» »

Resetiranje PC-ja

Resetiranje PC-ja

boyan64 ::

Majstri imam en problem,
PC z WIN XP-pro , se po nedoločenem času resetira in ob ponovnem zagonu zahteva sistemsko disketo. V nastavitvah BIOS mu gre iz spomina HDD in s tem tudi zagon iz HDD. Po mukah nekako z nastavitvijo auto najde disk in boot-a PC normalno. Se pa zadeva zopet ponovi.

PC-je trenutno na servisu in rekli so mi, da se ventilator na procesorju nekaj časa vrti in se ustavi. Torej se proceror pregreva .
ALi je to pregrevanje lahko vzrok za resetiranje in izgubo spomina v Biosu? Na servisu mi bodo zamenjali ventilator in mi dali PC-nazaj.
Rekli so, da če se bo zadeva ponovila naj ga vrnem. PC-ja ne bi rad imel na servisu 14 dni saj so se za sina že začele počitnice in pogreša PC.

OmegaBlue ::

Resetiranje ali ugašanje ob previsoki temperaturi je povsem normalno, ker večina plat vsebuje zaščito proti pregrevanju.

Za izgube vseh nastavitev v biosu pa je lahko kriva slaba baterija na matični plošči.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

boyan64 ::

Baterijo sem tudi omenil na servisu. Bodo pogledali. So mi pa po telefonu rekli, da če bi bila baterija se bi zbrisal tudi datum ali ura. Ali je to res ali se lahko brišejo samo določene nastavitve?

OmegaBlue ::

Ob odstranitvi baterije se izbrišejo vse nastavitve.

Kakšno razlago so oni podali?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

boyan64 ::

Ob odstranitvi vem, da se izbrišejo vse nastavitve. Kaj pa ob slabi ali iztrošeni bateriji, katera je še na mami-palti.?
Mišljenje, katerega sem dobil (res da ne od serviserja temveč od prodajalca) je bilo, da je morda baterija ampak, da mu je čudno, da se ne izgubi nastavitev tudi za uro in datum ampak samo za boot sekvenco in nastavitev za HDD.

OmegaBlue ::

Možno, pač tvegajte tistih 500sit za novo baterijo ali izmerite, če je prazna.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

boyan64 ::

Hvala omegablue za odgovore. Vsekakor bom ob zamenjavi ventilatorja dal še za novo baterijo. Upam, da bo potem OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
303093 (2244) crniangeo
»

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212349 (1983) sočan
»

Windows Xp 64 bit - črn zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
14809 (603) Ozric
»

Asus G73JW (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525054 (3354) nurmaln
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312066 (11453) k0lar

Več podobnih tem