» »

nVidia nForce2 under Linux

nVidia nForce2 under Linux

zaejec ::

predkratkim, mi je cudezno uspelo menjat kernel: iz 2.4.24 na 2.6.7 .. od takrat dalje mi ne dela vec nic (audio,mreza) .. driverje sem pobral z strani od nvidie in ko sem hotu src.rpm buildat zacne javljat errorje da ni irq ...
(sem bolj "svez") :)
kaj mi lahko kdo pomaga? 8-)

p.s.: uporabljam slackware10.0,kernel2.6.7.. plata pa je abit nf7-s v2.0

moj_nick ::

Prosim podaj natančen error output.
110111001001010001010000

zaejec ::

bash-2.05b# make
make -C nvnet
make[1]: Entering directory `/root/files/nForce/nforce/nvnet'
cc -c -Wall -DLINUX -DMODULE -DEXPORT_SYMTAB -D__KERNEL__ -O2 -Wstrict-prototype s -Wno-trigraphs -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mp referred-stack-boundary=2 -march=i686 -DMODULE -DCONFIG_PM -falign-functions=4 - I/lib/modules/2.6.7/build/include nvenet.c
In file included from /lib/modules/2.6.7/build/include/linux/irq.h:20,
from /lib/modules/2.6.7/build/include/asm/hardirq.h:6,
from /lib/modules/2.6.7/build/include/linux/interrupt.h:11,
from nvenet.h:30,
from nvenet.c:22:
/lib/modules/2.6.7/build/include/asm/irq.h:16:25: irq_vectors.h: No such file or directory
In file included from /lib/modules/2.6.7/build/include/asm/hardirq.h:6,
from /lib/modules/2.6.7/build/include/linux/interrupt.h:11,
from nvenet.h:30,
from nvenet.c:22:
/lib/modules/2.6.7/build/include/linux/irq.h:70: error: `NR_IRQS' undeclared her e (not in a function)
In file included from /lib/modules/2.6.7/build/include/linux/irq.h:72,
from /lib/modules/2.6.7/build/include/asm/hardirq.h:6,
from /lib/modules/2.6.7/build/include/linux/interrupt.h:11,
from nvenet.h:30,
from nvenet.c:22:
/lib/modules/2.6.7/build/include/asm/hw_irq.h:28: error: `NR_IRQ_VECTORS' undecl ared here (not in a function)
/lib/modules/2.6.7/build/include/asm/hw_irq.h:32: error: `NR_IRQS' undeclared he re (not in a function)
nvenet.c: In function `nvenet_open':
nvenet.c:692: warning: passing arg 2 of `request_irq' from incompatible pointer type
nvenet.c: In function `nvenet_remove':
nvenet.c:1214: error: structure has no member named `driver_data'
nvenet.c: In function `nvenet_reboot_handler':
nvenet.c:2360: warning: implicit declaration of function `pci_for_each_dev'
nvenet.c:2361: error: parse error before '{' token
nvenet.c: At top level:
nvenet.c:2367: error: parse error before '}' token
nvenet.c: In function `nvenet_proc_full_info_open':
nvenet.c:2605: warning: `MOD_INC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:529)
nvenet.c: In function `nvenet_proc_hardware_info_open':
nvenet.c:2645: warning: `MOD_INC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:529)
nvenet.c: In function `nvenet_proc_command_line_open':
nvenet.c:2686: warning: `MOD_INC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:529)
nvenet.c: In function `nvenet_proc_configuration_open':
nvenet.c:2727: warning: `MOD_INC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:529)
nvenet.c: In function `nvenet_proc_rx_stats_open':
nvenet.c:2762: warning: `MOD_INC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:529)
nvenet.c: In function `nvenet_proc_tx_stats_open':
nvenet.c:2804: warning: `MOD_INC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:529)
nvenet.c: In function `nvenet_proc_release':
nvenet.c:2821: warning: `MOD_DEC_USE_COUNT' is deprecated (declared at /lib/modu les/2.6.7/build/include/linux/module.h:541)
make[1]: *** [nvnet.o] Error 1
make[1]: Leaving directory `/root/files/nForce/nforce/nvnet'
make: *** [nvnet_make] Error 2
bash-2.05b#

(ok to ni vec rpmbuild ampak sem probal se s tar.gz in make ukazom.. efekt je enak)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zaejec ()

BigWhale ::

Linux user wannabe's naucite se ze hudica tele stvari:

# uname -a
# dmesg
# lspci -v

Poleg tega pa se opis vasega problema, drugace vam ne moremo pomagati...

Zmanjkalo nam je kave, stara usedlina je pa ze precej suha..

Kostko ::

Kernel 2.6.7 ima support za nForce mrežno že zraven - poišči v configu izbiro "Reverse Engineered nForce Ethernet support (EXPERIMENTAL)" in jo omogoči. Tudi za avdio imaš v kernelu (pri konfiguraciji ALSE) izbiro za "Intel i8x0/MX440, SiS 7012; Ali 5455; NForce Audio; AMD768/8111" - tudi to omogoči in bi moralo delat.

:)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

zaejec ::

@BigWhale: tudi wannabe, moremo nekje zaceti, da se znebimo tega..hm..pridevnika :) tukaj je txt datoteka kjer so izpisani podatki ki sem jih dobu ko sem vpisal tvoje ukaze

@Kostko: imam oboje enableano.. me samo zanima, ce se da v par besedah povedat kasna je razlika ce dam samo "yes" oziroma izberem stvar kot "modul" ?

p.s.: sedaj mi je uspelo pridet na internet..zvoka pa se vedno ni (alsamixer se lepo odpre in se da tudi jakost nastavit..samo outputa ni)

Kostko ::

Glede modulov:

  • Če je driver izbran kot modul, potem se prevede v posebi binary, ki ga lahko poljubno vstaviš oz. odvzameš med delovanjem kernela. Modul naložiš z ukazom modprobe ime_modula in odstraniš z rmmod ime_modula. Driver za napravo je na voljo takoj ko naložiš modul.

  • Prednost modulov je predvsem v tem, da jih lahko poljubno dodajaš/odstranjuješ in da, če se sesuje modul se ne bo zraven sesul še ceu kernel.

  • Če pa izbereš Y, potem bo driver preveden v kernel in se bo naložil v vsakem primeru.


Glede zvoka:

  • ALSA ma po defaultu vse mixerje mute, tako da jih poskusi odmutati (v alsamixer pritisneš M nad določenim stolpcem)


:)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

babylon9 ::

ste pa majstri sam mal je treba kernel prevest, kar pomeni, da ga po svoje s konfiguriras, prevedes in to je to ..

;) ;) ;) ;)

BigWhale ::

Babylon, k debati bos pripomogel s kaksnim pametnim nasvetom... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[linux] i2c_core Kernel Module

Oddelek: Operacijski sistemi
151803 (1570) 'FireSTORM'
»

mysql 5.0.16 gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
101177 (1095) yimi
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141365 (1184) Brane2
»

Cannot open root device; Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
241495 (1351) CCfly
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161296 (1167) borchi

Več podobnih tem