» »

Esenca

Esenca

Avenger ::

Torej, tile forumi so se množično razpasli in nekateri imajo ogromno uporabnikov, od katerih pa jih +/- redno pogosto piše morda 10%. Topicov, komentarjev/postov je ogromno. Zdaj pa mene zanima, zakaj sploh pišete? Ali
a) zato, ker ste dobre duše in bi radi nevednežem povedali kako stvari v resnici stojijo
b) ali zato, ker radi tipkate
c) ali zato, ker hočete pred drugimi dokazati svojo intelektualno nadmočnost
d) ali zato ker vam je dolgčas in nimate kaj drugega za počet

Vse kar napišemo, tudi tale moj topic, je le skupek elektrončkov za nedoločen čas shranjen na nekem trdem disku. To bo prebralo v najboljšem primeru 100 ljudi, od katerih jih 5 ne bo razumelo kaj sem hotel povedat, pa bodo vseeno nekaj odgovorili, 10 jih ne bo hotelo razumet, in bodo besno zagovarjali svoje mnenje, 20 jih bo točno vedelo kaj hočem povedat pa se s tem ne bodo strinjali, 20 jih bo prav tako točno vedelo kaj hočem povedat in se s tem bodo strinjali, 10 jih bo ignoriralo moj post in z eno besedo ali dvema odgovorilo na post nekoga izmed zgornjih skupin, ostalih 35 pa ne bo odgovorilo.

Čez teden dni bo le 10% ljudi vedelo, kaj sem napisal. Čez dva tedna jih bo 10% vedelo da sem nekaj napisal. Čez mesec dni, bo topic pozabljen, rezultatov oz. posledic pa ne bo oz. ne bodo vidni. Čez leto dni, bo čisto vseeno ali je nekdo v nekem topicu edini popolnoma pravilno skritiziral določenega politika, medtem ko so mu vsi nasprotovali. Čez 2 leti bodo topici iz prejšnjega leta izbrisani, pač zaradi prostora.

Zakaj se torej sploh kdo trudi...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Dolg prispevek in nov topic se ti je ljubilo odpret! Zakaj? :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

S komunikacijo se ljudje učimo. In odpiramo um (opening mind).

Jaz recimo sem se v debatah - predvsem s Thomasom - ogromno naučil.

Največ se naučim od ljudi, ki trmasto zagovarjajo svoje argumente (ki so nasprotni mojim). Tak človek bo v tvoji ideji skušal najti vsako, še tako majhno napako. Kar pomeni da te prisili k razmišljanju in natančnosti. In to je dobro.

ABX ::

Jaz pišem tukaj ker:

1) Sem na jobu in nimam kaj delat. (delam v povprečju 20 minut na dan), kot sistemc te pustijo vsi na miru, edino če kaj zablokira te klicarijo, vendar če stavri pravilno porihtaš problemov nimaš sploh.

2) Sem dobra duša, rad pomagm folku ki rad posluša in je pameten.

3) Veliko trikov se naučiš od ostalih.

4) Rad razmišljam in sovražim fizično delo. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

Jest med delom vsake toliko kaj natipkam.

Čista popestritev in užitek debate.

In kristalizacija misli pri samem sebi.

Politične teme jemljem z rezervo in kot sparing.

Znanstvene pa z nič rezerve in distance.

Propagiram transhumanizem in ultra znanost - kot ste verjetno že opazili.

Zraven pa uživam šokirati s trditvami, ki vzbujajo globoko nejevero. Ampak stojim za njimi. Verjamem v vse kar napišem.

Navsezadnje - nekakšen občutek dolžnosti, da povem kaj je in kaj bo. Če mislim, da vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Lahko blažiš svoje frustracije z zajebavanjem folka brez večje nevarnosti da bi bil tepen. No ja v razumnih mejah seveda. In pa seveda, ta način samoizobraževanja mi je všeč in človek dobi številne nove ideje.

luni ::

Avenger to je isto kot da bi vprasal zakaj za vraga sploh komuniciras s kom, sej bo pogovr itak poztabljen cez nekaj casa... Ljudje smo pac socialna bitja in uzivamo v izmenjavi mnenj in informacij eni z drugimi.

Mogoce pa si ti vesoljec in se trudis razumeti nas ljudi? :P
Artificial Intelligentia

Thomas ::

A ti misliš da je Dick iz Tretji kamen od Sonca?

Why you people type so much?

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

`DoC ::

Zakaj se torej sploh kdo trudi...?

Mislem ej tole je pa čist mim razmišljanje, torej avenger zakaj se trudiš živet, delat šolo/fax, ukvarjat s hobiji? A ni boljš da bridko Smrt storiš pa se ti ne bo teba več trudit sploh. Mislim ej krneki, si že kdaj čul da so cilji in motivacije gonilna sila življenja, če jih nimaš si zombi, če si postavljaš vprašanje zakaj, pomeni da se trudiš tud ti na neki odgovorit pa čeprav je to tvoj življenjski smisel.

