» »

IR dioda

IR dioda

SFfreak ::

Zanima me, kako zvezati IR sprejemnik (diodo) na osnovno ploščo da bi delovalo (IR sprejemnik ima 3 kontakte)...?????

smile- ::

malce pozno ampak...

ce malce pobrskas na forumu bos nasel:

klikni

jaz sem naredil po tem načrtu, se malce poigral v biosu (Hi, Lo) in zadeva deluje...

vse komponente dobis v IC elektroniki v Lj.

SodVina ::

smile, sej verjetno je to to, kar je publikum hotel, ampak to ni ir sprejemnik ampak irda. To je standard za prenos podatkov, ce imas samo ir sprejemnik, lahko zajemas se kaksen drug signal, kot z irda. Z navadnim ir sprejemnikom se namrec da lepo kontrolirati racunalnik z univerzalnim daljincem, irda pa tega nekako ne prebavi.

Torej, ce hoces prenasat podatke med racunalnikom in telefonom, tiskalnikom, itd. potem IRDA(vecina plosc ima irda ze integriran, narediti moras samo prikljucek (ki pa je sestavljen iz IR Transcieverja in nekaj kondenzatorjev, skupaj okrog 1500sit)
ce pa hoces, da ti bo racunalnik zaznal kodo od daljinskega upravljalnika, torej upravljat racunalnik z daljincem potem pa IR (tega pa moras kompletno naredit sam, lahko ga priklopis na usb ,com, ali lpt. com izvedba stane dobrih 500sit, kupiti je treba ir sprejemno diodo in se nekaj malega dodatkov.)

upam, da je tole komu koristilo,
lp.

fbifbi ::

registriri se na forum www2.maxi.si/phpbb2/index.php pa zveš več

l-note ::

Tisti link ne dela.

Tale bi pa moral: http://www2.maxi.si/phpBB2/index.php


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

COM 1 in PIC programator ne gresta skupaj!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272509 (2121) BluPhenix
»

Kako začeti z elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71405 (1185) ql000
»

Kje najceneje IRDA transciever TFDS4500?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221631 (1251) maticm
»

Ojačevauc (homemade)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121648 (1303) stromar
»

Magnetni rele?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112047 (1918) Lio

Več podobnih tem