» »

kako narediti

kako narediti

Freak ::

Jst sm si naredu program, ki bi dodatno zaščitil moj računalnik. Program je preprost-treba je vstaviti pravo geslo,če ne se noče zapreti. Problem je pa v tem, da ga ne znam postavt, da bi se zagnal pred windowsi in me nebi spustil noter, dokler se program ne zapre oz ni vtipkano pravo geslo. Pomagajte

darh ::

kva kompliciraš.. lepo si daš gor win2k !
Excuses are useless! Results are priceless!

Freak ::

nočem angleške, ker sem se navadu na slovenske!

Lunik ::

mah Freak, ti res kompliciraš, pač daš eno geslo na začetku v biosu pa je!? drugače se mi pa niti najmanj ne sanja kako bi to naredil...

Freak ::

sem že probu v biosu nastavt pa ni blo nč!

Lunik ::

Povej, kva si pa probal naštimat, da ti ni delal? Sicer pa, kdo bi ti hotel vdret v komp pri tebi doma? Preko neta ne rečem... :|

darh ::

poleg tega da pass u biosu upises, mislm da mirs tud nekej se nastavt kao startup alpa sistem... sam ne vem lih tocn kje je to.... mal pobrskej.....
Excuses are useless! Results are priceless!

Lunik ::

Lohk pa nardiš tut tko, da kompjutra sploh ne moreš pržgat na knof, ampak preprosto moraš na tipkulji vnest geslo, pa se tu vžge. drugače se pa ne :D

Jinxy ::

Geslo je v BIOS-u itak cist brezveze nastavljat, k ni nobenmu tezko tistga jumperja na plati premaknit, pa resetirat BIOS

Monster ::

upam da veš kaj C++ ker bo verjeten edina rešitev...

Pač v c++ nardiš programček z loopom da se bo ta zalfal pred winsi, se pravi v dosu(men se zdi da ga dašnoter v autoexec.bat la ne vem kam)...

BIOS je pa tud lepa rešitev Še lepša pa linux:\
Ka zaboga...

Freak ::

ma a se ne da to samo tko narest, da v auteexe neki napišeš, da se to zažene pred winsi?

poldi ::

hehe v autoxec .... lol
... ok

lej ..ce mas win95/98/2000
pol lahko naredis to tako da das ono prijavo ko je ... pa ce je omogoceno da gre dalje ko stisnes "preklici" gumb, pol moras to odpraviti v registru z REGEDIT-om ... kje je treba spremeniti vrednosti pa si preberi v Monitorju ali pa Mojem mikrotu .. meni zadnjih 10 stevilk .... tam kjer imajo pomoc ..ti dve reviji pa bos ziher nasel v knjiznici ...
v vsakem primeru pa ti je najboljse v BIOSU nastavit da vprasa za geslo @ bootup ... sam tam mas ponavadi single user ..edino pri novejsih mas superuser & user .... kot pa ves se to lahko resi z praznjenjem baterije na mamaplati ...
...najboljse bi blo povedati pri katerih winsih to rabis .. pa bi ti lahko lazje pomagali ...

Freak ::

windows 98!

CCD ::

OK, Frikec, tkole nared:
Pejt u BIOS, pa pod User Password vpiši geslo, potem pa SHRANI BIOS in pejd ven (Save and Exit). Lohk pa da to si naredu pa ne dela, ker so ti mogoče pri tvojem dragem Digiju jumper po defaultu dal na Clear CMOS Password. Mal po knjigci od plate pobrskaj pa v kišto poglej. Sploh pa ne vem zakaj to rabiš, moraš že met kake Top-Sekret fileje na disku, al pa nočeš da ti kdo PWL-jčke pobere, a?:D;)

Freak ::

No bom probal. To pa delam zato, ker poznam nekaj frikcov, ki bi radi skrakal moja gesla!

Freak ::

poskusil sem pa ni nč! Geslo se ne shrani!

CCD ::

A lahko potem odpreš računalnik pa pogledaš kak je jumper nastavljen?:\

Freak ::

ja lahko ampak mene zanima, če se sploh da program nastavt, da se zažene pred windowsi in jih ne odpre dokler se ne zaključi!:\

strel ::

V Visual basicu si ga nared , dej v zagon , pa na rutino lost focus dej set focus pa bo>:D
Al pa si dej pass na bios pa gumb izključ pa bo še boljš

McAjvar ::

Ma dej si ga res magar u autoexec zapis, najbols da kr na zacetek. V tem primeru se ti bo zalaufou pred win$i, pa bos mel mer. Sam pazi, izvajanje autoexeca (pa zlo verjetno tud programa) lohk prekines s ctrl-break. V config.sys-u pa se mi zdi da je break=[on|off] varianta, sam nisem vec cist ziher.
Ce pa ces bit res ziher, pa dej racunalnik v vitrino, pa alarme okol nastimi :):D
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

luka ::

Na ta način ne boš naredu nobene resne zaščite, to kar ti misliš sicer ni problema sam uporabn pa ni. Nastavi v enem od sistemskih fajlov da ti ne zažene GUI (tam ne sme bit 1 ampak 0) men se zdi da je to v msdos.sys. Potem pa napiš program ko ti če upišeš pravo geslo gre naprej v winse kr tak da zažene win.com. Je pa res da ni niben rpoblem pridet mim tega - bot mal ustvarjaln pa preimenuj win.comn pa tak sam uporabn ne bo nikol kr tep že sam datotečni sistem ne omogoča nobene omembevredne zaščite. Drugač pa če boš hotu kaj več napredovat tut v programeranju boš mogu zel odober obvladat angleščino tak da razmišlat o programiranju pa teški zaščiti s slovenskimi windowsi ni glih smiselno. Probi linux - maš lepo preveden marskej v slo - mogoč ti bo laži (zaščitit vsaj) :)

ahac ::

hehe:
Mat od mojga frenda je dala na win98 en program, ki se ja takoj zalaufu, tko da ni blo možno nič delat, če nisi vpisu gesla. Vse kar si delu je pa logiral.
Ta prjatu je pa tolk hitr klikal po ikoncah na desktopu (preden se je program pognal), da je vse sesul. :D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win2k uporabniki

Oddelek: Programska oprema
11913 (796) CWIZO
»

Preprost način,da s softwarom popolnoma uničimo računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342037 (1424) ||_^_||
»

ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
121096 (878) fictionel
»

Zakodiranje OS

Oddelek: Programiranje
9776 (697) BigHugo
»

Geslo in dos

Oddelek: Pomoč in nasveti
6960 (891) iBojan

Več podobnih tem