» »

Zakaj vedno meni?!

Zakaj vedno meni?!

iggy1517 ::

Medtem, ko drugi izvajate fetiš na hitrost diskov, me moj disk zajebava. Disk je Excel Storage al neki tazga, ATA100, 80G, če se prow spomnem kej sm kupil. Problem je v tem, da sm ga vtaknil v staro kišto, bolj konkretno:

plata: QDI brilian..9x (440BX chipset, bios nekje aprila 2000, mislim, da je zadnji)
proc: intel P3 1GHz etc.
ram: 256Mb
2x disk (6.5G, 2G)
1x zajebavajoči disk (80G ali 33.8G al pa v smeti)
še to kar sem napisu je preveč.

1. bios ni hotel prepoznati diska dokler nism z jumperji na dotičnem omejil velikost na skromnih 33.8G. Kar je blo glih prow za mojo šatuljico, da se ji ni sfuzlalo. Torej mi je bios disk prepoznal, zategadelj sem se odpravil v Okna98SE, in si mislil:" eh, pa kaj, če izkoriščam manj kot pol diska za katerega sm zapravil pol vsega keša za poletno pivo? Sej bom itaq kupil novo plato+proc, in ga bom lohko celga ponucal. In zapravil drugo polovico keša za poletno pivo." Ampak glej ga zlomka! Odprem Explorer in mam še kr en disk premalo?! Kolegi računalničarji, hardveraši (bog vam pomagaj), ki se kalite na sosednjem faxu in hočete nowga, ker vam naša polovica ni bila dovolj- kej kurc se dogaja?? A ni win98SE dost star,. da prebavi več ku 8G diska? Ne se niti trudit s pisanjem o nowem biosu. Ni ga. Razen če ga sam ne napišem. Srčno upam, da bom jutri pobral kašn servis pak al kej tazga, ampak za vsak slučaj vam dajem celo noč časa za premlevanje.

LP

BigHugo ::

Namesto da se samo pritožuješ in javkaš, bi si lahko naložil novi bios za tvojo plato, da bi ti podpiral večje diske.
Še link do QDI strani z biosi.

btw: tiste male diske pa rajši odstrani. Pa ne pozabi odstraniti jumperja z novega diska za 33.8 Gb omejitev.
LP BigHugo

iggy1517 ::

Hmm.... Ja, prow maš, javkam. Sicer ne vem kako, da sm spregledal ta bios, ampak očitno je neki narobe z mojim vidom?! Imam verzijo biosa maj 2000, vendar kot kaže brez podpore za velike diske. Aja. Sicer sm jst tud probal flešat najnovejši bios (B9_v13slc.zip ampak brez B9 support large HDD over75G; datum je april 2000), pa mi je sporočilo, "unknown bios type" ? Bom probu še s tem. Bomo vidli kako bo šlo. Bom pršu na raport.

Hvala.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iggy1517 ()

Tomay ::

Tudi jaz sem probal nov bios na mojo qdi ziliox9 gor spravit, da bi mi velike diske podpiralo, pa mi pravi, da nimam prave plate za ta bios????

Sem pa pol malo po QDI-jevem forumu pogledal, pa imajo eni ful probleme s technology biosi.
Za razliko od QDI-ja imajo druge firme to dosti boljše porihtano.
Voodoo 4Ever

iggy1517 ::

danes sm probu flešat bios z podporo za velike diske, pa mi je awdflash zajoku: "unknown flash type" Nism še pogledu kaj pomeni ta error. Sklepam lahko le to: 1) okvara hardvera 2)bios ima mogoče opcijo, ki ga ščiti pred vpisovanjem, ampak jst je nism vidu 3)mogoče je tm na plati kašn jumper, ki preprečuje pisanje v bios? Morm pregledat tech dokumentacijo, pa kašno stran na QDIju.... Če najdem kaj, bom poročal.

LP

iggy1517 ::

Danes sm nabavil očala :) Bios je bil zaščiten pred pisanjem. Eh, ja, kej čmo, tud taki smo na svetu.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212212 (1993) Gutjerez
»

Slackware in Maxtor 80G problem

Oddelek: Operacijski sistemi
7817 (739) jukoz
»

Ko ima hudič mlade

Oddelek: Pomoč in nasveti
71271 (1038) S4
»

IBM deskstar 40GB - Bios Upgrade

Oddelek: Strojna oprema
131410 (1113) Sponka
»

Bios- flashiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6889 (765) CCD

Več podobnih tem