» »

TV Tuner in SATA disk ... vprasanje?

TV Tuner in SATA disk ... vprasanje?

delfinus ::

Nekoc sem na dveh forumih prebral, da TV Tuner povzroca motnje, ce je v sistemu prikljucen SATA disk. Sedaj pa tega ne najdem vec. Baje je to veljalo za vse maticne s SATA. Ali to drzi ali ne? Prosim za izkusnje iz prve roke. Ali se res pojavljajo motnje, v kaksni obliki, kje, kako je s capture funkcijo? Kako deluje ta kombinacija vam?

Sam imam NF7-S in ATI TV Wonder (PCI). Dodatni disk bo pa verjetno Hitachi 160Gb SATA.

lp, D.
  • spremenil: delfinus ()

Fizikalko ::

Res je, to se dogaja pri nforce2 čipsetih. Jaz sem prav zato svoj SATA disk prodal. Mam pa Pinnacla in plato 8rda3+. Aja, artefakti (motnje) so obupni, tako da ni gledljivo.

VASkO ::

da bos vedel, o kakih motnjah smo takrat govorili, sem naredil en capture na nforce2 plati, z zadnjim SATA biosom in zadnjimi driveri (probal sem vse kombinacije - ocitno je hardwarski problem, kot tudi sam Philips sumi, samo Nvidia nece nic potrditi). Zajemal sem pa na maxtorjev dm9 sata disk, ki je od mojega IDE diska seagate barracuda4 60GB skoraj 2x hitrejsi, a ga kljub temu ne morem uporabljati za capture iz TVja, ker so te motnje pac nepopravljive. Na ostalih cipsetih problemov ni. Pojavlja se le na nforce2 z integriranim ali dodatnim SATA kontrolerjem v obliki PCI kartice. Pa tudi proizvajalec SATA chipseta nic ne vpliva, ker se to dogaja s Promise, HighPoint in pa Silicon Image kontrolerji.

evo se kratek primer motenj (pri zajemanju na IDE disk problemov ni): filmcek

delfinus ::

Hvala za pojasnilo in demonstracijo motenj, da se ve s cim se clovek lahko sooci.

to Fizikalko: tebi se motnje pojavljajo tudi samo ob gledanju ali zgolj samo ob capture iz TVja na disk?

to Vasko: kateri TV Tuner pa imas?

Sam imam ze 2xHDD WD800JB diska to sta ATA in bi ob morebitnem capturiranju pac uporabil ATA disk. To bo sedaj 3ji disk, ki pa ga bom seveda obesil na SATA, ker drugje prostora vec ni.

lp, D.

VASkO ::

jaz mam flyvideo3000 tuner s philips saa7134 cipsetom, ki da super sliko, uporabljam pa program Fly 2000TV (3rd party komercialen program, je enostavno najboljsi). sem sprobal tudi pakete od terrateca, ker se kartica da gnati s terratecovimi gonilniki (enak cipset in tuner) pa nima polovico toliko nastavitev kot ta. drugace pa ni od kartice odvisno to pojavljanje motenj, ker se dogaja ljudem s cisto razlicnimi konfiguracijami, skupno je le to, da se dogaja med aktivnostjo SATA diska na Nforce2 plosci. Najbolje je seveda za capture potem uporabljati ATA disk, ker menjava osnovne plosce pac ne pride v postev.

Mr.B ::

Težava je tudi z Pnaclovim PCTV pro ter i875 chipsetom ter SATA kot samostijni ali raid varianti na kateremkolim raidom. To velja na ASUS E-Delux plati. Disk oziroma diske sem priklopil na katerikoli kanal ter oba raida sem probal. Kartico sem pretaknil med štirimi PCI sloti.

Mislim da je težava v samem SATA kablu, ki povzroči interference v samem tunerju. Tako da se izogibaj SATA diskov, ki niso nič hitrejši, le elektronika se greje. Glede na to da se nič ne govori o novi generaciji SATA diskov, sklepam, da je nekaj hudo narobe, razen če vsi ciljajo na Serial SCSI, proti kateremu je SATA podn tako po hitrosti, kot tudi samem gretju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231962 (1490) Fizikalko
»

2diska@sata si3112 = problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12882 (750) fictionel
»

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

Oddelek: Strojna oprema
391740 (1196) pingec
»

Serial ATA in navijanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
553423 (2520) _Dejan_
»

EP 8rda3+ vs ABIT nf7-s

Oddelek: Strojna oprema
251127 (956) kuglvinkl

Več podobnih tem