» »

Brusilnik za les

Brusilnik za les

Ganon ::

Na novo moram prebarvati brajdo (po njej je napeljan kivi), nadstrešek in še nekaj drugih malenkosti. Ker je potrebno vse lesene površine pred barvanjem ustrezno pripraviti, potrebujem električni brusilnik. Katerega priporočate? So vibracijski dovolj dobri?

Bi bil tale v redu?

https://www.mimovrste.com/vibracijski-b...
  • spremenil: Ganon ()

BlaY0 ::

Po moje ja, samo jaz bi si omislil kaj cenejšega, veliko cenejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

noraguta ::

Za velike površine na grobo tračni. Za ravne orbitalni, za pizajzlanje pa likalnik.
Sam največ prešlajfam z
https://www.metabo.com/com/en/tools/cut...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

fikus_ ::

Pozabi na vibracijski! Premajhna storilnost, namenjen za fina dela in zadnje brušenje pred lakiranjem.
Za grobo obdelavo kotna brusilka in lamelni okrogli brus
http://www.merkur.si/delavnica/delavnis...
Pa gasa.

noraguta ::

Sam ti pa si en prtisnjen model. Po obdelavi z lamelnim brisom bo kaka ravna površina sam še za v poravnalko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

vibracijskega sm jst v interdiskontu nabavu pa je prebrusu precej že (kitane stene). za tisto je še nekako za les se pa namučiš z njim. je tračni precej hitrejši. Imel sem samo eno klopco dolžine cca 1,5m za zbrusit pa bi bil tam par ur najbrž. pol sem si tračnega sposodu in nato z vibracijskim samo še na fino zbrusil.

kotna brusilka in polirka? kapo dol če ti uspe naredit ravno površino. no morda bi še šlo s kakšno napravo, ki jo drži v liniji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ganon ::

Se mi je kar zdelo, da bo vibracijski namenjen bolj fini obdelavi in bo potrebnega preveč truda. Torej mi bolj priporočate ekscentričnega ali tračnega? Imate kakšnega določenega v mislih? Bi prosil za povezavo. Nekje v cenovnem rangu kot je tisti zgoraj. Kaj pa tale:

https://www.mimovrste.com/ekscentricni-...

BlaY0 ::

Ne seri ga no, valda ne boš zdaj vsega s tračno ali rotacijsko prebrusil, ne vem če je vredno. Saj ni treba 3 mm odbrusit ampak samo tavrhnjo trhljeno plast. Pobrusi z vibracijsko toliko da se barva prime in zdravo. Pa boš imel mir za naslednjih 5 let. Razen če si imel do zdaj rjavo barvo, zdaj bi pa rad prozorno ali vsaj svetlejšo od rjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PacificBlue ::

Zdaj odvisno koliko površine imaš za pobrusiti. Jaz sem imel lani orng projekt brušenja hrastovih stopnic in lakiranje na novo in sem imel tri različne brusilnike; tračno, kotno in ekscentrično. S tračno in pravim smirkovim papirjem gre zelo hitro in enostavno, kotna je fajn za težko dostopne predele, ekscentrična je pa bolj ali manj samo za poliranje. Ni namenjena ravno brušenju lesa, se ti preveč zapaca smirkov papir in boš ga menjal vsakih 5 minut. Pa še počasi gre..
Jaz bi si pomagal s tračnim brusilnikom, včasih ima Lidl/Hofer akcije za 20-30 evrov..

BlaY0 ::

Ja to je drugo. On ima brajdo. Jaz se z brajdo ne bi nevem koliko ukvarjal, itak bo zunaj na dežju, snegu, vlagi in bo čez par let videti enako, če jo danes zbrusiš v nulo s tračno ali pa samo predrgneš površinsko z vibracijsko.

fikus_ ::

Noraguta in podobni, ali imate brajdo sred dnevne sobe da mora zgledati tip top oz vam žene težijo če ni 100% ravno.
Če je iz rezanega lesa, pride vpoštev tračna brusilka, sicer pa lamelna! Razen če je op pod vplivom žene!
Sem že delal ročaje za sekiro in podobno s kotno brusilko in lamelnim brusom. Naprej posnameš oster rob lamelne plošče, potem pa gre. Rabiš malo občutka v rokah pa je čisto spodoben izdelek!

Highlag ::

Kaj boš pa brusil? Predvsem zakaj? Če misliš odstranjevati debele sloje barve, kupi fen pa par lopatic. S fenom (ne za lase) barvo segreješ, in z lopatico barvo odstraniš. Potem rabiš še minimalno prebrusit. Najhitrejši način, če imaš ravne površine. Če imaš profile pa gre počasneje. Rabiš ustrezne profilne lopatice, ki se usedejo v profil. Pri tem ti tudi brusilke ne pomagajo kaj dosti, je treba kar ročno.

