» »

Slušalke X-tič

Slušalke X-tič

JamesBond ::

Pozdrav!

Najprej, pardon, ker je že več tem o tem, katere slušalke kupiti, vendar sem odprl novo, ker bi rad čim prej vzbudil pozornost>:D
No, stvar je sledeča. Nagledane mam slušalke Sennheiser HD 495 za 20000 sit v Big Bangu.
Tukaj pa sem videl, da vsi zagovarjajo HD 570, ki jih tam sploh nimajo, pa tudi teh par jurjev klko so dražje mi ravno ni za dati...
Zato bi rad vedel, ali so res toliko boljše od 495 in če so te sploh vredne 20k. Ali naj raje za ta al manjši denar kupim drugo firmo.

Aha, uporabljal bi jih za računalnik večinoma, pomembno mi je, da majo dober zvok, da so dovolj glasne (nekatere so na računalniku preprosto pretihe) pa da me ne motijo na glavi (ob prejšnjih sem mislil znoret po par urah nošenja).

Hvala za morebitne nasvete

JamesBond ::

Nihče noče pomagati...:(

Dajte no, zanimame predvsem, če ma kdo izkušnje z kakimi ki niso predrage, se dobro slišijo brez ojačevalca in PREDVSEM da jih ne čutiš na glavi. Ne bi rad kupil nekaj na pamet. Pa v trgovini se mi tudi ne da sedeti eno uro s slušalkami na glavi, da bi videl, če me zatiščijo ali ne.
Za tiste ki sem jih včeraj gledal (HD-495) dvomim, da so dovolj glasne na računalniku...
Naj kupim kake obične Thrustove za 6-8k? Al pa kaki Philips za 8000? Drugače sem pripravljen dati več, samo bi bil vesel, če me nebi olajšale za več kot kakih 10000-15000sit.

Anyone?

frudi ::

495 so sigurno dovolj glasne na računalniku; že 570 so večinoma preglasne (razen v nekaterih filmih), pa imajo višjo impedanco (64 Ohm proti 32 Ohm za HD495). žal pa 495 nisem imel možnosti poslušat dalj časa, tako da ne morem komentirat glede kvalitete zvoka.
in ker praviš, da ti je udobje zelo pomembno, ti priporočam, da kar ostaneš pri Sennheisercah, ker so izredno lahke in udobne. jaz jih (570) lahko nosim dobesedno cel dan, brez da bi me začela boleti glava ali ušesa. so dovolj velike, da pokrijejo celotno uho, ne da bi ti pritiskale nanj, hkrati pa zelo lahke, tako da jih komaj čutiš na glavi.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

JamesBond ::

Hvala frudy za reply, če praviš, da so ziher dovolj glasne in udobne jih bom verjetno kar kupil....
Saj bi pogledal tudi za kako drugo firmo, pa majo edino Sennheiser malo dražje v tej štacuni...
Upam samo, da ne bom firme preplačal...in dobil enake kvalitete kot če bi kupil kako drugo za 10000

ginekolog ::

Jaz sem dolgo kupoval slušalke, iskal sem ene dobre itd... Potem pa sem si kupil kar US BLASTER za 3.5k sit (z mikrofonom) in sem zelo zadovljen, sploh za ta $$.
Divers do it deeper.

flipflop ::

Ko sem jaz kupoval slušalke sem iskal te Sennheiser 570 sem šel pogledat v Celje v BigBang. Tam so imeli samo take za 70k, tok pa spet ne dam. BTW, kdo s slo-techa dela v celjskem BigBangu? Mislim da ima čop, bil pa je na računalniškem oddelku,sem videl ker je bil ravno na strani, samo nisem uspel prebrati nicka. No v glavnem, niso jih imeli v Intersparu, pa v TUŠ-u tudi ne. Tako da sem potem naveličan iskanja vzel Sony CD480 za 16k, pa sm kr zadovoljen. Glasne so dovol, tiščat pa me niso začele tudi po gledanju prvih dveh delov LOTR-a extended edition.

JamesBond ::

Aha, pa še to,
imajo tudi neke PX 200 tudi Sennheiser. So pa odprtega tipa, zgledajo kot za kake walkman slušalke, stanejo pa 13k.
Ve kdo kaj več? Ob štireh grem nekaj kupim, če se da še komu do takrat kaj pogruntati...

iration ::

Jaz lahko pomagam tako, da ti povem, da je ni stvari (da bi jaz vedel), ki bi bila najceneje v BigBangu. Je pa problem, ja, če nimaš nobene druge tehnične štacune v bližini.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

JamesBond ::

Zdravo!

Hehe kupil sem štiri-devet-petko in morem reči da sem zadovoljen. Slušalke so zelo ergonomične, predvsem pa me je presenetil za moje pojme zelo dober zvok. Prav odleglo mi je od starih:D
Res sem vesel.

