» »

Skurjena grafa al skurjeni šiferji?

Skurjena grafa al skurjeni šiferji?

Vlady ::

Ok... Problemček z grafo. Nvidia FX 5200 128DDR.
Ko sm jo kupu, sem že ob vstavitvi začutil, da mi hladilnik na grafi malo "opleta". Za kake pol milimetra. Ok grafa ma sicer samo rebra - brez ventilatorjev.
Vstavim noter... dela normalno... do kakega meseca nazaj, ko so se pojavli prvi problemi. Najprej so mi začele "utripat" texture v igrah. Potem se mi je začela popačevat grafika... sam to je blo še znosno, ker niti ni tak motilo zelo. Kasneje pa se je začelo še barva deformacija slike. In potem v winsih še "resetiranje" monitorja. Tak brskaš po netu, pa se kompjuter ustavi za 1-3 sekunde pa kot bi hotu ekran ugasnit, ti slika izgine in se na novo pokaže vsa zmazana in popačena. Dam nanovo šoferje gor.. nč bolš. Winse na novo gor.. nč bolš. Ok... Dons hočem zalaufat sof2 (včeri še normalno igral), mi začne bluescreen vn metat pa sistem ustavlat. Vedno sm dubu sporočilo da je kriv nv4_disp.dll. Ob resetiranju iz bluescreen-a se winsi nanovo zaženejo in mi pokažejo tisti moreč okenček za pošiljanje poročila o napaki. "The device driver was unable to finnish draw operation. The device driver for Nvidia FX 5200 it seems to be responsible for system instability. Please contact your graphic card manufacturer." Danes sem na novo vrgu winse gor in ponovno zagnal sof2 z najnovejšim patch-em in mi javlja zdej eno napako o C++ library error.
Se komu kej sanja kwa bi lohk blo narobe? Mogoče winsi? Šoferji? Al se mi je res grafa skurla??? :\

Azrael ::

Ali je to FX 5200 od Gainwarda ? Odstrani hladilnik, namesti termalno pasto, sestavi in na hladilnik daj še ventilator... če ni več v garanciji, v nasprotnem reklamiraj.

IMO je šla grafa rakom žvižgat, pasivno hlajenje FX5200 ni najbolj posrečena rešitev. Pasivno hlajenje se izide za 2D, v 3D pa se kmalu začne GPU pregrevati...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Vlady ::

Ne ni od gainward-a. Je od Inno3D-ja. No zdele mi nobene gire ne požene več. Zdej dobivam skoz ven sporočilo: "Windows Microsoft C++ library error. Runtime error. Aplication terminated"Komu kej sanja???? :\

Sami ::

Jah, če vidiš da je nekaj narobe s hladilnikom jo nesi na servis in naj ti dajo novega, sej maš garancijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Vlady ::

Pa spet čakat tm en tedn, da mi jo zamenjajo :\ :|

Sami ::

Reci jim, da je pač nujno in se razpizdi na servisu in boš takoj dobil novo, samo znati je treba...Pri meni to zmeraj vžge.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce FX 5200 odklep na GeForce FX 5200 Ultra

Oddelek: Navijanje
71168 (967) CoolBits
»

Kera je bulša grafična?

Oddelek: Kaj kupiti
191268 (878) pikachu004
»

Nakup PCI grafične kartice (GF FX5200, Radeon9200 ali GF4 MX440)

Oddelek: Kaj kupiti
241332 (963) JustOne
»

FX 5200 in GTA ViceCity problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151262 (978) mare87
»

Kaj kupiti: fx5200 ali ati 9100?

Oddelek: Kaj kupiti
191689 (1258) IR Babun

Več podobnih tem