Če je barve malo pa je tračna brusilka verjetno najhitrejša, samo računaj, da boš kar nekaj papirja porabil, ker se barva zažre med papir. Če boš dal pa pregrobo, boš pa v lesu naredil raze.
Never trust a computer you can't throw out a window

Carsomyr5 ::

Za laično brušenje brajde uporabi kar vibracijski brusilnik, bo več kot zadostoval. Pa ne tistega za 90€, ampak najdi cenejšo varjanto. Do 30, 40€ že dobiš konkretne zadeve, po vsej verjetnosti še dosti ceneje, ampak tisto je bolj ološ. Prav tako ne pozabi na zaščitno masko/-e, saj je ta fini prah ki nastaja ob brušenju prava pizdarija (maske stanejo po 2, 3€).

koyotee ::

Zakaj bi brusil? Pobarvaj čez in je.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

azislo ::

Imaš več tipov vibracijskih.
Mi imamo nekaj v tem stilu za bolj "površinsko" brušenje:
ter tračnega za bolj grobo:


Zakaj bi brusil? Pobarvaj čez in je


Če se že dela, lepše izpade da staro barvo (po možnosti se malo lušči), lepo odbrusiš. Se tudi lepše barva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

nadlipnik ::

Res rabiš brusilnik, da boš pobrusil les pred barvanjem?

Po mojih izkušnjah lahko na grobo pobrusiš kar na roke, samo da spraviš dol odvečni material, ki se ne drži lesa.

Če misliš, da brusilnik res rabiš, kupi en ekscentrični ali vibracijski brusilnik, ki ga boš lahko še kasneje uporabljal. Ta "likalnik" je res samo za finiširanje kakih vogalov in tega.

Machete ::

Na roke gre seveda, če ni vse skupaj preveč trdovratno za 'spucat'. In bolj ko vzameš grob (hiter) papir, večje brazde delaš, ki bodo kasneje vpijale vodo in potencialno tudi pozimi led, kar uničuje same deske, ali kar koli imaš. Četudi boš fino pobarval. Skratka bolj ko bo vse skupaj gladko, prej bo voda odtekla in manj se bo vpijala.
Brusilka je čisto ok, ker lahko vzameš srednji papir (ca P100) in ti ne odpade roka, kot pri ročnem brušenju. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ganon ::

Res moram prebrusiti. Les že lep čas ni bil prebarvan, zato je barva na večih mestih že izginila in je direktno izpostavljen vremenskim razmeram (govorim za brajdo, ki se drži nadstreška). Na določenih mestih je tudi trhel, ampak samo površinsko in to bom pred barvanjem tudi odstranil. Če bi vse brusil na roke, bi se mi zmešalo. Nazadnje sem tako brusil večjo mizo in par klopi in si rekel, da res nikoli več ročno. Preveč mukotrpno. Prebarval bom pa najprej z bellesom in potem še z beltopuvplus (belinka).

noraguta ::

Če maš danr vzem enga močnejšega ros(random orbital sander), kukr je moj metabo. Sicer pa na trak tle ni neke znanosti. Men tud lidlov zadovoljivo dela, kolikor ga nucam. Ponavad bolj za predele kjer je barva še dobra, ravno tolk da jo napraska in potem ros hitrej "zagrabi". Se pa splača jemat šmirgle za ros v večjih pakiranjih, sicer so precej dragi. Pa itak nucaš vsaj ene 3 granulacije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Če bi danes kupval še enkrat bi pa najbrž nabavil kaj takega
http://www.masinca.si/izdelek/MBO6050J/...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Machete ::

Vse je za nekaj. Tale je za izključno ploskovno. Če želiš kaj pobrusiti v 'radij' ali bolj precizno zgolj rob npr., rabiš pravokoten format.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

noraguta ::

Maš tud mehke talarje za konture.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlaY0 ::

Kul, ampak to verjetno nabaviš, če se profesionalno baviš z brušenjem, recimo da vaj par ur na dan brusiš vsak delavnik, ne pa za sobotno prčkarjenje okoli bajte enkrat na par mesecev...

negotiator ::

Če rabiš staro barvo dol spravit, potem bo šlo, po mojih izkušnjah s tračnim še najhitreje.
All easy problems have already been solved.

BlaY0 ::

Saj pravi da nekje sploh barve ni več. Jaz pravim vzameš vibracijskega za 15 EUR, si vzameš tistih par urc in je stvar prežlajfana, toliko da se nova barva lepo prime. Pri tračnem ti mora nekdo pomagat, če si rante pošraufal dol al jih moraš pa nekam fiksirat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

negotiator ::

BlaY0 je izjavil:

Saj pravi da nekje sploh barve ni več. Jaz pravim vzameš vibracijskega za 15 EUR, si vzameš tistih par urc in je stvar prežlajfana, toliko da se nova barva lepo prime. Pri tračnem ti mora nekdo pomagat, če si rante pošraufal dol al jih moraš pa nekam fiksirat...



