» »

ZDA roadtrip.

ZDA roadtrip.

Azz_Kikr ::

Skupaj s tremi frendi (torej skupaj štirje) smo se dogovorili za ZDA road trip (v New Yorku bi najeli avto in potovali čez ZDA v San Francisco). Problem je v tem, da je kolegica odpovedala, zdaj pa smo sami trije in potrebujemo še nekoga četrtega (spol & starost nista važna). Šli bi okrog 20. julija in bi ostali tam tri do štiri tedne. Je mogoče kdo zainteresiran? Potrebovali bi pač kakih 300 jurjev. Vem, da je mala verjetnost, da bo kdo lahko za stvar, toda poskusit ni greh.
Hvala vnaprej,
LP
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Vice ::

Azz ceneje vas bo prišel nakup kakšne "dobre" kište kot najem pa še bolj zabavno je.

ShowDown ::

maš prav da je boljše avto kupit ne pa sposodit. mislim da boste več dali za najem kot pa da kupite nek avto

prijetno potovanje:D

perci ::

Pa če boste za 1 mesec z letalsko karto prišli čez s 300k - svaka vam čast.

SuperStipe ::

Kups avto v NY in ga potem prodas v San Franscicu?

Dr_M ::

kolikor jest vem, tm najem avta ni tok drag...
si bli eni znanci ene par let nazaj v las vegasu in so za 16 dni najel voyagerja za okol $200-300 (ne spomnism se tocn,sam se mi zdi da je blo blizje 200 kot pa 300) + gorivo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Dr_M: to je zastonj...si ziher?

Caligula ::

Kupte avto. ne najemat. Se definitivno bolj splaca.

Dr_M ::

nism 100%, sm pa 90% :) res, da je blo to ene 4 leta nazaj no...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Odin ::

Da ne bi ki avta kupil!!!

Renta car nizje kvalitete pride okrog 150$ na mesec. Malo poguglaj pa bos videl.

Bob Rock ::

nizje kvalitete, ok, sam, da ne bo po 500km raspadu. Razdalja je mal vecja, ko pa od MB do LJ.
(kar ne pomeni, da se ti ne more nardit tut pri kupljenjem avtomobilu)
Tut js sn lisu od kolega, ko je bil u ameriki,da se bol splaca avto kupit pa prodat.

Odin ::

S tem sem mislil en manjsi avto. Ja samo ce ste stirje to potem ne pride v postev.
SUV(velik avto) te pride 350$ na teden, kar se ti veliko bolj splaca kot pa cela zajebancija s kupovanjem in prodajnjem. Ce pa ti crkne pa ga samo zamenjas. Ce pa ti tvoj avto crkne pa je ciso drugacna zgodba.

tratto ::

Bil tam ene par tednov. Ne spomnim se ve, koliko nas je prislo (mislim, da 200$/osebo za 15dni - 6 ljudi). Vam pa vseeno bolj priporočam najem, ker imate potem možnost zamenjave, če se z avtomobilom kaj zgodi (ko se je nam). Kombi (Van) smo si najeli pri AVIS-u in nas je v San Francicu pustil na cedilu (akumulator). Brez vprašanj so nam ga v tamkajšnji podružnici zamenjali.

OPOZORILO No.1: ker avtomobila ne boste vrnili v isti izposojevalnici, bo zadeva kar precej dražja!

OPOZORILO No. 2: OBVEZNO (!!!) si priskrbite (najem ali nabava) evropski ali japonski avto. Vsi njihovi so vsaj 3,5 litraši. Poraba je obupna, pa še nikamor ne gredo. Naš kombi je imel 4,3 litre in smo neprestano zbirali za bencin.

Caligula ::

Renta sluzbe majo drakonske cene, ce ne vrnes avta tja kjer si ga dobil. Se pravi moras iz tocke B avto nazaj v tocko A dostavit drugace racunajo kot hudic.

Kupis avto in ga na drugi strani prodas. To folk ze od nekdaj pocne in en kolega je lani clo zasluzil 200 USD :D

gorjanc ::

Ko sem bil jaz tam cca 2 leti nazaj je bilo težko dobiti izposojevalnico avtomobilov ,ki bi posojala avto mlajsim od 21 let. Ko smo končno našli eno pa nam je zaračunala kar precej več od osnovne cene cca 20% drugače smo avto rental sam za dva dni tko da ni blo problema. No samo tko za opozorilo če ste vsi mlajši od 21 let. No in uživejte v USA . Aja ogled Bostona je obvezen super mesto.

Ziga Dolhar ::

> Aja ogled Bostona je obvezen super mesto.

