» »

Omejitev mreze

Omejitev mreze

brazgotine ::

Lep pozdrav !

Imam en problem ! Na ruterju (Level One - Fbr-1405tx) so 4 porti. Eden gre na switch. Ruter mu posilja 100 m ker pa ta kabel ocitno ne prebavi 100 m bi rad omejil hitrost . Nekje sem enkrat prebral da odstranis prvo in zadnjo parico in lahko fizicno omejis pretok na 10 m . Zanima me ce je to res in kako shiba oz. ce je se kaka druga resitev ! lp

2nemesis ::

Če mu odstraniš prvo in zadnjo parico, ti prav zagotovo mreža ne bo delala.
Si dal med switch in router cross kabel, ker je zelo možno da ti z navadnim kablom ne bo delal.
Kaj je z kablom narobe, da ne prebavi 100 Mbit? Ali je slabe kvalitete ali je predolg?

brazgotine ::

switch sem stestiral na blizljih racunalnikih in dela ok na normal ! Ocitno je kabel predovek oz. preslab ! Poskusil bom z drugim nacinom vezanja paric - 1.2.3.4.5.6.7.8 ena stran konektorja in druga 1a.2b.3c.4x.5x.6d.7x.8x.9x ! Bom stestiral in napisal ce je kaj bolse ! Tako naj bi bile parice zvezane za 100Mbit mrezo - zaradi prepletanja le teh ! Napisem ko stestiram - ce ma kdo kako bolso resitev na napise lp

PaJo ::

Prvo kar lahko probas je, da skrajsas kabel, ce pa to ni mogoce, pa na drugi strani na racunalniku, predvidevam da je racunalnik gor obesen, pri driverjih od mrezne kartice omejis hitrost na 10mbit, mogoce bo kaj pomagalalo, ceprav dvomim. Poglej tudi nastavitive swicha, ce je kaj bolj pameten, bi lahko znal nastavljat hitrost povezave kar na njem za vsak posamezen port, kar malo dvomim, ampak moznost je.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jype ::

Ni treba paric dat na konektor tako kot si napisal, ker ne bo delalo.

Clanek o ethernet kablih je na slo-techu.

Po UTP vec kot 100 metrov signal ne potuje dovolj dobro, da bi delalo 100M. Edino omejevanje ki bi lahko pomagalo je v driverju na racunalniku kjer je mrezna kartica. Ampak ponavadi ne pomaga. Ce ze moras imet tako dolg kabel, potem se ti ziher splaca vmes dat se en aktiven element (5 portni 10/100 switch za 5 jurjev, recimo), pa bo delalo.

2nemesis ::

Večina problemov, ki so jih imeli na tem forumu pri slabi mrežni povezavi, so bile napačna vezava paric in vedno so vsi pisali: 100% sem prov vezal ... nekaj je narobe z kablom ... nekje morajo biti motnje ... itd.

Pri krajših dolžinah se ne opazi in ni važen vrstni red žic, pri daljših so pa vedno isti problemi.

Kot je jype rekel, nujno preberi članek, pa tudi če ga petkrat prebereš!

Mr.B ::

Kabel mora biti 5e, ker je razdalja na meji kar dopušča standard.
Preveri če dela mrežna na odaljenem računalniku.
Lahko na odaljeni mašini nastaviš na 10Mbps, samo preveri če ti ruter prebavi.
Če maš še kaj konektorjev si naredi cros over cabel pa probaj direktno računalnika zvezat.
Zaporedje barv žic je rjava rjavobela zelena modroplava modra zeleno bela oranžna oranžnobela. Za cros moraš pa vse oranžne in zelene zamenjati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

brazgotine ::

Danes sem nabavil konektorje in bom poskusil se enkrat ! Ce bo kaj srece napisem - drugac pa smo se mogoce z nekaterimi malo narobe razumeli - Oddaljena racunalnika hoceta biti na switchu. Nevem tocno zakaj samo tako so si zamislili. Ce povezem masino direkt na linijo - beri ta kabel, ki naj bi sel na switch priklopim na racunalnik in nastavim na 10/half je vse ok. Ce ga dam na Auto oz. 100Mbit full potem ne dela. Tako, da je potrebno neki s kabli naredit. Ker dejansko ruter pac spusti 100Mbit v switch - le ta pa ga seveda ne prebavi in ne posle naprej. Switch je "neumen" in se ne da nic nastaviti takisto se ne da nic omejiti na ruterju! Bomo ze nakak ! Bodite fino se slisimo :) Lp

SasoS ::

Ako imaš toliko "neumen" switch potem nabavi novega. Switch bi se moral sporazumeti z najhitrejšo hitrostjo ki jo obvlada, s kabli tega ne boš rešil.

brazgotine ::

RESIL SEM PROBLEM !!!
Porabil sem prevec casa in 8 konektorjev !!! Nic zmeri sem kabel in ugotovil, da bi moral biti ok !
No tako sem zacel z menjavanjem paric ! No in nasel sem dobitno kombinacijo, ki je nasledna :
Ena stran : rjava, svetlo rjava , plava , zelena , zeleno bela , plavo bela, oranzno bela in oranzna. Zaradi preletanja paric je pac R+ in R-- zelo pomemben in je zatorej na 3 mestu plava in na 6 mestu plavo bela parica. Tako iznicimo sume, ki nastajajo, ko je kabel dovek vec kot 150 metrov in zavit levo desno .... No upam, da bom komu pomagal ! Lep pozdrav ! by Brazg0tine

jype ::

No, kabel si naredu narobe. Ce bo kdo za tabo moral se enkrat crimpat konektorje na te kable, mu ne bo nic jasno.

Obstaja nek konsenz med tistimi, ki delajo kable, da se kabli vedno naredijo tako kot pise tukajle:

http://www.slo-tech.com/clanki/net01/ne...

Zaporedje barv je drugacno, bistvo pa je v pinih na RJ45 konektorju.
Pin 1 do 8 so z leve proti desni, ce gledas konektor tako, da je zatic obrnjen stran od tebe. Potem je

pin 1 TX +
pin 2 TX -
pin 3 RX +
pin 4 prazen
pin 5 prazen
pin 6 RX -
pin 7 prazen
pin 8 prazen

Bistvo je da imas na pin 1 in 2 obeseno eno parico (prepleten par barvne in belo-barvne zicke iste barve), na pin 3 in 6 pa drugo. Ostali pini morajo biti pri 100M povezani, ker pomagajo iznicevati motnje.

Zato ti zdaj dela, ker imas parice prav postavljene, ampak barve niso tam za okras.

Ce v google napises "rj45 ethernet pinout" dobis tocno barvno shemo, ki je opisana tudi v clanku na slo-techu. Sheme se je pametno drzat tudi zato, da lahko clovek ki ne vidi drugega konektorja na svoji strani zice stisne konektor tako, da stvar deluje.

brazgotine ::

Cisto popolnoma se strinjam s tabo ! Samo vedi, da sem jaz imel ze tako zvezano pa ni delalo - torej je bilo nekaj pac z dolocenim paricam narobe ane ? No in koncna resitev je bla pac ta ! Drugace pa lepo da si me strokovno popravil ! lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5713513 (11218) gazibo
»

UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
164570 (4161) 111111111111
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279361 (8659) racunalnicar
»

50m dolg UTP kabel - povezava ne deluje!?

Oddelek: Omrežja in internet
253798 (3148) Jackass
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492337 (1575) mazy

Več podobnih tem