Se nasloniš s kolenom gor...
All easy problems have already been solved.

BlaY0 ::

Varianta.

noraguta ::

BlaY0 je izjavil:

Kul, ampak to verjetno nabaviš, če se profesionalno baviš z brušenjem, recimo da vaj par ur na dan brusiš vsak delavnik, ne pa za sobotno prčkarjenje okoli bajte enkrat na par mesecev...

Ni pocen ampak tud cajt in barva nista. Za 100e barve ponucaš dok ne rečeš keks. Na staro barvo pacat novo je vsaj zame metanje denarja čez okn. Pa taka šlajferca polirka pr bajt zdrži longlife.
Zdejbpa en let je miza pol brajda, nasledn let ograje za balkon , ... pa na vsakih pet let se cikel ponovi. L če maš kako oljeno vrtno pohištvo pa praktično vsako leto. Resda samo na hitro letiš čes s finim šmirglom ampak je treba.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ganon ::

Hehe, danes prelistam Lidlov katalog in opazim tole:

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Mnenja? :D

PacificBlue ::

Probaj in poročaj. Boljse kot da bi na roke brusil:).

pdor ::

Zakaj si ne prebereš opisa posameznega tipa brusilnika in njegove uporabe? Tu imaš strnjene opise vseh treh tipov, pa se odloči, če je vibracijski prava izbira: popularmechanics

Avenger ::

Vibracijski je primeren za precizno brušenje recimo okenskih okvirov, kjer imaš veliko kotov itd. Drugače če se le da uporabljaš rotacijske ali tračne.

Ganon je izjavil:

Hehe, danes prelistam Lidlov katalog in opazim tole:

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Mnenja? :D


Jaz imam enako varianto Metabo. Lušna stvarca, ampak še vedno, za fine stvari in malo površine.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

kuglvinkl ::

Imam ogledanga tegale: https://www.bosch-do-it.com/at/de/heimw... pa zgleda bolj ni papiprja od 240. So na voljo kakšni 3rd party?
Your focus determines your reallity

fikus_ ::

Kolikor vidim, je opcija pritrjevanja brusnega papirja na "ježka" in z vzmetmi na koncih. Torej, lahko kupiš papir na metre in ga sam režeš s škarjami na ustrezen format. Če pa želiš, da odsesavanje dela, pa ga še na pravih mestih zluknjaš.

kuglvinkl ::

A ok, lahko sam naluknjas.
Your focus determines your reallity

BlaY0 ::

Tile ježki znajo bit pain oziroma neuporabni, ker ima šmirgl boljši oprijem od ježka. Torej če malo bolj pritisneš brusilko, bo vibrirala v prazno zato ker ježek ne bo držal šmirgla v tistem radiju vibracij, to je pa recimo en milimeter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fikus_ ::

Lahko kupiš nekaj takšnega
https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki...
in jih sam luknjaš.

BlaY0 ::

Tole je ibr zamudno. Tele luknje so namenjene predvsem direktnemu sesanju prahu ki nastaja z brušenjem. Ampak to sesanje je po mojih izkušnjah v bistvu bolj kot ne za okras, še vedno bo prav povsod naokoli, čeprav imaš te luknje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fikus_ ::

Točno tako, tole sesanje ni učinkovito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

BlaY0 ::

Torej ne rabiš lukenj ;)

kuglvinkl ::

Pobje, cist neuporabno pa najbrz ni, no...

Ce bi bilo kot pravite, bi morala biti posoda za prah prazna...
Your focus determines your reallity

fikus_ ::

Saj pravim, ni učinkovito, neuporabno pa tudi ne. V vsakem primeru požreš nekaj prahu.

kuglvinkl ::

Sem probal na eni plošči. Seveda je lovilec prahu učinkovit, jasno pa je tudi, da ni 100%. Če ne drugo, nekaj prahu ostane na lesu. Dobil za 80 evrov, sem zadovoljen.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barva za zaščito lesa zunaj

Oddelek: Loža
3317680 (2000) darkolord
»

Ostranjevanje barve iz lesa

Oddelek: Loža
144526 (4225) boss-tech
»

Obnova lesenih oken: kateri brusilnik?

Oddelek: Loža
3411553 (7629) mihec87
»

Brušenje stopnic

Oddelek: Loža
125821 (5605) Vikking
»

Polaganje parketa

Oddelek: Loža
74367 (4163) STASI

Več podobnih tem