Zakaj? [Firbec.]
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Definitivno avto kupiti in ne rentat. 21 let ni tako grozno, velik je takih, ki ne izposoja mlajsim od 23 let :)


PS: Ko se boste peljali skozi dolino smrti v nevadi, boste opazili, da je tam samo ena bencinska crpalka, kjer je bencin precej drag (vsaj tako je bilo nekaj let nazaj), tam se splaca tankat, drugace ti utegne sredi puscave zmanjkati bencina, kar pa ni ravno prav prijetna zadeva. ;)

gorjanc ::

BigWhale mas prov je le 23 let ,je ze nekaj časa odkar sem bil tam pa mi take stvari počas uhajajo iz spomina. Aja Boston zato ker je univerzitetno mesto in je po mojem mnenju veliko bolj yuth friendly kot New York. Tam sem spoznal fulll američanov večinoma študentov bil sem tam 1 teden in se je stalno nekaj dogajalo. Res pa je da sme bil sam samo v vzhodenm delu ZDA in da sem obiskal samo Boston in New York no en dan sem bil tudi v Albaniju(glavnem mestu zvezne države New York).

borutz ::

kot sem gledal nekaj rent a car poslovalnic je meja 25 let.

BigWhale ::

Hm, pocas bomo prsli na 65 ;)

pivmik ::

BigWhale:
To je že... samo zgornja meja :)
LP, Gregor GRE^

SasoS ::

3 leta nazaj je bilo pri nekaterih 21 & over OK, edino če si bil pod 25 so ti računali dodatno enih 10-15% več. Dočim sem zadnji dan na poti na letališče videl tud en rent-a-car 18 & up :P. Pomoje se za mesec dni že splača pogledat po avtih...kako kripo dobiš že za $600. Sploh če je pot one-way.

d0rK ::

Moj ata se je pred veliko leti peljal iz Floride v Seattle ... Z avtom.

Avto je kupil, na koncu ga je prodal ter celo zasluzil nekaj dolarjev.

Je bla pa ena smesna stvar ... Prodajalec avta (Mahnjen na "gemblanje") mu je dal izbiro:

- Al gre "gemblat" pa ce dubi, dubi avto zastonj, ce pa zgubi pa placa ne vem ... 500 $ vec
-Ali pa uzame avto po tisti navadni ceni

No oce nikoli ne stavi, tako da je avto kar vzel ...

Si je pa ogledal pouhn stvari, naredu ugromn slik .. V Nevadi je sel celo lovit kace prostorocno :>. Enga tipa je spoznal, ki je ponoci lovil klopotace ... Pa se mu je pridruzil =).

Enivej ... Jz bi sou z vami 100% ... Ce le nebi imel 17 let, ter ze vnaprje nareje plane (Maturanc,grcija s prijatelji, hrvaska obala s prijatelji itd.)

Pa tut Oce mislm da me nebi pustil z neznanci v Ameriko kr tako :]. Oz ne da mislm, VEM.

Drgac pa zabavejte se ... Voznja bo nora ... Aja ... Pa ne pobirat kksnih neznancev :>.

jRk0 ::

pazite na kake tipe ala texas chainsaw masacre! :D
You fuck up once, you loose two teeth.

SasoS ::

hehe, ja jaz bi tud takoj šel če ne bi blo planov :(. Kar se pa neznancev tiče...maaan, spoznal sem nizozemca u hostlu u Phoenixu. Isto je nabavil avto pa se fural sam naokoli - in spotoma pobral najhujšo korejko (je štopala) kar sem jih srečal. Nisem ne vem kako mahnjen na azijatke (ampak so kakše zelo luštne)...ampak ona...damn, kolk sm mu bil fovš k se je pol še cel mesec naokrog z njo vozu :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

SuperStipe ::

Verjetnost da te ena zenska oropa in posili pa potem fenta (ni nujno ta vrstni red) je manjsa, kot pa ce mas enga velzga Bubbo v avtu ;)

tratto ::

Ko smo šli s kolegi preko luže, smo rental' kombi (kot sem omenil že malo višje). Tedaj je bil v cent-a-car poslovalnici pogoj, da ima tisti, ki si avto izposodi vsaj 25 let. V nasprotnem primeru bi bila cena izposoje za nek procent višja. Avto pa lahko vozi vsak, ki je nad 18 let (in ima izpit).

Priporočam:
- Big Apple - NY obvezno - najbolje je tja iti na začetku, ko te visoke stavbe na Manhattnu popolnoma fascinirajo.
- Boston - zelo evropsko
- Las Vegas - super mesto za dva do tri dni. Obvezno ogled hotela Stratosfere in 'Big Shot' na vrhu - uf trga gate. Ne iti tja ob koncu tedna, ker so cene nore.
- Grand Canyon, Bryce Canyon, Death Valley - precej fascinantne zadeve.
- San Francissco - precej evropski, Alcatraz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem kombija - kje ?

Oddelek: Loža
53717 (3400) LojzePek
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638294 (34858) strictom
»

Prihaja Microsoftov FlexGo

Oddelek: Novice / Ostale najave
133222 (2163) Spock83
»

popotovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557338 (6254) daisy25
»

Potovanje po ZDA

Oddelek: Loža
52579 (2338) kleDo

Več podobnih tem