» »

Jebeni IRQ-ji

Jebeni IRQ-ji

strel ::

En lep pozdrav !

Zanima me a ma še gdo take probleme !

Mam Msi BX master plato noter je pa tole:

Grafična
TV tuner
SB
Modem
mrežna

,vsakič ko kako stvar prestavim se en teden jebem da spet začne delat, zarad kurčevih irq-jqv ko vsi hočejo met istega.

A sploh obstaja kako pravilo ...

Pa še potem ko vse kao dela, te občasno jebe teletext al pa zvok SB + TV tuner = Nočna mora

;((;((;((;((;((
Če ma gdo kak nasvet prosim !

OZZY ::

Ja to je problem, če imaš toliko pci rež zasedenih. Daj malo prestavljaljaj kartice po pci režah in potem ko ti stvar končno dela si zapomi to konfiguracijo.
Go with the flow.

VASkO ::

ponavadi v manualu pise, katere reze si delijo IRQje. probaj poiskat, drugace pa ti itak v BIOSu pise, katere kartice si trenutno delijo IRQ, tako da lahko najdes kako kombinacijo, ki ti ustreza.

strel ::

Ja to je že res, Sam ko ne dela ...

V manualu piše katere IRQ-je uporablja določena reža sam jih ne. Prestaviš kartico pol pa po butu pogledaš ka je nastal in vidiš sranje. To da pa v Biosu nastaviš določeno prekinitev pa tut kurc pomaga ..

VASkO ::

cudno?

matevzm ::

Obicajno je res nekoliko cudno, a ce se priblizno drzis tistih navodil, ni tezav.
Pravzaprav je edino, kar meni uspe to da ISA slot prisilim na dolocen IRQ. PCIji so pa samosvoji, vcasih ubogajo, vcasih ne.

strel ::

Mam samo PCI nič ISA , dane rečem integriranega ATA 66,ki dobesedno sledi SB. Kamorkoli prestavič SB , ga on samo sledi.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte izdal P35 matično ploščo s 5 PCI režami

Oddelek: Novice / Matične plošče
433900 (3900) Spc
»

Kateri ROUTER

Oddelek: Kaj kupiti
192309 (2011) Poldi112
»

tv kartica - dela me norega!

Oddelek: Zvok in slika
111639 (1436) Kebab
»

pci mass storage controller

Oddelek: Pomoč in nasveti
71909 (1787) armandoxxx
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161704 (1481) andrej

Več podobnih tem