» »

Zakodiranje OS

Zakodiranje OS

cahahopie ::

Glejte... sem napisu kodico, ki bi naj služila, da preden ko prideš not v winse, da morš napisat pass.
O.k. npr. program sem spisu v Bloodshed Dev Pascal 1.9 in vse skup shrano v en mapo v Mojih dokumentih. Nato sem prekopiru .exe fajl kr v C:/ korenski imenik, kjer se nahaja tudi autoexec.bat
Kaj je treba napisat v autoexec.bat ? Napisu sem prvič sam imedatoteke.exe, drugič samo imedatoteke, tretjič pa SET PATH C:/imedatoteke.exe
Pa spljoh ne dela. Programčič pa sigurn dela, sam zagnat bi mi miga mogl na začetku. Pa noče. Japote!;((
  • spremenilo: cahahopie ()

andrej ::

ok, tudi ce ga spravis delat, je v win9x nesteto nacinova kako ga odstranit... zakaj raje ne uporabis bolj varen os - recimo w2k ali xp?

cahahopie ::

Vem ja...
Sam bi rabu mau zaščite pred takimi tepci, ki nimajo ravno največ pojma (moja seka, sosed)
Torej?

Monster ::

prvo ka je pascal bu jezik... drugo ne ne zalafa se pri winwih autoexec.bat, nego autoexec. ne vem kaj.. sm pozab

nared preko VB-ja p maximiraj okno no border.. ALT+TAB nebo delu, pa ga daj pod StartUP mapo v Startu(bližnjico) al pa napiši v system.ini pod Load load=C:\program.exe

ovo povedano probi
Ka zaboga...

Kekec ::

Zakaj gesla ne nastavis kar v BIOS-U in je stvar rešena!

cahahopie ::

Kje v BIOS-u?
To iščem že tisočletja...
Mam MSI K7T Turbo Limited pa mam v BIOSU za pass nastavitve samo "set suprevisor (ali neki tazga) pass" in "set BIOS pass" ... pa nič od tega ni perjel.
Šajze!:\

Kekec ::

Ok, res nevem za vse plate ampak vem da jih precej ima da lahko nastaviš geslo nektere tako da ga po vžigu vtipkaš, nekatere pa celo tako da moreš vtipkat pravilno geslo in šele takrat se ti mašina sploh vžge! Ker ne poznam tvojo plato ti tega ne morem povedat vem pa da je to najboljša rešitev če je možno!

cahahopie ::

Hehh... sem že pogrunto, precej izi stvar.
V Advanced Bios configurations sem mogu nastavit Security Options iz Setup na System pol pa sam nastavi še geslo. In voila.
Ajnfoh!:D

Kekec ::

Ja zdej pa pazi da ga neboš pozabil!

BigHugo ::

Cahahopie, jaz bi se na tvojem mestu malo zamislo nad izjavo "Sam bi rabu mau zaščite pred takimi tepci, ki nimajo ravno največ pojma (moja seka, sosed)", če še ubogega passworda ne znaš uštimat v Biosu.
Pa brez zamere.

LP BigHugo
LP BigHugo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Award BIOS

Oddelek: Strojna oprema
162537 (1988) Riff
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151497 (1178) Azrael
»

P133 ne gre instalirat windows OP

Oddelek: Pomoč in nasveti
251517 (1243) gumby
»

kako narediti

Oddelek: Programiranje
211270 (930) ahac
»

FAILED flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111152 (897) andrejc

Več podobnih tem