» »

Bios password!

Bios password!

Dominik91 ::

Pozdrav!

Ker nisem našel podobne teme sem jo odprl na novo. Jaz sem dobil prenosni računalnik Acer TravelMate 230 in je problem da je zaščiten z geslom bios ne samo nastavitve ampak ko hočem v windows tudi, za bios nastavitve vem da se da iz tistih pet številk dobiti geslo ampak še vedno nemorem v windows po domače mi nič ne pomaga prenosnik. Sprobal sem že z baterijo resetirat in vseeno ne gre. Upam na pomoč.

Lep pozdrav!
Dominik

butec ::

Dominik91 ::

Ne razumem te programe bi moral zagnat ko sem v računalniku, ali? Samo če jaz nemorem priti niti do wndowsa, ker me prej prosi bios geslo.

butec ::

bios geslo resetiraš "odvisno od matične" poglej navodila

programi za windoes geslo http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ narediš boot cd...

imaš pa celo zbirko uporabnih programov na Hiren's BootCD 11.1

Duhec ::

Za geslo povprašaj tistega, od katerega si dobil prenosnik !
Si ga kupil ali je bil nakup iz tretje roke ?

Dominik91 ::

Nemorem ga vprašat, ker sem ga dobil iz tretje roke eden je dal mojemu znancu on pa meni sem ga že povpraševal, po mojem ga noben ni hotel ravno zaradi tega.

lali12 ::

Probaj s temi gesli, če ti kaj pomaga.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

#000000 ::

Mislm da bo treba za bios geslo ali nekomu plačat, zdaj ali stopiti v stik z uradnim zastopnikom kjer tudi geslo ne bo zastonj ali pa plačat nekomu da se znajde po svoje. LP

gorenjc ::

Glede na priročnik se z nastavitvami "stikala" SW1 onemogoči oz. resetira bios password.
Če je jumper nastavljen na 1-4, potem je
Check Password Enable OFF
BootBlock Enable ON
Predvidevam, da je jumper sedaj nastavljen na 1-2.
Tole stikalo SW1 naj bi bilo pa pod tastaturo.

solatko ::

Če je bil računalnik odtujen, boš po obisku pooblaščenega servisa, dobil domov policaje, seveda, če je bila tatvina prijavljena. Brez računa, se prenosnikov, praviloma ne kupuje. Poglej na uradni strani prenosnika, kakšen odgovor dobiš, ko sporočiš id mašine.

Napoleon II ::

Jaz sem pisal temu tipu , poslal mail z delujočim geslom v slabem tednu. Link - mail v opisu videa!

rembrant ::

Ponavadi, če odstraniš baterijo iz plate za nekaj sekund, se geslo za bios zresetira :)

#000000 ::

Ponavadi to pri raznih dell, acer ipd. ne pali. Je treba ubrat drugo pot ki je ponavadi plačljiva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dobim nazaj Win 7?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71340 (834) Icematxyz
»

LGA-775 se drži dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6313129 (11968) MrStein
»

Router ali bridge

Oddelek: Omrežja in internet
61117 (1048) stleoric
»

virtual pc

Oddelek: Operacijski sistemi
181907 (1270) tempoFlow
»

Kopiranje besedila iz PDF

Oddelek: Pomoč in nasveti
155483 (5220) _sem_

Več podobnih tem