» »

elektro motor??

elektro motor??

mloncar ::

ukvarjam se z lokostrelstvom in ko kupim puščice, jih dobiš v dolžini 33", vendar jih moreš potem odžagat na določeno dolžino. kupijo se posebne žage za to opravilo, vendar so zelo drage in kot študent nimam denarja, de bi si jo prvošu, zato sem se odloču, de jo sam naredim. najprej nucam en elektro motor, pa me zanima kje bi ga lahko dobil??

LINK

PS: en tip je to naredu, pa na natu mal opisu kaj potrebuješ in kako narediti in je reku, de je uporabu motorček od stare šivalne mašine. kje bi lahko dobil kaj podobnega??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

strle12 ::

CONRAD Electronics BTC HALA ˝D˝ vsaj zdi se mi da je tam?
Tam kjer je bil jerovšek včasih
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Matjazy ::

Po mojem bi ga lahko dobil v kakšni stari šivalni mašini. :D

Kakoto hočeš nardit? Da bi dal list na koncu motorja al kaj?


Po mojem je najboljš da si kupiš kotno rezalko za 2-3k nekje, pa si odrežeš te nesrečne puščice ;) :)

Azrael ::

Vprašanje je kakšno število obratov rabi ta žaga, da lepo reže in koliko moči potrebuje, s temi podatki je potem treba iskati motor.

Asinhronski motorji (brez krtačk) imajo ~2900 o/min, 50W do več kW.
Kolektorski motorji (npr. za šivalni stroj) ~6000 o/min in več, 50 - 500W.
Kotna brusilka ima mogoče že previsoke obrate ~11.000 /min, 600W.

Vendar ima kotna brusilka prednost, ker ti ni treba delati (stružiti) nekega dela za pritditev žage, pa tudi moči je več kot dovolj.

Kje dobiti motorje ?

Prva dva omenjena sta rezervni del, asinhronski so sestavni del ventilatorjev, klimatskih naprav in podobnega. Kolektorski motorji so v uporabni obliki redki in je motor za šivalni stroj kar dobra izbira. Pod uporabni mislim, da je motor zaprt v kompaktnem ohišju in je dostop do nevarnih delov onemogočen.

Če boš izbiral med različnimi motorji s podobnimi karakteristikami izberi takega, ki je čimbolj zaprt (opilki!) in je mehansko trdne konstrukcije.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mloncar ::

sama puščica je narejena iz aluminjaste cevke premera 4mm in je obdana s karbonom... ...skupni premer je okoli 5.5mm, tako da ne potrebujem zelo močnega motorčka.

matjazy... ...sm že rezu puščice z fiberco, pa ni problema, sam je tolk dela de jo nekam fiksiraš (ponavad sm jo dal v šraufštuk), pa de vse zmeri in preveriš če bo rez puščice pod pravim kotom... tak de sm se odloču, de si naredim takšno žago.

sm pa v interdiskontu vidu de se dobi 500W kotna brusilka za 2990sit. pa če bi iz nje samo motorček vzel. bo za premislit!

aja.. ..kje bi se dalo dobit stare šivalne mašine? na odpadih, starinarnicah...???
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Azrael ::

Samo opozorilo glede samega motrorčka kotne brusilke.

1.) Motorček ima visoke obrate (>25.000 o/min), prestava v kotnem prenosu ni prav majhna
2.) Os iz motorčka, je precej kratka (~10mm)

Jaz se razmišljal nekako tako, da bi kompleten fleks montiral v neko stojalo s katerim bi dobil nekaj takega kot je kotna žaga. Spodaj bi naredil nekakšen žleb v katerega bi lahko postavil puščice, tako, da bi bile že na pravi dolžini, nekaj v tem smislu.

Motorček od šivalnega stoja, tak kot je v tvojem linku, pa kot si že rekel Dinos &Co.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mloncar ::

to je zelo dobra ideja.. ..verjetno bom kr uporabu kotno brusilko ko je že pri hiši (540W) in bom naredil nosilec za njo, tako da jo bom lahko tut odstranu če se bo za kej druzga nucala.

hvala za pomoč
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

softwar66 ::

eno 400W fleksarco vpni, če ne pa dremel pa nastavek za rezanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektromotor pralnega stroja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8844638 (11583) lovro535v2
»

Brusilnik za les

Oddelek: Loža
429860 (8193) kuglvinkl
»

Moj motorček za čoln piska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141872 (1460) Pyr0Beast
»

Izrez Raznih motivov v ohišja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
956412 (3925) DimmniBurek
»

ohisje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171288 (1039) ghibly

Več podobnih tem