» »

CD Rom

CD Rom

Borci ::

A tisti konektorji na zadnji strani CD Roma, kaj vplivajo na delovanje (master, slave, csel - tega niti ne razumem). Ali je to odvisno od kabla in nastavitev v bios-u.
  • zaklenil: OZZY ()

MTB ::

Master/slave nastaviš na jumperjih, ki so na zadnji strani CD roma. Če imaš v biosu nastavljeno samodejno iskanje naprav, jih bo bios configuriral sam. Pri kablih pa tako. Načeloma gre na konec kabla master, vmes pa slave.

RS

Kriko ::

Jumperi na zadni strani so glavni vir za nastavljanje master, slave...
Glej če poveš bolj natančno katere naprave imaš ti lahko svetujem bolj točno!
Drugače pa ti priporočam naslednje: Na ide 1 daj hard disk kot Master in CD-R kot Slave ter na Ide 2 CD-RW kot master. Če imaš HD ki podpira ATA100 si na Ide1 kjer bo disk obvezno montiraj 80 žilni kabek, ker drugače ne bo šlo več kot ATA66. Če ti ni nujno oziroma če ne snemaš On the Fly si daj na Ide1 HD (Master) ter na Ide2 CD-R (Master) in CD-RW (Slave). No raje povej katere naprave imaš in ti bom potem probal bolj natančno pomagat. V biosu daj obvezno tam kjer so podatki o napravah vse na avto!
Kar se tiče priklopa napra boš slišal kar nekaj različnih mnenj, vendar sem se jaz po precej branja in testiranja odločil nekako kot sem ti priporočal.

MTB ::

Ej Kriko, čak mal. Kako naj da CDRW na na 2 kanalu na slave, če pa nima masterja. Za pekače in zagonske diske je najboljše, da so masterji. Vse ostalo pa na slave. In seveda izkoristit vse možnosti ATA 100 ali 66.

RS

Kriko ::

Napaka pri pisanju, sem spremenil. Hvala za opozorilo!

Borci ::

Hvala za odgovore.
Imam pa tko kot ste svetovali. Disk na Primary-Master, CD-Rom na Primary-Slave, Pekača pa na Secondary-Master.

OZZY ::

Ok. Problem rešen z vašo pomočjo. Zaklepam.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181460 (1268) Lizard
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151560 (1383) schwarzvald
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222012 (1661) cash1970
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1404) Pudding
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181423 (1100) Kriko

Več podobnih tem