» »

Zanesljivost USB Ključa

Zanesljivost USB Ključa

B-D_ ::

V firmi se uporablja dokaj preprosta baza, ki se je prej shranjevala na disk. V imenu prenosljivosti (in tudi zaradi dejstva, da je disk po 8 letih že dokaj pogosto "ven metal" - bluescreeni, sesuti indexi ipd) sem bazo prenesel na USB ključ, ki logično omogoča tudi to, da se bazo da dokaj enostavno prenesti na drug računalnik in tam opravljati analize podatkov (to sem se odločil zato, ker comp na delovnem mestu nima interneta, podatke pa je potrebno nekako prenašati in kopiranje na cd ni ravno "enostaven" način).

Moje vprašanje je kot v naslovu: kakšna je zanesljivost USB ključa glede na možnosti napak pri pisanju in možnosti izgube podatkov versus 8 let staremu HD-ju?

Pa še malo informacij o ključu, ki s svojimi gonilniki teče na Win98-se, P500, 128RAM mašini: Link

HerrBaron ::

Disk lahko dela v redu še nadaljnih 8 let, lahko pa jutri crkne
podobno pa velja za USB disk.
Pomembno bazo bi jaz raje dal na eno raid polje (RAID5 ali vsaj RAID1) pa še vse skupaj backupiral na tape ali vsaj CD.
Mi smo mel problem, ko nam je odletel disk pa smo imeli na srečo RAID5 da smo ga samo zamenjal.
Drugače pa bi izgubili delo 50-ih ljudi za zadnjih 5 let.
Ne svetujem ti uporabe baze na USB disku niti na 8 let starem disku, če so ti podatki pomembni.

B-D_ ::

Skratka praviš, da sta medija sama po sebi kar se tiče zanesljivosti ekvivalentna?

Najbolje, da schedulam vsak večer autobackup iz usb ključa še na disk :D potem naj pa crkne kar hoče, en bo že preživel. ;)

perci ::

Kaj pa če ti kišta zgori in ključek z njim? Bi blo pametno razmislit o remote storage-u.

HerrBaron ::

Če ti je baza pomembna, potem si omisli en backup.
Minimalno na CD-je priporočam ali pa backup enoto in obvezno remote (oddaljena) lokacija medijev.
Ne pravim pa da sta medija ekvivalentna.
Če so te napake (sesuti indexi) tudi na USB disku, potem priporočam, da preveriš kaj je z bazo narobe. Če pa se index razsuva le na trdem disku, potem je minimalno, kar lahko narediš, da jo prestaviš drugam. Ne priporočam pa ti, da jo imaš na USB-ju. Prestavi jo vsaj na drug disk.
Jaz osebno USB disku ne zaupam, ker:
- mi je nekrat "shodil" - dobavitelj je zavrnil reklamacijo, čeprav sem ostal brez podatkov na njem.
- USB lahko nekdo "po pomoti sformatira" in posname musko, da jo domov nese.

speed machine ::

Eno vprašanje ki ni glih povezano z temo, pa da ne bom nove odpiru. Zakaj ima pod XP-ji (za druge OS-e ne vem) usb ključ možnost izbire eject (tako kot CD enota)?:))

Dr_M ::

zato ker je removable?? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SasoS ::

Flash ram ima končno število pisanj...zdaj odvisno od kvalitete je to lahko od nekaj 10 (recimo flashi v cd-writerjih, ki niso narejeni za več) do 100.000. USB diski naj bi bili bolj proti zgornji cifri...se mi je pa ravno zgodilo da mi je en crknil. Mislim da ni niti dobro leto uporabljan pa ga komp enostavno ne spozna - lučka gor nekaj na pol brli, komp pa samo prijavi USB device has malfunctioned. Pojma nimam kaj bi lahko bilo...

sparc49 ::

Meni je tudi šel USB ključ. Najprej so se pojavljale read napake (in to zelo zahrbtno - med kopiranjem na HD napake ni javljal, nekatere datoteke pa so bile pokvarjene), zdaj pa je čisto odpovedal. Starost ključa cca. 1.5let in cca. 100-200 pisanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen strežnik?

Oddelek: Kaj kupiti
172093 (1446) ta-mau
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10027935 (25407) kuglvinkl
»

Kako do podatkov čez 20-40 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7510510 (7987) Pyr0Beast
»

Obstojnost podatkov na USB ključu vs. trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61588 (1368) JanezC
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171966 (1496) Jst

Več podobnih tem