» »

Supermoto

Supermoto

borinho ::

No takole, kupujem eno supermoto zadevo in me zanikajo vaše izkušnje, zaenkrat se še najbolj nagibam k KTMu kakšen LC40, EXC potrebuje mal preveč vzdrževanja, tko kt Yamaha 426Y, ker sta to malo bolj dirkalna stroje. Torej zanimajo me vaše izkušnje s Husqarno, VAR, Hondo... in mnenja seveda

MI_KO ::

Sam sicer nimam motorja, vendar govorim iz kolegovih izkušenj, ki si je 625SC, sicer tekmovalni enduro, predelal v supermoto.

Kot pravi, je razlika med 625 supercompetition morotjem in med tistim v 640 LC4 precejšnja. 625 je pravi dirkalni stroj in je v vseh pogledih boljši od civilnega brata. Ima boljši motor (precej bolje vleče), je lažji, ima boljše (tekmovalne) komponente in celo bolj odrasel zvok. Morda zna koga motiti, da prejšnji modeli niso imeli e-starterja, kar pa je le plus, saj pokašeš gene.
Za supermoto je morda še boljši 660SMC, saj pri njemu že serijsko dobiš supermoto opremo.

Od ostalih sta primerljiva še husaberg (ki je v Ktm-ovi lasti) in husquarna, ki pa po sloveniji nista tako razširjenje. Zato je vprašanje kako je s servisno mrežo.

Ostalih se bi raje izogibal. Predvsem tistih kvazi supermoto motorjev, z motorjem zračnim hlajenjem ipd.

jRk0 ::

od mojega dobrega kolega brat ma Husqvarno TE570, al neka taka oznacba. Kupil je v orginalu za dirke narejenega krosarja in ga predelal v super moto. Zvok je tak da samo poslusas! e-starterja sploh nima, pa niti nobenega stevca ali kazalcev za katerokoli stvar. niti hitrost, niti olje...nic v glavnem:) zdaj ma gor cisto slick gume (gladke) pa registrirano itak nima:) pa ta hudic ce ti enkrat crkne, ga niti ne mors vzgat takoj, ker se mora prej malo ohladit pa neke fore. cisto dirkalno v glavnem :)

samo jaz bi to takoj mel, zvok je res nenormalen, peljal se se nisem, ampak potegne ko sam hudic :)
You fuck up once, you loose two teeth.

snow ::

Enkrat bral neko ameriško MX revijo... en tip ful zmagoval pa nevemkaj.. ma Hondo CRF 450 predelano v supermoto varianto.
Jasno te in ostalih brez luči itd. ne moreš registrirat. Ampak to je tisto pravo supermoto :)
Cross motor v slick gume.. po možnosti nižje, mal razmerje spremenit za višjo hitrost..
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

pingec ::

ja huqvarno alpa KTM bi na tvojem mestu jst vzel

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Shark-357 ::

po moje najbol da vzameš kak KTM LC4 al pa Husquarno 610

pingec ::

čeprav sta zlooo draga sam...rablenih pa se tut ne dobi D:
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

borinho ::

Ja honde ne bi, pa tele dirkalne zadeve so mi mal preveč (stroški vzdrževanja), zgleda da bo kr KTM LC40, ka razlik ni tolk hudih (vsaj po konjih ne), sm mal razmislu da pa bolš vleče pa daš večji zobnik gor. Morm še kakšno Huso probat pa bomo vidl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borinho ()

Gionni ::

Če misliš kaj novega kupit, je zdaj akcijska cena za husaberg FE 650 E! :))
Pri ski&sea v Celju KLIK
Sam je vseeno drago ...:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup motorja, nasveti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10935933 (5137) bajsibajsi
»

Motoristi in motorji

Oddelek: Na cesti
256226 (3081) Stari maček
»

4-kolesnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7027744 (13802) msjr
»

Kako začeti z motociklom

Oddelek: Na cesti
213342 (2507) loveJDM
»

Kakšen motor bi si kupili

Oddelek: Loža
273836 (3514) mat3jc3k

Več podobnih tem