» »

Katera velikost fontov je najbolj primerna za izdelavo strani?

Katera velikost fontov je najbolj primerna za izdelavo strani?

zenith1 ::

Prenavljam internetno stran in me zanima kateri fonti so najbolj primerni za različne resolucije monitorjev?!

tukaj sta dva primerka strani:

11px/20px

ali

12px/16px

JOKER ::

Nastavljeno imam na resolucijo 1024x768 in vsaj zame je bolj primerna druga velikost pisave. Tud lažje se jo da brati - ni potrebno napenjat oči, kar pa je zelo pomembno, če dalj časa "bulimo" v monitor in beremo.

Dodal bi še nekaj. Zakaj nisi tako nardil, da bi meni ostal vedno viden, saj ko prideš do konca strani ni nobenega gumba za "na vrh" . Če bi bil meni vedno viden bi lahko neprestano dostopal do podstrani.
Kar tako naprej .... lp.
________________________________________________________
Ka te češ ....

zenith1 ::

Aha, cool.

Glede tekočega navigacijskega menija, toliko še ne znam, ampak bom sigurno še pregledal zadeve na netu. Lahko mi pa ti daš kak nasvet8-) .

LP

upirna ::

Arial 12px rula. Men je blazno všeč. Za menuje pa arial 11px. Sej je tut slo-tech tko narejen. :)

JOKER ::

No, lahko bi nardil, da bi bil meni fiksen in bi se dejansko vsebina strani spreminjala v sredini "mainFrame" .Tako bi obiskovalcu bila dana možnost, da iz začetne strani na sredini prebranega teksta skoči na podstran z fotografijami.Enostavno povedano, navigacija bi mu bila vsak trenutek na raspolago.
Da pa tega ne bi spreminjal, potem bi pa na vsak "viden" zaslon prebranega sporočila vstavil obstrani tipko ali ikonco, s katero bi s klikom nanjo obiskovalec prišel "na vrh" ali "na začetek" in tam bi mu bil spet takoj viden meni. Mislim, da je to enostavnejša varijanta. Res je, če smo na koncu strani lahko pridemo na vrh spet s tipko "HOME", ampak ljudje smo raje komot.
Toliko ... ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

pivmik ::

toliko o tvojem ljubem Arialu in SloTechu:
font-family: 'Trebuchet MS', Tahoma, Arial, sans-serif;

Najbolj idiotski se mi zdijo linki tipa: Go to top


JOKER:
Postavi tvoj menu v BLOK:
<div id="menu">vsebina menuja</div>

Pol pa v css nastaviš, dimenzije in postavitev menuja:
#menu {
position: absolute;
left: 10px;
top: 10px;
width: 160px;
}

Tako bo menu vedno na zaslonu ne glede na scrollanje, brez javascript in podobnih smeti.
LP, Gregor GRE^

zenith1 ::

#Menu {
position: absolute;
left: 5px;
top: 143px;
width: 150px;
}


moj navigacijski meni je takole sestavljan in se premika.

Nekako ta teorija ne drži?!?

pivmik ::

Sorry...
position: fixed;
To bi moralo delovat, samo da ne bo IE kej sral.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330920 (55069) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151808 (1536) kr?en
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
81980 (1845) boss-tech
»

Wampserver in Firefox

Oddelek: Izdelava spletišč
61714 (1594) jonystar
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62289 (2236) amaze646

Več podobnih tem