» »

Cabel modem preko mrezne ali USB?

Cabel modem preko mrezne ali USB?

_obby ::

Kaj je bolje da imam prikljucen modem za kabelski internet preko mrezne ali USB... V cem je sploh razlika, ce sploh je?:\

Microsoft ::

Glede prenosa ne bi smelo bit razlike, saj ma USB prenos 12MBit, mrezna pa 10 ali 100MBit. Nevem pa, kako izgleda nastavljat IPje, ce mas vse skupaj na USB vstekano. Jst bi nabavil LAN kartico.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tero ::

Nevem pa, kako izgleda nastavljat IPje, ce mas vse skupaj na USB vstekano. Jst bi nabavil LAN kartico


Popolnoma isto saj se kabelski modem "obnaša" kot mrežna kartica.;)

Če že imas mrežno kartico in je ne potrebuješ, te priklopi na mrežno, drugač pa je USB čisto ok.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

LotoZgubitek ::

Mislim,da je boljši priklop preko mrežne kartice oz.LAN-a.Nastavitve IP-ja so preproste (omrežje - lastnosti - ....).
Če imaš onboard LAN ga uporabi za dostop do interneta USB si pa pusti raje za kaj drugega.
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

_obby ::

Na plati imam 4x usb + 4x na monitorju, tako da problemov z praznim usb-jem ni... Imam pa tudi gigabit mrezno... bom oboje probal... hvala.

Slowenc ::

Uporabi mrežno kartico. Vseeno pa pokliči svojega ISP in vprašaj kaj priporočajo.
Skiny gate.

perox ::

na starejših PC-jih je priporočeno imeti priklopleno na mrežno kartico, saj bojda USB obremeni procesor. 0:)

AngelOfDeath ::

Tu ni debate
Mrežna kartica (samo glej da nebo od sis-a)

Saj maš net preko triere ?

Mislim da bi to moralo za vse kabelske modeme veljat dosti boljša izbira je mrežna kartica.

Zgodovina sprememb…

_obby ::

Nimam se interneta, bo pa preko Triere. Dobim ta teden, ce bo vse po sreci. Plata je pa Asus P4P800 Deluxe in ima gor 3Com Gigabit mrezno, mam pa se eno na pci Level One 10/100...

Sims ::

sem imel zanimiv problem, glede USB/mrežna.

Sem najprej dal modem v USB vse nastavim in zadeva funkcionira. Ker sem imel premalo USB vhodov nabavim mrežno. Vštekam, skušam nastavit, in se že pri IP se zatakne, piše, da je IP že uporabljen torej IP, ki ga dobiš pri ISP, vendar sem modem dal iz USB ven, jasno, če sem ga dal v mrežno. Skratka, kot bi podatki nekje v OS ostali. To je nazaj že kaki 2 leti. Vmes sem pol formatiral in sedaj mam vedno preko mrežne. Imel sem WinXP.

Me bi pa zanimalo, kje se dajo te informacije zbrisat, ki so ostale od nastavitev, ko je bil modem v USB.

LP,

Sims

bmen ::

ZA "Angela smrti" - zakaj pa ne SIS. Meni dela popolnoma brez problemov (od kar imam ta PC). Kabel je na postojnskem kablu (prej na logaškem) ISP pa je kablenet.

Lep pozdrav
... B ...

AngelOfDeath ::

bmen

zaradi tega ker majo kablski modemi (vsaj ti od triere) probleme z sisovimi mrežnimi. Baje bi se naj dobil na netu nek popravek ki to odpravi ampak ne deluje vedno. Zatorej če je v compu mrežna kartica od sisa se modem priklopi na usb.

Sims

Saj daš tam odgovor ne (ko se ti odpre opozorilno okno da ma isti ip naslov že usb naprava) pa bodo tile ip naslovi nastavljeni za mrežno :)

monaco ::

če imaš usb, potem te zadeve ne moreš priklopit na router in boš v primeru vec pcjev nujno moral imeti tistega, na katerega je priključen modem, vedno prižganega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116811 (16056) Tilen
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202863 (2619) boych
»

Kabl modem

Oddelek: Omrežja in internet
121237 (963) Slowenc
»

IP?

Oddelek: Omrežja in internet
241211 (975) Egii
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193602 (3286) Azrael

Več podobnih tem