Chill.:):)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Avenger ::

Luni, neprimerno več odneseš od debate v živo, kot pa po neki elektronski obliki, z izjemo telefona. Na ircu je naprimer vsak lahko kar hoče in celo privat pogovor zna biti precej brezploden. A greva stavit, da se od telefonata veliko več odnese, kot pa od omenjenega privat irc chata. Jasno da je takle mnenjalnik precej bolj kulturna zadeva, ampak kljub temu... včasih je vložek truda v natipkano nesorazmeren rezultatu, razen v primeru, da imamo striktno egoistične vzgibe, da pišemo le in samo zato, ker nam samim prinaša zadovoljstvo iz kateregakoli vzroka, ne glede na to, kdo bo tak, še tako pravilno in pametno napisan tekst prebral in od tega nekaj odnesel.

No, moja procentna lestvica se počasi uresničuje tudi v tem topicu...

Kdo je že rekel, da mogoče nisem s tega planeta? Hm... mogoče pa res nisem, ampak dvomim, kajti moja mati še vedno vztrajno trdijo da so me polnih 9 mesecev nosili pod srcem... 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Avenger!

Debatiraj samo v živo potem ... pa je!

Je blo enkrat že na enem forumu vprašanje kaj mislite o internetu in forumih in to ....

Tip, ki je stalno visu gor je začel filozofirati o eskapizmu in podobne.

Kakšno licemerje al kaj je to ... ne vem.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Jaz pa pišem zaradi zvezdic :D

Ne saj ne :) Pač izražam svoje mnenje. Tako kot vsak dan v življenju. Z razliko, da na tem forumu tipkam. Tudi pomagam rad...pa zanimivo je nesplošno tuki gor čekirat kaj folk govori ali si misli o določeni stvari - ti, v tem primeru jaz pa jo preprosto komentiram 8-)

ahac ::

Jaz sem v bistvu umetna intelegenca na nekem super računalniku, zato lahko komuniciram samo po Netu. 8-)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Ahac je upload. (Glej Lexicon) :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

jaz pisem...
ker sem vam superiorna in zelim, da spoznate kao zelo zelo vsemogocna sem
ker se neznansko zabavam ob opazovanju vasih reakcij
ker lahko s tem zadostim moje potrebe po branju (nekaj napises in potem dobis nazaj kupe besed, vsi trdno prepricani v svoj prav)
ker mi je neznansko dolgcas
ker ste mi blazno vsec
ker se lahko marsicesa naucim
ker tako vadim moje esejske sposobnosti za moja prihajajoca solska leta in panicna pisma, ki jih bom posiljala casopisom (pisma bralcev), da je svet nepravicen in neumen in, da sem jaz najpametnejsa
ker je neverjetno zabavno
ker sem zelo zelo verbalno bitje
ker imam veliko povedati
ker ... se mi niti ne sanja

love, trillian


"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Lara-K ::

Avenger, teb se pa slabo pise ce nimas o cem drugem razmislat kot o tem zakaj tle gor pisemo in se pogovarjamo. Al mas prav al ne sploh ni point... Pisemo pac...:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Avenger ::

Thomas: ne filozofiram o eskapizmu, še manj pa sem hipokritski.

Lara-K: Praviš da se mi slabo piše ker nimam o čem drugem razmišljat in v isti sapi nato poveš, da pišemo zato ker pač pišemo...??? hmmm...

Nekateri ste to vzeli kot osebni napad na vas. Zanimivo...

Nno naj vam povem kaj je Avengerja pičilo, da se mu tko blede s takimi bebavimi vprašanji. Torej razlog je bil, da recimo na neko temo odgovori kaj jaz vem 10 ljudi in trdi svoje v nekaj stavkih, nato napišem utemeljen mini esej in komaj kdo od naslednjih petih, ki še odgovorijo na temo, napisano razume, ali pa sploh prebere... Potem sem temo samo še malo razširil. Je to res tko zgrešeno?? :\
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Kar dobro braniš to svoje stališče Avanger - zakaj pa ne - v tem je (tud) smisel vsega tega.

Ki ga pa zgleda itak veš ... zakaj potem sprašuješ ... aja zarad tega! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419671 (16708) Invictus
»

Zakaj nekateri pišejo gdo namesto kdo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012502 (11296) Looney
»

Klepet s stvaritelji Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
645202 (5202) MrStein
»

Thomas, vaša modrost, (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684873 (3825) Thomas
»

<b>Ali SLO-TECH izgublja na kakovosti?</b> (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
564362 (3399) whatson

Več podobnih tem