Freelancer ::

Malo pozno sem opazil tale topic, ampak vseeno... Jaz mam tudi HD-495. Take lepe srebrne, right?:D
Imam jih že več kot eno leto pa so še danes take, kot so ble, pa jih vsak dan uporabljam vsaj eno uro. Men je recimo všeč to, da so zelo lahke in odprte in jih maš posledično lahko gor cel dan, pa te ne bo nič bolel :) Pr sennheiserjevih slušalkah je pa najboljša stvar, da se da kabel iztaknit. Ko sem jih kupoval, se mi je 20kSIT za slušalke zdelo kar precej, zdaj pa še razmišljal nebi o tem.
Drugače sem pa na netu bral, da 495 zaživijo v polnosti šele, če jih spelješ čez ojačevalc. V glavnem važno je, da si zadovoljen! :)
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Hehe pa le nimajo vsi 570-ke 8-)
Ja take lepe srebrne ja :D
Ne vem kak je z ojačevalcem... bom priklopil na stolp pa bom videl.
Me je pa včeraj po ene 6-7h malo bolela leva uha. Je pa res, da sem mel precej na tesno gor dane (premalo sem jih raztegnil)
pa naglas sem mel.

Matwic ::

Zdaj ko sem onesposobil svoje stare slusalke (nekako mi je uspelo uniciti kabel) in sem ugotovil, da popravilo stane skoraj toliko kot nove slusalke (Sony MDR-CD280), se tudi sam zanimam za nakup novim malo boljsih slusalk.

Imam nekaj vprasanj:
-Koliko je model HD-495 slabsi od modela HD-570. Se splaca dati cca 5.000 SIT vec za 570?
-Je model HD-497 novejsa razlicica 495 (z novejsa mislim boljsa ali pa vsaj enaka).
-Ali je HD-570 primeren za priklop na racunalnik brez ojacevalnika?
-Mogoce kdo ve kje se se da dobiti HD-570? V Big Bangih (Ljubljana) in Bofu jim je zmanjkalo zalog in bo se kar nekaj casa trajalo preden bodo dobili novo posiljko.
-Katere slusalke bi mi priporocili namesto HD-570 (ce jih ne bom nikjer nasel)? To se pravi slusalke s podobno kakovostjo in ceno nizjo od 25.000 SIT (toliko stanejo HD-570 v Big Bangu).

Imam pa se nekaj tehnicnih vprasanj (nisem ravno poznavalec audio opreme, zato bi se rad malo izobrazil):
-Na kaj tocno je potrebno paziti ko kupujem slusalke?
-Kaj pomeni Frequency response in katere vrednosti so boljse?
-Kaj pomeni impedanca, in kaksen vpliv ima na glasnost?

JamesBond ::

Hmm, kaj ko bi probal sam popraviti kabel? Sem ziher da ni glih problem.... Kakega jurja pa bojo kot nove :D

Drugače pa, kaj moraš paziti je odvisno od tega, za kaj jih rabiš, kje jih boš uporabljal in pa koliko časa na dan.

Aha, frequency response.. verjetno kake frekvence so sposobne izkašljati? Če je tako, večji razpon, boljše je, samo itak pomoje več al manj vse vsaj grizejo meje našega slušnega območja...

Impedenca pa čim višja je, tem večji upor in posledično nižja glasnost.

Tomi ::

Ali je HD-570 primeren za priklop na racunalnik brez ojacevalnika?

Ja, vsekakor. Preverjeno.
metrodusa.blogspot.com

Matwic ::

HD 570 se trenutno, ne da dobiti v Sloveniji, saj so zaloge posle, dobili jih pa bodo (ce sploh) sele cez kaksen mesec.

Po pogovoru s prodajalci in prebiranju opisov na netu sem se zacel zanimati za model HD 555. Preden jih kupim, pa bi rad se vase mnenje.

Stanejo 26.990 SIT, kar je priblizno enako (ce ne celo malo ceneje), kot ce bi jih narocil iz Nemcije (100€ + postnina/potni stroski). Zanima me ali se splaca kupiti te slusalke ali bi bilo bolje narociti HD 570 iz tujine (63€ + postnina/potni stroski)?

frudi ::

tele hd 555 so kolikor sem videl 120 ohmske, to je pa že malo problem za zvočne kartice. že 570 (64 ohmske) so včasih v filmih skoraj pretihe, sicer pa so v večini primerov na nekje polovični glasnosti ravno prav (glasba, igre). 120 ohmov je pa po mojem vendarle preveč brez ojačevalnika.
bo pa morda kdo z neposrednimi izkušnjami drugače povedal...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Freelancer ::

že 570 (64 ohmske) so včasih v filmih skoraj pretihe, sicer pa so v večini primerov na nekje polovični glasnosti ravno prav (glasba, igre). 120 ohmov je pa po mojem vendarle preveč brez ojačevalnika.


Moje 495 so AFAIK tudi 64 ohmske in se pod tole podpišem.
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Bobb ::

Ok, da mal presekam temo o teh Sennheiser slušalkah, ali ima kdo one 3D Zalmanove, stanejo okoli 10ksit, kakšen je občutek 5.1 zvoka, pa kaj pravijo ušesa glede občutkov :) ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
8947 (808) fyan
»

Katere žične slušalke naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
12924 (752) Tomi
»

Nakup res kakovostnih slušalk

Oddelek: Zvok in slika
405547 (4721) Gapi
»

Obstajajo prostorske slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
251537 (1296) moj_nick
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
211458 (1195) TheJack

Več podobnih tem