenega hardwerja na osnovi samo enega testa.

če bereš teste na overclockers.com ali proocooling.com, oziroma od koderkoli, ki se drži metodologije WTA, boš videl, da ni absolutnih zmagovalcev. V doberšni meri zato, ker testirajo z večimi različnimi vrednostmi glavnih parametrov. Ti testi enostavno ne morejo biti zavajujoči, ker podajo bolj ali manj le številke, sklepe si lahko vedno ustvariš sam.
Res je, na podlagi le enega izmed testov, ki jih porpagraš ti, se je drzno odločiti, ampak na podlagi nečesa pod čimer je podpisan Bill Adams, pa ne. ;)

Sem bral tudi par testov EU blokov, ki so jih naredili v zda in so več ali manj vsi dobili zelo dobre ocene.

Eno je, da se blok dobro odnese, drugo pa, da poseka Cascade za 15 %.
Seveda je potem tu še vprašanje kako so bili testi izvedeni.

e pa dejstvo da je EU trg bolj usmerjen proti manjšem pretoku in ožjih cevi ampak to še zdaleč ne pomeni da so EU bloki slabši.

Ne trdim, da so absolutno slabši, le optimizirani so po drugih kriterijih, ampak nikakor pa ti kriteriji niso edino merilo, prej nasprotno.
Kam je usmerjen EU trg ne vem, za našega vem, da je k velikim pretokom in širokim cevem. Pri nas so standard morphlingovi bloki, oziroma dan danes že bolj Eddyevi in ti so grajeni po "ameriški" (glede na trenutne favorite, bi bilo morda bolj na mestu govoriti o avstralski šoli, ampak pustimo to ;)) šoli.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • vrnilo v prejšnje stanje: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51213 (1139) Eddy
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382888 (2122) Eddy
»

Vodno hlajenje Pomoč

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61058 (960) Fonzy
»

Katera pumpa?

Oddelek: Kaj kupiti
131743 (1601) Primoz78
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353019 (2430) MasterMiG

Več podobnih tem