» »

Optimiziranje winXP za broadband povezavo?

Optimiziranje winXP za broadband povezavo?

billy ::

Nikjer nisem zasledil teme, kako pravilno optimziirati winXP, da potegnete maximalno iz broadband povezave. V mislih imam RWIN, MTU, TTL in te parametre.


Sam sem se nekaj igral z njimi, ampak nikakor ne dosežem željene hitrosti uploada. 512kb ADSL paket in gre "samo" 47kb/s.

Če ima kdo konkretne predloge, ali morda celo ve kakšne parametre bi moral nastaviti je vsekakor dobrodošel.

Tody ::

po lastnih izkušnjah imam adsl 1024/256 in brez da bi kaj delal mi vleče v obe smeri do kilobajta tok kot more.... Tako da kakih optimizaciji ni. Preseli se bljižji centrali pa boš imel še največjo optimizacijo :D

billy ::

A res?

Nisem še namreč nikogar videl, ki bi imel polen prenos. Že zaradi protokola pride do 10% izgub...

Tody ::

hm ja če si malenkosten pa gledaš na vsak bit je to tvoj problem jest pa vem da gre 126 dol sigurn in 30 gor . Zdej či si en psihotov k morjo met vse takoj in prec in bi filme kr sport gledal ko se downloadajo potem ti predlagam da si omisliš optični vod do svoje hiše...

billy ::

Kje pa to meriš? :)

Sami ::

Imam ADSL 1024/256 in tudi dela na full8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tody ::

biliy osnove merjenja hitrosti. Recimor si zbereš kak www.donwload.com al pa hellgamers al pa kak microsoftov strežnik pa dobr tud da je malo bolj zvečer... Drugače pa ne uporabljam nobenega posebnega programa razen firefoxa... tm mi vse lepo piše :D Seveda moreš met vse izključeno tudi irc, elektronsko pošto, web brskalnik in tko...

billy ::

Naloži si DU meter pa tam glej koliko piše. Še najbolj zanesljiva stvar za merjenje prenosov.

OldSkul ::

Zdej sicer obstajajo neki tweaki, ki ti recimo povečajo hitrost nalaganja strani v IE toda hitrost ADSL ostaja enaka.Se pravi da ti bo mula še vedno enako vlekla.

billy ::

Ne uporablja mule :)


V glavnem...moje opazke

merjeno z DU metrom:

default XP: down 238kbs, up: 53, ping: 41 (!!)
rasspoe: 244, 55, ping: 29
cfos: 244, 55, ping: 29


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449386508 (3066) dussan
»

Trojček - SIOL

Oddelek: Omrežja in internet
366488 (4483) Wofk
»

ADSL 4096/512

Oddelek: Omrežja in internet
81324 (1058) MKrmec
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515545 (4642) darkolord
»

ANKETA:Kaksno povezavo v svet imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
914989 (3858) roCkY

Več podobnih tem