» »

pomoč pri vezavi omrežja

pomoč pri vezavi omrežja

Pinzl ::

No zaradi tega ker trenutno ne smem kupiti routerja ki bi mi dovoljeval 8 Mbit/s prenosa podatkov preko njega na vsaj en računalnik me zanima ali je možna taka vezava opreme da bi na enem od računalnikov imel 8Mbit/s in na drugem pač koliko jo ostane.
Zanima me tudi če je seveda mogoče kateri MAC naslov bi morala uporabljati katera naprava.

StratOS ::

Nevem zakaj potrebuješ switch, ko se da z navadnim ruterjem dostope preko QoS ali MAC prioritet čisto dobro omejiti, tudi WLAN računalnike, izberi le takšen modem, ki to omogoča FW in SW ( Linksys ipd .).
Takšno omrežje je seveda mogoče.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

BluPhenix ::

Kako pa je možna takšna vezava?

No, možna že, ampak neuporabna. Al bo računalnik ki je direkt na switch povezan alpa router, oboje skupaj pač ne.

Dej kaj lahko malo bolj normalno napišeš kaj rabiš DJ?

Aja kateri MAC naslov bi morala uporabljat naprava? WTF. Naprava ima MAC naslov vgrajen, uporablja lahko le tistega, ki ji je bil dodeljen ob proizvodnji.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Pinzl ::

StratOS nažalost moj rouer ne more posredovati hitrosti večje kot 5,5 Mbit/s niti na en računalnik kaj šele na dva.
Saj v kratkem si bom kupil kakšen linksysov router ampak do takrat bom pa verjetno uporabljal tako omrežje ker mi je uspelo to narediti.
Saj bi probal že prej pa se mi ni dalo delati če ne bi delovalo sploh.

BluPhenix drugače se lahko skoraj vsem napravam razen modemom zamenja MAC naslov.
Jaz sem pri sebi na mrežni uporabil MAC naslov od routerja
tako da modem pač misli da se povezuje na router in lahko pc 2 še vedno uporablja internet.

Če te zanima kako me kontaktiraj preko ZS.

StratOS hvala.

StratOS ::

V tem primeru, boš moral omejiti (seveda če se da) tudi prenos na switchu prvo ( oz zamenjati/odstraniti switch - ruter, ker pa zaradi omejitve ruterja to ni mogoče), zato torej ne potrebuješ še dodatno ruter pri tej povezavi, razen če hočeš še kaj dodatnega na končnem pc-ju (?? katerem ??) ( za ruter + pc (glej sliko)). Omejitev te veje bi torej uredil če se da na switchu ali pa kupil boljši ruter in bi tako bi lahko operiral brez switcha.
Omrežje lahko konfiguriraš fiksno ali preko DHCP-ja, seveda je vse odvisno od konfiiguracije modema ipd ...

Sam uporabljam podoben sistem, vendar je v tem primeru povezava preko HW ruterja razdeljena na več računalnikov :
SW ruterja (linux PC-ja za WEB Server,E-mail server,torej SW firewall)
PC Klientov za dostop do interneta preko SW ruterja
Notebookov za dostop preko WLAN HW ruterja
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Pinzl ::

Nažalost ne morem odstraniti routerje ker je eden od računalnikov povezan preko usb-ja in mu ne morem zamenjami MAC naslova.

Uporabljam usb-v-usb to ethernet adapter-v-router

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

SasoS ::

Kakšen dostop uporabljaš (kabel, a/vdsl, ...) in zakaj rabiš sploh spreminja MAC adreso

Pinzl ::

Imam kabelsko povezavo pri telemachu(trojček L) Mas naslov sem pa moral spremeniti da bi prepričal modem da ne nanj povezana samo ena naprava.
ko gre iz modema na switch se pač šteje to samo kot razdeljevanje, potem gre pa na router, ker pa teli modemi podpirajo samo eno povezavo nanje sem moral mojemu PC-ju spemeniti naslov da ima takega kot router, da bi modem obe napravi prepoznal kot eno in bi vse skupaj delovalo.:D :D

SasoS ::

se mi je zdelo da bo nekaj takega, ja...no, to ti ne bo nikoli delalo :)

Pinzl ::

ACTUALLY, IT WORKS

drugače sem od takrat ko je stratos povedal da je to možno že na taki povezavi in funkcionira

MitkoVIP ::

hm to sliko ki si dal gor in le ta povezava dejansko deluje sem tudi sam sprobal, samo da sem moral v routerju nastaviti da dobi ip od dhcp in rocno sem mu se vpisal dnsje (dd-wrt sw).dela k urca :D

StratOS ::

Ne vem kako imajo pri telemachu konfigurirano, če gre vse preko DHCP-ja se pri ponovnem resetu in rekonfiguraciji modema mora skonfigurirati povezava ne glede na mac adrese ostalih naprav v omrežju --> poglej pri konfiguraciji modema. Kateri modem pa imaš ?

Ne vem če imajo dodaten check glede ostalih komponent od modema naprej, po moje je to čisto brezvezno, kaj se pa preko ostalih naprav (ruter, switch, ostali compi ) najsi bo preko DHCP gatewaya, statično ali avtomatskem dodeljevanju. Vse kaj je pri tem važno je da imaš modem, ki je aktiviran na določeno hitrost ponudnika in seveda hitrost je določena preko ID-ja torej MAC adrese in še ostalih nastavitvah preko konfiguracijske datoteke torej tftp ISP serverja.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Pinzl ::

Bom poklical na upc pa jih vprašal glede povezave preko switcha-a
Zanimivo pa je to da ko sem spraševal tehnika če je taka povezava mogoča(sem poslal celo sliko) pa so mi rekli da to ni mogoče in da sploh ne vejo zakaj bi rabil switch in cel čas obstajajo pri dejstvu da se to lahko poveže samo z routerjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375370 (4874) BorutK-73
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163315 (3049) barbara2
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623076 (21992) MTB
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
223028 (2622) StratOS
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384849 (4368) SasoS

Več podobnih tem