» »

barebone in podobne zadeve

barebone in podobne zadeve

ajagodnik ::

Živjo,

me zanima, ali ima kdo od vas katero od teh zadev barebone sistem, VIA mini-itx računalnik ali kaj podobnega in kako se obnese & cena/kakovost.

LP

Caligula ::

Za kake pisarniske zadeve,... Internet,.. so te zadeve super, majhne, tihe,..

Ce pa bi rad kake hude igre in zahtevnejse zadeve uporabljal pa ni vec tako roznato. Tiste maticne, ki so notri so bolj povprecne po zmogljivosti ceprav vsaj s prikljucki ponavadi ne skoparijo.

Procesorji so razni Celeroni,.. in kaj boljsega tudi plata ne zna dobro izkoristit,..

Moras pa vedet, da te pride opremljen, na mizo postavljen sistem toliko kot kaksen sestavljen racunalnik v navadni kisti z kakim Bartonom 2500, 120giga diskom,...

Odvisno res za kaj rabis. Za preproste zadeve pa se vsekakor splaca kako tisto majhno ohisje,,.. pa se vedno ga mas lahko leta in leta tudi samo za kak video pedvajalnik za dnevno sobo pol,... pa za internetno postajo...

ajagodnik ::

pa so te zadeve res bolj tihe kot običajne kište, kaj pa segrevanje itd.? a niso tudi za P4 te plate?
sicer pa kako so primerjivi tile novejši celeroni z ostalimi PII, III?

recimo shuttle 45 al pa pundit, sta mi zanimiva, tudi brez disketnika, se da pač "usb ključ" pa je...

recimo za en disk, cdrw/dvd, 512, pa je makina?
zdaj na PII shajam z 4 namizji in 5-8 aplokacijami (bluefish, sodipodi, gimp, raziskovalec, firefox itd itd), tako da karkoli novejšega, bi pomagalo :)
takole za web delo bi rekel vglavnem, filmi mi itak laufajo večina na 266mhz brez problema, sam procesor trdo dela z veliko aplikacijami, iger pa itak ne igram (več :))
gledam pa, da bi bilo čim tišje tole, ker sem bolj nočna ptica in mi tole žuljenje že najeda možgansko skorjo: )

sploh pa mi diši pundit, ker je tako mali, da ga lahko prevažam v lj in domov.
zanima me samo kakšna je grafična, recimo primerljiva z geforce2mx ali celo radeon 9000 (te že imam)??

kar se priključkov tiče pa vidim da res ne skoparijo ja

no, tole z grafičnimi, če kdo ve kaj več povedat bi blo fajn ( 256-bit SiS 315 Integrated Graphics (Faster Engine Clock)

LP

kuglvinkl ::

V flex ATX lahko stlačiš vse od polžje VIA EDEN do zverinskega A 64.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Slabsa od Radeona 9000.

Drugace pa pundit suva. Je pa tudi prakticno neslisen.
Ce nisi kaksen hud gamer, se nakup izplaca.

Pa za videoplayer in internet bo vedno dovolj mocan. Naslednjih 10 let
:D

ajagodnik ::

a potem se ga splača že kar z celeronom 2400-2500?
so pa sicer tudi gf kartice na pci vodilu ne, če je potreba?

nekaj sem pa prebral glede pokončne lege in cd pogona, da imam malo probleme s to lego?!?

še neki, a sploh kdo v sloveniji takle sistem sestavi skupaj (pundit+ram+procesor+...)? al se samo po kosih dobi?

Caligula ::

Sestavijo ti ga itak v stacuni. Ti sam poves kaj hoces notri. Tisti pekaci, ki jih dajo notri podpirajo vertikalno namestitev. V praksi ne vem, ce to kaj nagaja, verjetno ne. Je pa DVD in CD Pundit, ki sem ga enkrat mel en teden doma(dobil v racun) lepo bral.

Tudi Celeron 2500 bo lepo deloval notri.
Za normalne dnevne potrebe vec kot dovolj.

Pa se to, ce bos kupil procesor loceno, zahtevaj loceno garancijo, ker bo box verzija in moras tako dobit 3 leta garancije.
Nasploh se probaj zmenit za locene garancije za cimdlje. Pa za disk za 3 eta, ce vzames takega z 8Mb cacheja..

Pa ce ze mas kak pekac,.. se da tudi to vgradit-samo nesi jim. Ostalo pa dokupi,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

ajagodnik ::

a na DVI ta zadeva normalno potegne (+pospeševanje) ali je to sekundarni izhod? imam nampreč lcd.

do kolk pa podpira pentiuma 4 tale pundit? videl sem pri comtronu za 103.800, vendar me zanima če je še kako podjetje ki imajo dobre cene, pa možnost P4 konfiguracij.

LP

Caligula ::

Mlacom pa JAE ma tudi to sam cim to sestavis v kompleten racunalnik si nekak na isti ceni. Pa te cene so kakih 20 cukov nizje kot pred se dobrim mesecem.

Za DVI ne vem. Moralo bi lahko pa poklices na Mlacom in v JAE pa vprasas. PA ce je cena na koncu pr vseh nekak enaka ti toplo priporocam JAE. Pa res ne pozabit zahtevat locenih garancij se za kake BOX procesorje,.., da se ne bos pol kdaj po glavi tolkel. Pa ne poslusat prodajalca, ce ti bluzi, da to sploh ni potrebno, da komplicira,...

ajagodnik ::

OK, kaj menite glede teh dveh variant, ki sem jih sestavil.
Saj vem, očitno je da dobim za manjši denar boljši procesor(athlon), se tudi bolj nagibam k njej.
Skrbijo me samo temperature in s tem povezan večji hrup v računalniku zaradi hlajenja?!?
Je pa res, da ne najdem nič o tejlje athlon varianti ez-buddija na internetu (v angleščini), samo ruske in slovenske strani?!? tako da nisem našel nobenega testa sistema in čipovja.

