» »

kako se veze VU meter ??

kako se veze VU meter ??

iNN ::

Doma sm zadnjic pospravljov eno sobo in najdu en kasetnik k je mel dva VU metra, zdej sm pa mislu da bi jih prikljucu na racunalnik, na izhod zvocne kartice, in me zanima kako se vezeta ?? Mata po ``4 nogice`` in za dve je oznaka + za drugi dve pa oznaka -, prosmi za pomoc, in se ze vnaprej zahvaljujem za odgovore

Azrael ::

Težka bo..., premalo podatkov..., mnogo premalo.

Ali gre to za 2 kazalčna inštrumenta ali neko zadevo z LED diodami ?
Ali je samo inštrument ali LEDike ali je še kaj elektronike zraven ?

Če imaš možnost, bi prosil še za sliko te zadevščine, če je elektronika, potem z obeh strani..

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Phoebus ::

Veži paralelno na izhod; en plus na left, drug plus na right, oba minusa pa na zemljo.
Vprašanje pa če mu bo odgovarjala amplituda signala iz zvočne.

gumby ::

Phoebus: ti rad "kuriš" stvari, ane?:\

l!nK: daj kako sliko gor, takole ti ne moremo pomagat... ali pa vsaj bolj podrobno opisi zadevo:)

T0RN4D0 ::

LOL... probi... če dela OK, če se bo kej kadit začel maš problem. :)

Tako jst nardim če mio kej ni jasn...>:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

iNN ::

Ej sm hotu dat sliko, in mi je crknu moj komp (je su hladilnik) in zdej tlele na en P2 delam, tko da, Vu meter je analogn, (ma kazalc) in zdej odzadi nima nobone elektronike, a morm se kej povedat? ker kej druzga se nebi spomnu. Kot sm ze reku ma zadi 4 prklucke k so ocitno bli prikluceni v playerju tko kot je reku Phoebus.

Brane2 ::


Ej sm hotu dat sliko, in mi je crknu moj komp (je su hladilnik)


Ste pa talenti. Kako ti lahko crkne hladilnik ?

Se je pregrel ? :\

Highlag ::

Mogoče je mislil na hladilnik za pijačo? :D
Never trust a computer you can't throw out a window

iNN ::

:D :D :D :D ne ne, sm mel VENTILATOR NA HLADILNIKU NA 17 ih V in zdej k je zgleda zadari tega k je laufov ze en teden skupi sou k vragu. em, kaj pa glede VU metra, je zadost podatkov ?

Brane2 ::

Kar se podatkokv tiče, jih ni zadosti.

DEfinitivno bi rbili še slikco in kaj več opisa. Denimo, ali je "cagar" sam zase ali je še kaj elektronike zraven.

Če gre za samosotojen inštrumentek, potem je to verjetno v bistvu majhen millivoltmeter, ki ima narisano skalo v decibelih namesto (mili)voltih.

Večina takih inštrumantov kaže enosrmerno napetost in za direkten priklop na zvočni izhod niso primerni.

Rabil bi torej dodatno elektroniko, ki je pa sma zelo verjetno ne boš spacal skupaj...

msmiha ::

Brane2: Možna pa tudi da je izmeničen milivoltmeter, ki kaže efektivno vrednost. Če bi stvar vezal tako kot je reku Phoebus nimaš nevem kaj za tvegat. Stvar ima v bistvo samo dve možnosti al dela al pa ne.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Highlag ::

msmiha:

Nimaš prav. Obstajajo še tri dodatne možnosti:
1- skuri Vu-meter. Če je kak miliamper meter rabi kakšen predupor
2- skuri izhodno stopnjo ojačevalnika. Tud to je možno sicer res ne tako velika
3 - skuri navedeno pod točko 1 in 2

:D
Never trust a computer you can't throw out a window

iNN ::

em, ja naredu sm sledece, Brane2 kot sm ze napisov elektronike ni NIC zravem, kar se pa tice milivoltmetra sm pa naredi sledece, na instrumentu sm nastimov un podrocje kjer se meri polprevodnost, in nato sem se s kabloma instrumenta na hitro dotaknil enega + in enega - kontakta na VU metru, ta na VU metru je kazalc sunkovito poskocil ?? a to pomeni da je ubistvu to milivoltmeter ???? Skalo ma drugace v decibelih, in tak kjer je kazalec ¨prikljucen¨ (na njegovi spodnji strani) je nekaksno navitje tko kot pri analognih instrumentih?? Sem kej pomagu ?

Brane2 ::

Hm. Ponovi vajo še enkrat s tem, da boš tokrat obrnil sponke inštrumenta. Če pri zamenjavi polaritete kazalec zabije v drugo stran, potem imaš enosmerni merilnik s tuljavico in trajnim magnetom, drugače imaš izmenični merilnik.

msmiha ::

Highlag: Dvomim da bo skuri VU-meter če bo dal signal na komaj slišno raven. Vrjetnost da bo pa skuril zvočno kartico je pa takšna ko da se bo v mojo hišo avijon zaletev, ker kolko je meni znano imajo vse "novejše" zvočne kartice zaščito pred kratkim stikom na izhodu:\.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

iNN ::

Torej, obrnil sem polariteto in kazalc je zabil v minus (v nasprotno smer) pogruntov sem se neki, to s kazalcem se dogaja samo ce mam eno merilno vez prikljuceno na minus drug pa na notranji plus (ker sta dva) ce dam drugo merilno vez na drugi (zunanji) plus instrument samo zapiska (sta nekako povezani) Kej pomagu ?? A bi to lahko potem vezov na izhod kot voltmeter (vzporedno). In bi stvar delala? Aja merilno obmocje od -20 do +4 skala je linearna, in spodaj je se ena skala (nelinearna) ki gre: 0, 20, 40, 60, 80, 100, potem pa znak za neskoncnost (lezeca osmica) To je to, aja se ena oznaka je spodaj vendar nevem kaj pomeni M-18F???

Brane2 ::

Kot je videt, stvar brez dodatne elektronike ne moreš uporabit.

Jester ::

dej si poglej talelink pa povej če je kšn full podobn! upam da mislmo isto stvar;)
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

iNN ::

Tale je skori isti, samo to je druga firma drugac pa zgleda skor cist isti

iNN ::

Torej ???? Kaj sedaj, ma kdo kaj idej ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

video nadzor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71696 (1561) upirna
»

Zvok TV-ja na zvočnike?

Oddelek: Zvok in slika
321691 (1436) Jan987
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185896 (5584) zavajon

Samogradja Subwooferja!!!!!

Oddelek: Zvok in slika
286107 (5676) CaqKa
»

Nekaj kar bi me opozorilo na prihod staršev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373858 (2899) Mamaplata

Več podobnih tem