» »

ukaz MAKE v konzoli STL-2

ukaz MAKE v konzoli STL-2

Kaparsky ::

;(( Jest bi pa pesjansko rad vedel,kam zaboga ste v tej verziji utaknili ukaz "MAKE",ki je bil dostopen se v verziji 1.0.V konzoli mi pribije,da ne obstaja.Ker morm razpakirat oz. preko konzole instalirat moj modem (NetoDragon 56K int),bi bil zelo,zelo hvalezen,ce bi mi nekdo povedal,kje je oz. kaeri ukaz je zdaj namesto "MAKE".LP

BigWhale ::

Nikoli se nisem videl slo tech linuxa ampak se mi zdi, da ukaza MAKE ni...

Probaj z make...

PS: Pa se to sem rahlo skepticen, ce je to live distribucija, tezko kaj prevajas... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

moj_nick ::

V STGL-ju ga ni, imam pa doma knoppix (mislim, da 3.3), ki ga ima.

Če boš inštaliral STGL na disk, ga pa dobiš z ukazom apt-get install build-essential
110111001001010001010000

Gandalfar ::

Odvisno katero razlicico uporabljas. Razlicica izpred enega meseca razvojnih orodij ni imela vkljucenih. Trenutna razlicica jih ima.

Torej .. make z najnovejso razlicico, ki jo dobis na linux.slo-tech.com deluje.

Kaparsky ::

;( Uporabljam zadnjo razlicico STL 2.0.Stos je sledec:ko napisem v root konzoli make,mi napise sledece: bash:make:command not found.Sicer bi pa rad skompiliral driverje za modem.Ce obstaja kje graficni kompajler programov (*beri driverjev),bi bil vesel,ce kdo ve,kje je.Ce pa ne,bi pa rad vedel,kateri ukaz je za kompajlanje knjiznic
programov...:)))

moj_nick ::

Grafičnega ni, vsa navodila si dobil zraven driverja.
110111001001010001010000

Kaparsky ::

>:D Ja in navodila pisejo sledece:compajlaj z ukazom make...:((( Ironija.
Ce je kak drugi ukaz,ljudje pliz jest ga nujno rabm.K tega "make" ni...:((((((

Gandalfar ::

ta make JE!

Kaparsky ::

;(( Gandalfar,dej poslus:tm mi napise,da komande ni najdu.Ne v rootu in ne v uporabniku.Torej:kaj naj storim oz. kam v sistem morm it,da bom prsu do te komande???

Kaparsky ::

:O Pa,BTW. opazu sm tud,da STL 2.0 ne bazira vec na KNOPPIX-u.Kako to?

moj_nick ::

Si ziher, da si uporabil male črke?
110111001001010001010000

Kaparsky ::

;(( moj_nick:Do I look f*****g STUPID??????

Kaparsky ::

Za boljse pojasnilo:Uporabljam sledeco verzijo Linux(2.4.25-lck1) in KDE(3.2.1).Samo ne vem,ce je to najnovejsa razlicica.Ce ni,dolgujem Gandalfarju in ostalim opravicilo...:8)

Gandalfar ::

Ti mi raje povej ime fajla, ki si ga snel dol.

Oz. ce imas v K meniju KDevelop potem definitivno imas razvojna orodja. Ce imas na cdju v mapci win32 windows programje potem imas prejsnjo razlicico, ki razvojnih orodij ni imela notri.

Zgodovina sprememb…

Kaparsky ::

:( Gandalfar...KDevelopa nism nikjer zasledu...to bo to,ne...torej tud ukaza make verjetn ni not...smrc...:'(...ce je kej druzga not za kompajlat????

moj_nick ::

moj_nick:Do I look f*****g STUPID??????



Ko si nekdo ne da veljati kljub odgovoru dveh moderatorjev in enega tajnega policaja, je vse možno. ;)
110111001001010001010000

Kaparsky ::

0:) A se da kje dobit update za STL 2.0 ver.1 z KDevelop orodji?Kje?

moj_nick ::

Downloadaš iso in zapečeš - če imaš na disku inštaliraš kot sem že prej omenil.
110111001001010001010000

CaqKa ::

kaparsky: zgoraj ti je gandalf napisal da odklikaj na stran na linux.slo-tech.com po najnovejšo verzijo stglja.. jao


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295301 (22958) Skrat
»

Slo-Tech Linux 2.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
414793 (4630) Matek
»

Novi Slo-Tech Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
392855 (2855) Kaboom
»

GTK gphoto v KDE

Oddelek: Operacijski sistemi
241253 (1092) Gandalfar
»

isdn4linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161196 (1080) lordgreg

Več podobnih tem