No, kakšni so +/- za obe konfiguraciji? (cene so iz mlacoma)

1)
http://www.ecsusa.com/products/d1s4-2.h...
ELITE EZ-Buddie D1S4-2 41.880
INTEL Celeron 2700 BOX socket478 31.080
256MB PC3200 DDR TwinMOS 12.600
256MB PC3200 DDR TwinMOS 12.600
LITE ON 52/32/52-16x IDE DVD Retail 15.120

113.280
2)
http://www.ecsusa.com/products/d1v7-2.h...

ELITE EZ-Buddie D1V7-2 45.480
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX Barton 23.760
256MB PC3200 DDR TwinMOS 12.600
256MB PC3200 DDR TwinMOS 12.600
LITE ON 52/32/52-16x IDE DVD Retail 15.120

109.560

grafično pa že imam na agp, redeon 9000pro
kaj menite? mnenja dobrodošla... nisem nič na tekočem, sploh pa glede teh celeron/pentium/amd primerjav.

LP

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Druga varianta je boljsa, temperature naj te ne skrbijo prevec, ker hudo navijal ravno ne bos, AMDji pa temperature dobro prenasajo... Pa Ta AMD je opazno hitrejsi. Sej celeroni niso vec tako sranje kot nekoc samo ta zadeva se vedno ni primerljiva.

Edino mogoce (drugace si z Liteonom izbral dobro) bi se ti splacalo na www.dinodj.com narociti DVD RW Sony DRU 510, ker je samo 17.000 SIT.
Za 2 jurja razlike pa se zadeva kar splaca pa mas stirikraten +- DVD pekac.

Pozabljas na Disk.
Na Bolhi kdaj kdo prodaja nove 80giga z troletno garancijo pri nas po dobrih 15.000 SIT.
Nasploh pa pri disku pac sam razmisli kako velikega rabis,..
Vsekakor ti priporocam takega z 3letno garancijo. Ta je pri diskih zelo pomembna, ker ti bo v tem casu skoraj zagotovo crknil pa pol dobis lepo novega.

ajagodnik ::

saj res, kako pa je z vertikalno postavitvijo cd rw-ja (cd rom)?

a vsi novejši to podpirajo, mora imet za zataknit kaj?

LP

Caligula ::

Novejse zadeve naceloma to podpirajo sam itak ti vgradijo takega, ki to podpira. Liteon to podpira,.. pa naceloma ze kar vecina novih..

Skratka to ni tezava.

PrimozR ::

A to je una kišta, k od spredaj zgleda k kvadratek??

Moj frend ma, pa ma še radio not.
Mi je pa en drug frend povedal (vsi trije se poznamo prek kolesarjenja), da se nemu greje proc na malo čez 30°C, meni se na 41°C (trenutno) temu z mejhno kišto pa se na 60°. Pa mamo vsi factory hladilnike, jest mam P4, ta drug frend ma mislm da 433 (tm nek okol-nabvla novo zverino s 19' LCD-jem), ta, z malo kišto, pa ima Celerona oba imava 2.6GHz

ajagodnik ::

PIPI, al tvoj frend ima EZ-BUDDIE-ja al asus pundita?

ez-buddie (o tem govorim):
http://www.ecsusa.com/products/ezBuddie.html

ali ga tudi navija, da je tako vroč?

LP

PrimozR ::

Po pravic povedan, ne vem, ker še nism vidu, prau pa, da ma čist mejhno kišto, pda ma radio not, pa posebno matično more met, k je manša.

Glede temperature sm se pa ''zlagov'', ker je mu 60°C največ (tko k jest).

Caligula ::

Pundita sem mel kak teden doma-sem ga sao probal. Priporocam ti pundit, ker je manjsi pa lepsi. Je pa cist tih. Se verjetn Buddy tud. sam tist buddy zgleda mal kmecko.

Pa sej mas v katalogu od Comtrona oba. Za 103.000 SIT Dobis Pundita z Celeronom 2400, 80 giga diskom, CD RW, 256 Mb RAMa, ...

Lahk jim resec npr, da ti dajo AMDja not pa 5512 Mb RAMa pa lahk jim sam prneses DVD RW za vgradnjo, ce kupis unga za 17.000 SIT al pa tud njim reces, da ti dajo not CR RW/DVD sam je bols ce gres recmo v BOFa ga kupit pa ga neses tja ker oni Liteona nimajo, LG DVD CD RW combo pa ne vem, ce je tok dober kot Liteon. EDIT: Sem zasledil, da so na forumu tud z LGjem zlo zadovoljni pa da je tih tko, da tud ta k je notri bi moral bit OK.

Se vedno ti pa priporocam Sony DRU 510 DVD RW za 17.000 SIT ker se to ful splaca. Je pa res treba prej na netu preverit, ce prebavlja vertikalno namestitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov PC do 150 čukou

Oddelek: Kaj kupiti
72235 (2156) Myth
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105366 (3735) JohnyB
»

Kupujem računalnik za 300k+

Oddelek: Kaj kupiti
181150 (892) frenk
»

Nov sistem za 100 k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
17992 (777) Dr_M
»

Svetujte strokovnjaki!

Oddelek: Kaj kupiti
381443 (1057) nodes

Več podobnih tem